Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Nová kniha v češtině je tu! Enterprise pokračuje...

út 29. ledna 2013      autor: Telemachus Rhade      přečteno: 4023x      komentáře: 12

'Kobayashi Maru' czech cover frontJiž příští týden vychází román, který přímo navazuje na seriál Star Trek: Enterprise, jež se na českých televizních obrazovkách objevuje od roku 2005 a nedávno ho celoplošně odvysílala stanice Prima COOL, na níž také aktuálně běží repríza druhé řady. První zmínka o Romulanských válkách padla ve Star Treku již před 47 lety. Nyní, po téměř půlstoletí, budete mít možnost zjistit, jak to celé začalo. Co vedlo ke kataklizmatické válce, která téměř způsobila zánik lidstva? Jaké incidenty jí předznamenaly? Kdo se bál a kdo odvážně čelil bouři? Projděte se s námi po trnité cestě směrem ke Spojené federaci planet.

Anotace

Ochrana nákladních lodí je pro další existenci nově zrozené Koalice planet naprosto nezbytná. Mezihvězdným hlídkováním byli pověřeni kapitáni Hvězdné flotily Spojené Země, a nemají tak na práci nic lepšího než ostražitě vyhlížet do temnoty vesmíru.

Kapitán Jonathan Archer z hvězdné lodi Enterprise propadá pocitům marnosti a rád by věděl, zda i někdo jiný vidí totéž co on. Tajemnou, uzavřenou a militaristickou společnost, která je přesvědčena, že její přežití visí na vlásku, a na své sousedy pohlíží jako na hrozbu. Jejich jediným cílem je za každou cenu získat neomezenou moc. Právě taková je podle všeho filozofie neznámých a dosud nikým nespatřených Romulanů.

Archer si dobře uvědomuje, že svazky mezi signatáři Koaliční dohody jsou křehké a mohou pod tlakem povolit. Ví také o nepřátelství Romulanů a je přesvědčen, že za neobjasněnými útoky na nákladní lodě stojí právě oni. Nemůže však své domněnky podepřít žádným důkazem, protože by tím ohrozil život svého přítele.

Komu prokáže loajalitu: svému příteli, své domovské planetě, nebo Koalici? A pokud si bude nucen vybrat, nepřijde přitom o všechno? Existuje řešení bezvýchodné situace?

Detaily

Cena knihy je vzhledem k tloušťce opět velice příznivá - 289 Kč. Pokud si ji však budete chtít koupit ještě levněji, máte hned 3 možnosti:

  • Přijďtě k nám na křest, jehož datum a místo konání ještě upřesníme na našem facebookovém panelu Star Trek knihy česky.
  • Napište si o ni k nám do Laser-books a získejte ji s desetiprocentní slevou
  • Zřiďte si na našich stránkách čtenářské konto konto a získejte slevu 30 %!

Jsme si jisti, že se vám nová knižní řada Enterprise zalíbí a budeme se těšit na vaše reakce a dojmy.

PS: Pokračování nevyjde ani za 5 let, ani za 2 roky, nebo rok. Pokračování vychází již v březnu! Tak neváhejte a nakupujte.

kadet Telemachus Rhade
autor: Telemachus Rhade
vydáno: út 29. ledna 2013
přečteno: 4023x
komentáře: 12
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Retro: Bouřková fronta (Storm Front)  -  čt 13. října 2016
Jedno smutné výročí  -  po 18. května 2015
Romulanská válka dospěla svému vrcholu!  -  pá 6. února 2015
Retro: Noc na ošetřovně  -  čt 12. června 2014
Retro: Zaujatí pozorovatelé  -  čt 20. března 2014
Retro: Regenerace  -  čt 6. března 2014
Retro: Svítání  -  čt 13. února 2014
Retro: Singularita  -  čt 30. ledna 2014
Retro: Carbon Creek  -  čt 9. ledna 2014
Retro: Konečná (Dead Stop)  -  čt 7. listopadu 2013
2. sezóna Enterprise na bluray - trailer a upravený obal [VIDEO]  -  pá 24. května 2013
Scott Bakula: Rád bych pokračoval v Enterprise, ale může to být problém  -  út 9. dubna 2013
Kampaň za pátou sezónu Enterprise  -  čt 4. dubna 2013
Star Trek: Enterprise na bluray [VIDEO]  -  čt 28. března 2013
Enterprise na blu-ray  -  pá 15. března 2013

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG