Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Hot Wheels: klingonský Dravec

st 3. července 2013      autor: William Kirk      přečteno: 5272x      komentáře: 4

Hot Wheeles Trek logoČtvrtým a posledním hodnoceným modelem z řady Hot Wheels je klasický klingonský Dravec ve verzi "HMS Bounty", což je název, který dal lodi Dr. McCoy ve filmu „Cesta domů“. Šlo o Dravce, kterého posádka Williama Shatnera získala v předchozím filmu. Nápis je červeně – tedy přesně tak, jak jej známe z filmu.

Dravec se prvně objevil ve třetím celovečerním filmu a poté pravidelně jak na filmovém plátně (čtvrtý, pátý, šestý i sedmý film), tak na televizních obrazovkách. V řadě Hot Wheels se objevuje celkem ve třech provedeních: klasický Dravec, dále v provedení „Battle Damaged“ a nakonec zde hodnocená verze „HMS Bounty“.

Hot Wheels BOPDravec je 13 cm dlouhý a má stejné rozpětí křídel. Díky tomu se jedná o největší z hodnocených modelů - nebo možná přesnějí řečeno zabere z nich nejvíce místa. Na obrázku níže je zároveň velikostní srovnání s Enterprise - D od Playmates a myslím si, že lodě jsou celkem v poměru. Takže hurá na Veridian III ;-) .

Dravec je pečlivě vyroben a jedná se o detailní model, navíc velmi pěkně namalovaný. Nápis HMS Bounty z boku spodní části lodi je dobře čitelný, stejně tak nápisy na křídlech v klingonštině. Svrchní část Dravce je kovová, křídla a menší doplňky jsou z tvrdého plastu. Vzhledem k tomu, že křídla jsou poměrně tenká, tak jsou v ostřejším světle mírně průsvitná.

Hot Wheels BOPPříjemným bonusem Dravce je skutečnost, že křídla má polohovatelná: můžete si nastavit, zda chcete loď v letové nebo bojové pozici.Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem: kvalitnímu provedení modelu, velmi slušenému namalování a navíc polohovatelným křídlům je pochopitelné, že ode mě model obdrží opět plné hodnocení 10/10 a dovětek, že u Mattela odvedli dobrou práci. Mohu doporučit.

Představení vybraných čtyř modelů a jejich variant tvoří celkem 10 modelů z nyní již celkem 20 vyrobených (nově přibyl druhý malý model - poškozená Enterprise z filmu "Do temnoty" - viz Memory Alpha a článek na TrekWeb z 21.6.2013). Z klasického vesmírů zbývá Enterprise NX 01, TOSácká Enterprise NCC 1701 a dvě varianty Enterprise D. Chybějící pak tvoří modely z Abramsova alternativního vesmíru: Enterprise (větší a dvě menší), Narada, Dravec a Vengeance.

komodor William Kirk
autor: William Kirk
vydáno: st 3. července 2013
přečteno: 5272x
komentáře: 4
Facebook Twitter Google+

Související články:

Což takhle dát si bitevní loď? [UPDATE]  -  po 18. listopadu 2013
Romulanský dravec  -  so 24. srpna 2013
Hot Wheels: třída Miranda  -  čt 27. června 2013
Hot Wheels: třída Constitution Refit  -  so 22. června 2013
Hot Wheels: třída Excelsior  -  so 8. června 2013
Hvězdná flotila pod stromečkem  -  pá 18. prosince 2009
Vystřihovánka Travelpodu  -  po 7. září 2009
Vystřihovánka nové Enterprise  -  čt 6. srpna 2009
Oblíbené modely (nejen) lodí se vrátí na trh  -  st 28. ledna 2009
Modely ve Star Treku: Voyager – svítící verze od Revellu  -  po 19. ledna 2009
Modely ve Star Treku: Deep Space Nine - fiber optic  -  út 23. prosince 2008
Nové startrekové modely už brzy  -  út 14. srpna 2007
Modely Enterprise 1701 a 1701-E přilétají z bitvy!  -  pá 13. dubna 2007
Modely ve Star Treku – Cousteau  -  so 10. března 2007
Modely ve Star Treku: Deep Space Nine  -  so 3. března 2007

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG