Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Plutův měsíc se nejmenuje Vulcan

čt 4. července 2013      autor: omi      přečteno: 4004x      komentáře: 15

Pluto a CharonV únoru jsme na portále psali o kampani za pojmenování dvou měsíců (P4 a P5) obíhajících kolem Pluta. William Shatner tehdy rozpoutal kampaň za pojmenování jednoho z měsíců jménem Vulkán. Toto jméno se opravdu mezi návrhy objevilo a díky volbě fanoušků se umístilo na prvním místě (174 062 hlasů). Finální verdikt však měli vědci z kalifornského ústavu SETI a ti rozhodli o pojmenování měsíců jmény Kerberos a Styx.

Jméno Vulcan nebylo prý použito, jelikož se v astronomii používá označení vulkanoid, navíc se prý nehodí mezi jména ostatních plutových měsíců, které mají jména podzemních mýtických bytostí. V hlasování se na druhém a třetím místě umístily jména Cerberos (99 432 hlasů) a Styx (87 858 hlasů). Jelikož se Cerberos již v astronomii také používá, bylo zvolen jeho alternativní zápis.

William Shatner samozřejmě na oznámení výsledků reagoval na sociální síti Twitter hned několika zprávami. Nejdříve byl z oznámení smutný, potom naštvaný a nakonec prohlásil, že si nenechá kazit náladu a vypravil se na cestu do Melbourne, kde bude o víkendu hostem na Comiconu.

Zdroj: trektoday.com
admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: čt 4. července 2013
přečteno: 4004x
komentáře: 15
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG