Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Recenze knihy Imzadi, díl I. (od Laser-books)

čt 7. března 2013      autor: cestovatelka      přečteno: 3648x      komentáře: 9

Imzadi kniha 1.Tyto knihy ovlivnily hlavně můj pohled na lásku a objasnily mi význam slova  Imzadi, pochopila jsem, že vztah Troi a Rikera může přenášet hory i bořit hranice… Nebojím se říct, že je to nejlepší dílo od Petera Davida (i když druhý díl mi přišel napsán z donucení a není tak dobrý…). Kniha se zřejmě částečně opírá o poslední epizodu Nové Generace Všechno dobré… (All Good Things), ale nejsem si absolutně jistá, jestli tomu opravdu tak je. Zdá se mi to tak ale možné. (Není tomu tak. Poslední epizoda TNG byla vysílána 2 roky po vydání knihy. Pozn. redakce)

Děj

Kniha je rozdělena na  5 částí a to Konec, Konec začátku, Epilog, Prostředek a Začátek konce. Čtenář skáče mezi budoucností a minulostí Williama Rikera, ale nedá se říct, kde vlastně jsme, protože někdy čteme pouze Rikerovi vzpomínky a někdy jsme opravdu v jeho minulosti. Nejhezčím okamžikem je setkání „starého“ Rikera s Troi (v jeho minulosti, ale i v přítomnosti), kde Riker znovu okusí jiný cit než vztek a znovu mu někdo může naslouchat spíše jeho myslí.

Děj je hodně zamotaný. Někdy bylo obtížné poznat, kde spíše v jaké době jsem.

Osobně jsem tuto knihu přečetla asi tak osmkrát a vřele jí doporučuji těm, kdo ji nečetli a zvlášť těm kdo fandí Rikerovi a Troi, ale pozor kniha je svým způsobem smutná, ale i šťastná…

Pár údajů co se hodí pro ty, co jí nečetli

  • Vydal: laser-books.cz
  • Počet stran: 330
  • Cena: 249 Kč
  • Typ vazby: pevná

Hodnocení: 10/10

Poznámka: Pokud ještě nikdy budu psát recenze tak recenzované knihy budu srovnávat s touto knihou!

Zdroj: laser-books.cz
komandér cestovatelka
autor: cestovatelka
vydáno: čt 7. března 2013
přečteno: 3648x
komentáře: 9
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG