Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek inspiruje umělce

út 28. května 2013      autor: omi      přečteno: 4673x      komentáře: 4

Umělecký plakát na Star Trek: Do temnoty - Matt FergusonU příležitosti uvedení nového Star Trek filmu do kin se rozjelo hned několik uměleckých projektů. Server Blurppy uspořádal svůj druhý umělecký projekt na téma pokračování filmového Star Treku od J.J. Abramse. Další projekt zaměřený na Star Trek obecněji je chystaná expozice v Paříži s příhodným názvem Final Frontier - Nejzazší hranice. Expozice by se měla konat v měsíci červnu.

Projekt Blurppy

Pohled na film a představa o tomto filmu je u každého umělce unikátní, přestože má většina finálních děl podobu filmových plakátů. Tohoto projektu se zúčastnili Matt Ferguson, Paul Shipper, Marko Manev, Marie Bergeron, Adam Rabalais, Rodolfo Reyes, Johnny Dombrowski, Fernando Reza, Tim Anderson, Erin Gallagher, Joe Vetoe a Chris Garofalo. Je možné, že se s některými těmito díly setkáme i v tištěné podobě, pokud bude mít Paramount zájem o uměleckou spolupráci.

Ukázky prací

Umělecký plakát na Star Trek: Do temnoty - Matt FergusonUmělecký plakát na Star Trek: Do temnoty - Matt FergusonUmělecký plakát na Star Trek: Do temnoty - Erin GallagherUmělecký plakát na Star Trek: Do temnoty - Marie BergeronUmělecký plakát na Star Trek: Do temnoty - Rodolfo ReyesUmělecký plakát na Star Trek: Do temnoty - Paul ShipperUmělecký plakát na Star Trek: Do temnoty - Tim Anderson

Kompletní přehled finálních prací s odkazy na webová portfolia umělců na Blurppy.com

Projektu se zúčastnil také Matt Ferguson, o jehož úžasných plakátech klasického treku jsme psali v nedávném článku.

Nejzazší hranice v Paříži

expozice Final Frontier v PařížiServer Geek-Art zabývající se prezentací současného umění široké veřejnosti plánuje expozici uměleckých děl tvůrců z celého světa na téma Star Trek. Expozice s názvem Final Frontier by se měla uskutečnit od 3. do 30. června 2013 v Dernier Bar Avant la Fin du Monde (Poslední bar před koncem světa) v Paříži. Někteří autoři, kteří budou na expozici vystavovat, na svou účast upozorňují online, např. Paul Shipper, nebo Patrick Connan.

Zdroj: blurppy.com/
admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: út 28. května 2013
přečteno: 4673x
komentáře: 4
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG