Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Zemřel Malachi Throne

po 18. března 2013      autor: sarao      přečteno: 2541x      komentáře: 0

Malachi ThroneVe středu 13. března 2013 zemřel ve věku 84 let Malachi Throne. Herec zemřel pokojně ve spánku po dlouhém boji s rakovinou. Throne se objevil v pěti epizodách TOS a TNG. Pamatovat si jej můžeme z epizody Zvěřinec I a II, kde ztvárnil postavu komodora Jose I. Mendeze, nebo jako senátora Pardeka ze Sjednocení I a II, svůj hlas také propůjčil postavě Soudce v epizodě Klec.

Throne mohl být obsazen jako McCoy, ale tuto nabídku odmítl. Chtěl hrát Spocka, ale tato role již byla obsazena. Jak později řekl nechtěl hrát číslo 3.

Kromě jeho učinkování ve Star Treku se Throne objevil v devadesáti různých televizních seriálech a filmech počínaje rokem 1959. Namátkou zmíníme Outer Limits, Batman, Lost in Space, It Takes A Thief, Mission: Impossible, Land of Giants, 1975 Superman (TV film), The Six Million Dollar Man,  Project UFO, Babylon 5 a další.

Throne se narodil roku 1928 v New Yorku rodičům, kteří emigrovali z Rakouska-Uherska,  později sloužil v korejské válce (1950).  Zůstali po něm manželka Marjorie a dva synové - Zachary a Joshua. Budiž Vám země lehká pane Throne.

Zdroj: www.trektoday.com
admirál flotily sarao
autor: sarao
vydáno: po 18. března 2013
přečteno: 2541x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG