Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

LARP na Setliku III z pohledu Makisty

so 27. dubna 2013      autor: omi      přečteno: 3379x      délka: 11 min      komentáře: 7

Star Trek LARP 2013_logoMinulou sobotu 20. dubna 2013 se v Praze v lesoparku Kamýk uskutečnil již 6. ročník Star Trek LARPu. Přestože bylo většinou pod mrakem, bylo docela příjemné počasí. Hráči byli rozděleni do dvou skupin a na místě se pohybovalo také několik nehrajících postav (NPC). Nejdříve jsme všichni dostali školení v pravidlech a způsobu hraní, pak jsme dostali své úkoly a mohli jsme vyrazit do terénu. Jak to vše probíhalo z našeho pohledu makistů si můžete přečíst v článku.

"Na Zemi není žádná chudoba, žádná kriminalita, žádná válka. Podíváte se z okna Velitelství Hvězdné flotily a vidíte ráj. Je snadné být svatým v ráji, ale Makisté v ráji nežijí. Tam venku v Demilitarizované zóně ještě nejsou vyřešené všechny problémy. Nejsou tam žádní svatí, jen obyčejní lidé; naštvaní, vyděšení, odhodlaní lidé, kteří udělají cokoliv, aby přežili. Ať už jim to Federace schválí, nebo ne."

Benjamin Sisko, 2370

Osobní deník velitele makistické buňky ze Setliku III

LARP Setlik III - makisté vyrážejí do terénuSetlik III. Divím se, že tady po tom masakru před osmi lety ještě někdo žije. Cardassiané tu tehdy zaútočili na civilní kolonii a pobili stovky lidí. Posádka Hvězdné flotily se na poslední chvíli snažila pomoci s obranou, ale zachránili minimum lidí. Ale pro některé je to stále zřejmě domov, který nechtějí opustit. Po válce Federace a Cardassijské unie si tyhle dvě mocnosti vymezili demilitarizovanou zónu a Setlik III byl bohužel uvnitř ní. Jeho správu má převzít Hvězdná flotila, která se zde už začíná zabydlovat, ale zdá se, že nebudeme mít nouzi ani o přítomnost cardassianů. Naše Makistická buňka bude mít brzy plné ruce práce.

Nejsme na planetě dlouho, nebylo by tu moc co dělat. Ale když si tu Hvězdná flotila zařídila základnu a několik skladů, naskytla se ideální příležitost opatřit si nějaký ten materiál taky pro sebe. Navíc jsme dostali hlášení, že na planetu má dorazit cardassijský “velvyslanec”, což je ideální příležitost, abychom dali oběma stranám vědět, co si o jejich spolupráci myslíme.

LARP Setlik III - mapa lokaceNejdřív je potřeba provést průzkum terénu. Dva doky jsme lokalizovali celkem snadno, pravidelně z nich odlétají transporty. Nalezení skladů bude horší, jelikož si je Flotila snaží co nejlépe skrýt, ale věřím, že se nám je brzy taky podaří najít. Jak začneme průzkum, narážíme na skupinu Orionců. Proboha, co ti tu dělají? Jak je znám, tak některou ze stran, nebo možná místní obyvatele, zásobují zbraněmi. Tolik k oficiálně "demilitarizované" zóně. Jak to vypadá, tak s námi moc nemají zájem o obchod. Asi mají i nějaké problémy s jinou svojí frakcí. Možná, že už se je tu Flotila pokusila zpacifikovat. Nechce se mi věřit, že by od nich na černo kupovali zbraně. Radši se rozdělíme na menší skupinky, dohodneme si místo a čas srazu a pokračujem v obhlížení oblasti.

Potkáváme skupinu flotiláků a vypadá to, že “velvyslankyně” už dorazila a nechává se provázet po oblasti. Nemá se tu zdržet moc dlouho, budeme si muset pohnout. Vyrážíme k místnímu baru, který má mít pod palcem nějaký Fereng. Od toho bychom mohli získat jak informace, tak nějaké šikovné vybavení. Vypadá to, že je zavřeno, ale zaslechneme zevnitř hádku. Vypadá to, že tam nějaký štamgast nemá na zaplacení. Kdepak štamgast, vyhazovač! Podaří se nám ho přemluvit, že mu zacálujem pití a tak nás pustí dovnitř. Z Ferenga se nám bohužel moc dostat nepodaří, vypadá to, že si nechce moc koledovat o problémy. Alespoň s ním tedy vyhandlujeme 10 sudů denobulanského piva, které by mohlo pomoct v ostatních našich buňkách, kde se k pořádnému alkoholu moc často nedostanou. Fereng bude na přípravu sudů chvilku potřebovat a nám už pomalu taky dochází čas. Za pár minut se máme opět sejít s ostatními.

LARP Setlik III - ve ferengově baruCestou zpět narážíme opět na flotiláky, jejichž kapitán nás varuje před nepokoji na planetě. Někdo prý vykradl Orioncům sklad. To jsem zvědav, jestli to byl někdo z našich. Ostatní skupiny na domluvenou schůzku nedorazily, tak je kontaktujem komunikátory. Jedna dorazí za chvilku, druhá našla orionský sklad, ale nic tam nebylo. Tak kdo sakra ten sklad vykradl? Posílám zbytek lidí s pár latiniovými proužky pro dohodnuté sudy k ferengovi a jdu najít druhou skupinku poblíž orionského skladu.

Museli se stáhnout, protože se objevili Orionci. Očividně se obě jejich frakce daly dohromady a teď se po oblasti pohybují ve větší skupině. Na týhle planetě začne brzo být na naše operace příliš horko. Protože zbytek naší buňky se má postarat o sudy a donést je do určeného doku, vyrazíme tam za nimi a uvidíme, co dál.

Ten proklatej ušatej mrzák! Místo 10 dohodnutých sudů nám jich prodal jen 7. Jo kamarádi Makisti, příště si snad budete pamatovat, že Ferengům se latinium nikdy nedává předem. Chybama se člověk učí, tak si to koukejte pro příště pamatovat. Co se dá dělat, až toho ušatce příště uvidím, tak z něj ty tři zbylý sudy dostanu!

LARP Setlik III - orionci zajali dva makistyZatím žádné info o těch údajných federálních skaldech a to má za hodinu být proslov té cardassijské “velvyslankyně”, na který bychom se určitě měli zajít podívat. Takže znovu rozdělit a prohlédnout další části oblasti. U jednoho z doků narážíme na federální hlídku. Vypadají trochu nervózně. Mají zprávy o makistických operacích na planetě, takže namátkově prohledávají místní obyvatele. No jasně, už mají pocit, že jim to tady patří. Prohlídka je ale dost lajdácká, takže u nás nic nenajdou. Jedna ze skupin nám komunikátorem nahlásí, že Orionci zajali dva naše lidi a chtějí jednat o výkupném. Jako bychom neměli problémů dost. Hlavně aby je nechtěli prodat federálům. Naše skupina se tedy ještě rozdělí a Raven s Condorem se vybaveni cihlou a pár pruty latinia vydávají vyjednávat s Orionci.

LARP Setlik III - skladiště Hvězdné flotilyKarta štěstí se za chvíli obrací a my nacházíme jedno z flotilních skladišť. Trvá nám sice zbytečně dlouho, než se dostaneme k ovládání, ale pak pomocí bajoranského trikordéru celkem rychle deaktivujeme zabezpečení. Teď jen dostat tu obrovskou bednu nepozorovaně do Doku 3. Čas se krátí a za pár minut má právě tam proběhnout proslov “velvyslankyně”. Přivoláme si posily a rozvineme rojnici, aby nás s ukradenou bednou nikdo nenachytal. V plánu je bednu ukrýt poblíž našeho cíle a vyrazit na proslov. Bohužel u Doku 1 naráží předsunuté hlídky na skupinu Orionců. Musíme improvizovat a bednu narychlo schovat za tímhle dokem. Pak rychle na proslov.

Raven s Condorem mezitím vyjednali zpátky orionské zajatce a navíc dočasnou posilu v podobě jedné po zuby ozbrojené Orionky. To by mohla být ideální příležitost dát najevo svůj názor na přítomnost cardassianky na Setliku III. U Doku 3 už je dost civilistů i skoro celá naše buňka. Jenže nikde žádný federál. Po 5 minutách čekání to začíná být podezřelý, když tu se z místního rozhlasu ozve informace o přesunu proslovu. Flotiláci dostali vítr z útoku na "velvyslankyni" a tak to přesunuli k Doku 1. Zatraceně! Takže se všichni musíme urychleně a neorganizovaně přemístit tam.

LARP Setlik III - útok na cardassijskou velvyslankyniKdyž se tam dostanem, průvod už kráčí podél doku směrem k místu, kde jsme schovali tu ukradenou bednu. Rin mezitím fingovaným zraněním šikovně zjistila, kdo z flotiláků je doktor, abychom ji mohli před útokem na “velvyslankyni” omráčit. Snažíme se nepozorovaně vmísit do davu a čekáme, co bude. Federálů je tu podezřele málo, ani jejich kapitán tu není. Na druhou stranu tu jsou všichni Orionci. V ten moment se ozve “Smrt cardassianům” a Raven s Orionkou začnou střílet na hlouček federálů s “velvyslankyní”. Potom vypukne naprostý chaos. Obě strany střílejí a vypadá to, že se k nám přidal i jeden z nich.

Na zemi leží spousty omráčených na obou stranách. Civilisti se rozprchli. Nás bylo naštěstí víc a nepřišli jsme o doktora, který má teď plné ruce práce. Ti, kteří zůstali stát na nohou zajišťují cardassianku a doktorku. Orionci nenápadně mizí. Po chvíli už je naše skupinka skoro celá na nohou, i když ti, co byli omráčení vypadají trochu přepadle. Najednou se objevuje kapitán flotily s dvěma bezpečákama. Proti naší přesile naštěstí nemají šanci a tak se rychle všichni tři válí omráčení na zemi. Je čas taky vyklidit pole.

Cesta na základnu s dvěma rukojmími je pomalejší, než by se mi líbilo, ale naštěstí to vypadá, že nás žádní flotiláci nestíhají. Opět se raději trochu rozptýlíme po oblasti. Větší skupině se podaří obě rukojmí bez problémů dovést na naši základnu, kde je Flotila nenajde. Naše menší skupina narazí na Orionce, s kterými se nám tentokrát podaří vyobchodovat nějaké zbraně a jako návdavkem získáváme zašifrovanou pozici druhého skladu Flotily, abychom ji ještě více potrápili a oni začali poptávat od Orionců zbraně. Takže flotila s nimi zatím neobchoduje! Tohle by se brzo mohlo obrátit proti nám, ale to budeme řešit, až to přijde.

LARP Setlik III - o cardassijskou velvyslankyni je dobře posCondor vyráži do Doku 3 odeslat zbraně a my s Chakem pokračujem na naši základnu. Cestou se nám podaří rozšifrovat pozici druhého skladu. Na základně si  můžeme chvilku oddechnout, probrat situaci, vyslechnout rukojmí a dát si něco k jídlu a pití. Z cardassianky se nám nepodaří dostat nic víc než nadávky. Flotilák, co se k nám přidal byl šéf její ochranky. Myslím, že ta už Flotile nebude věřit ani nos mezi očima. Bohužel nevěděl nic o skladech. Ve svých záznamech měl pouze polohu doků a při briefingu prý možná trochu nedával pozor. No to je materiál! Budem si na něj muset dát pozor. Doktorka zatím mlčí a nehodlá spolupracovat. A safra! Po útoku jsme zapomněli vzít sebou tu schovanou ukradenou bednu s materiálem. Tu při prohledávání místa nemohli flotiláci nenajít.

Takže náš další cíl je jasný. Musíme najít druhý sklad, dostat se do něj, získat alespoň druhou bednu se zásobama a pak zmizet. Po téhle akci už tady naše buňka stejně nemůže zůstat. Vymýšlíme strategii, pomocí flotilákova komunikátoru kontaktujeme federály a navrhujeme schůzku za účelem výměny zajatců. Jednak už doktorku nepotřebujeme a asi by bylo lepší se jí zbavit, za druhé to dobře poslouží jako diverze při vyrabování druhého skladu. Jeden člověk od nás s bílou vlajkou u ferengskýho baru. Dohodnuto. Opět se rozdělujeme. Část vyráží hledat sklad, část se bude snažit držet doktorku v dostatečný vzdálenosti od federálů a já sám vyrážím s bílou vlajkou k baru. Jsou tam snad všichni včetně Orionců. Federálové jsou asi v pěkný kaši, a tak s nima začali spolupracovat. Jo, holt v takovýhle šlamastyce si flotila nemůže dovolit hrát na Mirka Dušína.

LARP Setlik III - závěrečné vyhodnoceníNáš návrh je jednoduchý, vyměníme doktorku za tu bednu, co jsme nechali u Doku 1. Flotiláci se chvilku domlouvají a pak mi kapitán oznamuje, že s teroristy Hvězdná flotila nespolupracuje. Ha! Asi nějak zapomněl na ty Orionce, co mu právě teď kryjou záda. Trochu překvapený odcházím a oznamuju druhé skupině, že budou muset doktorku pohlídat trochu dýl. Pak vyrazím za Ravenem s Condorem, kteří hledají sklad. Lokaci známe přibližně a docela dlouho nám trvá, než sklad najdeme. Tenhle byl schovanej fakt pečlivě. Zatímco se ti dva pokouší prolomit zabezpečení skladu, já sháním naši buňku zase dohromady. Budem potřebovat dostat bednu do Doku 3 a vypadnout a počítám, že se nám to Flotiláci nepokusí nijak usnadnit. Podobně jako jejich doktorka, která se pokusila zmocnit zbraně a utéct. Nepovedlo se.

Vyrážíme v tradiční formaci s předsunutýma hlídkama. Nikde nikdo. I ferengův bar zeje prázdnotou. Cestou k doku narážíme jen na několik civilistů. Tohle je podezřelý, kam se ti flotiláci stáhli? Ani u doku žádná přepadovka, tak rychle pryč.

Samozřejmě, že to nebylo tak jednoduchý. Náš odvoz má problémy s motory. Oprava mu zabere minimálně 10 minut. Takže ozbrojit a vyrážíme zajistit pozice kolem doku. Konečně se objevují flotiláci. Žádná velká strategie, za tohle by je na Akademii asi nepochválili. Prostě si to v zástupu v čele s Orionci kráčí přímo k nám. Ze zálohy je odstřelujem a podaří se nám je i částečně obklíčit, ale bohužel pár z nás dostali. Setlik III se toho krvavého prokletí asi nezbaví. Je nejvyšší čas odsud vypadnout.

PS: Snad se brzy objeví i report druhé strany. To by mohlo vysvětlit některé z událostí, které jsme se dozvěděli až po ukončení hry při jejím vyhodnocení.

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: so 27. dubna 2013
přečteno: 3379x
komentáře: 7
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Propojme se mezi svátky…  -  po 28. prosince 2020
Pozvánka na Trekken 2020 online  -  pá 13. listopadu 2020
Unikátní startreková výstava na Comic-Conu v Praze  -  čt 24. září 2020
Draci nad Prahou X a deskovky v Geekárně  -  út 8. září 2020
Virtual Trek Con  -  čt 16. července 2020
Návštěvní den na můstku  -  po 22. června 2020
Fanfilm Star Trek: Skryté hry míří online  -  čt 28. května 2020
Poslední odznáčkový sraz  -  ne 3. května 2020
STARcon 2020 online [aktualizováno]  -  st 25. března 2020
Nedělní akce s Williamem Shatnerem ZRUŠENA  -  st 11. března 2020
STARcon 2020 – 10. výročí  -  út 25. února 2020
Všefandomová maškaráda 2019  -  so 26. října 2019
William Shatner v Praze!  -  pá 26. července 2019
Připravte se na startrekový víkend  -  po 27. května 2019
Písně kosmické Jana Nerudy, krteček Zdeňka Milera nebo kresba „Měsíční krajina“  -  čt 28. března 2019

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG