Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

3. rok odznáčků jsme oslavili v Hradci Králové

po 20. května 2013      autor: omi      přečteno: 4075x      komentáře: 3

3. odznáčkový sraz v Hradci KrálovéTuto sobotu se konal třetí odznáčkový sraz, na kterém jsme "oslavili" již tři roky trvání odznáčkové hry zde na portále. Tentokrát jsme se vydali do Hradce Králové na cesty galaxií, naší sluneční soustavou a pozorování Slunce. Přestože jsme se ráno probudili do prudkého deště, počasí se umoudřilo a již po cestě se mraky roztáhly a po celou cestu na nás svítilo sluníčko.

Hvězdárna a planetárium v Hradci KrálovéNa srazu se nás sešlo celkem 25 dospělých + 2 děti. Hned po příjezdu ke kostelu na Novém Hradci Králové jsme se vydali po Planetární stezce. Cestou jsme zvládli ještě oběd a luštění tajemného odznáčku. Celou stezku jsme prošli v ideálním čase, abychom přesně na třetí hodinu dorazili do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové. Ve foyer jsme si poslechli výklad o hvězdách v naší galaxii, v kopuli jsme pozorovali sluneční skvrny a někteří se nechali vyfotit na odznáček Hvězdářský dalekohled.

Planetárium v Hradci KrálovéPokračovali jsme na terasu, kde jsme speciálním dalekohledem pozorovali sluneční erupce a mohli se rozhlédnout po okolí hvězdárny. Následně jsme se přesunuli do planetária, kde jsme pozorovali model hvězdné oblohy, souhvězdí i digitální projekci modelu měsíce. Zároveň jsme se i dozvěděli spoustu zajímavých informací o digitálním planetáriu, které se buduje vedle současné budovy hvězdárny.

Po úžasné prohlídce hvězdárny a plenetária jsme se vyfotili u modelu Slunce a osvěžili se v kiosku poblíž. Potom jsme se již pomalu vydali zpět po Galaktické stezce. Samozřejmě jsme si nenechali ujít nejkrásnější pohled na celý Hradec Králové z bývalé sjezdovky Rozárka. Opět jsme dorazili ke kostelu a městskou hromadnou dopravou se vypravili na cestu zpět. Obrovské díky všem účastníkům za tak úžasný den!

Odznáčky k 3. výročí

Účastníci srazu si mohli "vyluštit" tajemný odznáček. Jednalo se o 30 odznáčků, které byly rozdělené na třetiny a vzájemně pomíchané. Aby to nebylo vše úplně jednoduché, vše bylo vytištěno černobíle.

Úkol na odznáček Arex z 3. odznáčkového srazu

Tímto tajemným odznáčkem byl Arex, který by sám se svými ztrojenými končetinami určitě neměl s takovýmto úkolem problém. Všichni účastnici, kteří splnili tento úkol mají odznáček Arexe připsaný ve svém profilu.

Odznáček - Arex Odznáček - Planetární stezka Odznáček - Galaktická stezka

Dalšími odznáčky doplňující trojici odznáčků určených k třetímu výročí odznáčkové hry budou fialové odznáčky planetární a galaktické stezky. Tyto odznáčky jsou ve formě testu o 10 otázkách. Odznáčky mohou splnit všichni hráči, kteří správně odpoví na všechny otázky. Neposílejte prosím proto žádosti o tento odznáček. Plnění testů bude možné pouze do neděle 26. 5. 2013. Oba tyto testy byly zveřejněny dnes odpoledne. Nevyšly však jako samostatné články, ale najdete je ve svých profilech v příslušné sekci odznáčků k mání.

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: po 20. května 2013
přečteno: 4075x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Související články:

Výsledky soutěže Holodoktor fotografuje talisman  -  čt 21. května 2020
Soutěž – Holodoktor fotografuje talisman  -  čt 30. ledna 2020
Odznáčky na Festivalu fantazie 2018  -  st 30. května 2018
Odznáčkový výlet do Zruče – dodatek  -  čt 15. září 2016
Odznáčkový výlet do Zruče nad Sázavou  -  út 6. září 2016
Nový holoromán a záložky  -  pá 8. dubna 2016
Prosincové odznáčkování  -  čt 31. prosince 2015
Vylepšené testování na portále + trocha statistik  -  čt 10. prosince 2015
Odznáčky a 10. výročí portálu  -  po 13. července 2015
5. odznáčkový sraz – výlet na Andrlův Chlum  -  út 14. dubna 2015
Fialový odznáček Výstup – 4. část  -  út 17. června 2014
Fialový odznáček Výstup – 3. část  -  út 17. června 2014
Fialový odznáček Výstup – 2. část  -  út 17. června 2014
Fialový odznáček Výstup – 1. část  -  út 17. června 2014
Odznáčkový sraz již v sobotu  -  út 10. června 2014

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG