Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Hot Wheels: třída Constitution Refit

so 22. června 2013      autor: William Kirk      přečteno: 5308x      komentáře: 0

Hot Wheeles Trek logoDruhým hodnoceným modelem z řady společnost Hot Wheels je USS Enterprise NCC 1701-A tak, jak jsme ji viděli v závěrečné bitvě šestého celovečerního filmu. Tento model spadá do podkategorie „Battle Damaged“, což znamená, že je na něm vyznačeno / namalováno poškození, které ve filmu utrpěl. Zde jde především o znázornění „legendárního“ průstřelu talířové sekce.

Model je 16,5 cm dlouhý. Přijde mi však, že velikost talířové sekce je oproti zbytku lodi neúměrně velká. Talířová sekce je tentokrát bohužel z měkkého plastu (ano, měkkého!), kovová je jen prostřední část sekundárního trupu. Z měkkého plastu je rovněž "krk" a pylony motorů, z čehož je jasné, že bude problém. Vlastní motory jsou z tvrdého plastu. Problém měkkého plastu spočívá v tom, že loď, připevněná v balení, je zdeformovaná (tedy alespoň ta, kterou jsem měl, byla). Krk a talířová sekce jsou vykrouceny nahoru, zkrouceny byly i pylony motorů, takže každý "mířil" jiným směrem, nahoru a dolů, což je za tu cenu smutné. Pokud jsem chtěl, aby model vypadal k světu, bylo třeba motory "vykroutit" do správné polohy a pevně zafixovat, aby si zvykly na správnou polohu. Totéž s talířovou sekcí. Vyžádalo si to týden, aby si měkkoplast zvykl alespoň trochu na novou polohu. Ale abych jen nekritizoval, najdou se i pozitiva.

Hot Wheels Enterprise AStejně jako Excelsior, i Enterprise A je pečlivě a čitelně otextována. Dobře čitelné je jméno i registrační číslo na talířové sekci, i na obou motorech a název lodi a text "United Federation of Planets" na bocích. Pěkně jsou provedeny warpmotory (světle modrá vnitřní strana) a talíř deflektoru. Co si zaslouží dál pochvalu, je provedení poškození talířové sekce u písmene A. Bohužel je však průstřel pouze ze svrchní strany, zespodu na něj pozapomněli. Celkově je to s nabarvením modelu poněkud slabší. Nabarveny nejsou ani phaserové banky, ani manévrovací trysky, krk ani torpédomet nebo vnější strana pylonů; i na talířové sekci nalezneme nedostatky.

Aby se model stal věrnou kopií třídy Constitution Refit, jak ji známe z filmů IV - VI, bude na něm z mého pohledu třeba celkem dost práce (alespoň pro mě; protože nejsem bohužel modelář).

Hot Wheels Enterprise AStojan je odlišný od Excelsioru: sice je rovněž vytvarován do startrekového delta-znaku a v kroužku má dobře viditelný "stříbrný" znak Hvězdné flotily, ale není celý černý. Svrchní část je z modrého průsvitného plastu, což vypadá velmi hezky. Stejný typ stojanu mají i následující modely v dalších recenzích: třída Miranda a klingonský Dravec.

Model má v sekundárnm trupu otvor, kterým se nasadí na kulovitou část stojanu, což umožňuje nastavit si loď do různých poloh.

Tento model mě nenadchl a pokud by byl prvním, který jsem si pořídil, tak by zřejmě byl zároveň i posledním. Dávám hodnocení 2/10.

Hot Wheels Enterprise AModel Constitution Refit se objevuje v řadě Hot Wheels celkem 3x: jako Enteprise NCC 1701 z filmů ST: Film, Khanův hněv a Pátrání po Spockovi, jako Enteprise – A z filmů Cesta domů, Nejzazší hranice a Neobjevená země v provedení „Battle Damaged“ a nakonec jako speciální San Diego Comic Con verze, zobrazující Enteprise během rekonstrukce. Ta je nejdražší. Obal tvoří plastová krabička připomínající orbitální dok a některá místa na talířové sekci i sekundárním trupu jsou namalována tak, že je „vidět“ interiér.

komodor William Kirk
autor: William Kirk
vydáno: so 22. června 2013
přečteno: 5308x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Související články:

Což takhle dát si bitevní loď? [UPDATE]  -  po 18. listopadu 2013
Romulanský dravec  -  so 24. srpna 2013
Hot Wheels: klingonský Dravec  -  st 3. července 2013
Hot Wheels: třída Miranda  -  čt 27. června 2013
Hot Wheels: třída Excelsior  -  so 8. června 2013
Hvězdná flotila pod stromečkem  -  pá 18. prosince 2009
Vystřihovánka Travelpodu  -  po 7. září 2009
Vystřihovánka nové Enterprise  -  čt 6. srpna 2009
Oblíbené modely (nejen) lodí se vrátí na trh  -  st 28. ledna 2009
Modely ve Star Treku: Voyager – svítící verze od Revellu  -  po 19. ledna 2009
Modely ve Star Treku: Deep Space Nine - fiber optic  -  út 23. prosince 2008
Nové startrekové modely už brzy  -  út 14. srpna 2007
Modely Enterprise 1701 a 1701-E přilétají z bitvy!  -  pá 13. dubna 2007
Modely ve Star Treku – Cousteau  -  so 10. března 2007
Modely ve Star Treku: Deep Space Nine  -  so 3. března 2007

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG