Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Festival Fantazie 2013: Z Bradavic do soudní síně

út 9. července 2013      autor: Sokar      přečteno: 5584x      komentáře: 5

Festival fantazieNa letošní svátek všech fanynek, fanů a snílků jsem dorazil již v jeho začátku, tedy druhý den konání. Technicky jsem byl v „FF módu“ již o den dříve, jelikož jsem ho trávil u mého kamaráda a kapitána Flashe. Čas jsme trávili laděním videa divadelního záznamu, aby bylo připraveno k promítnutí na Trek linii. Ve skutečnosti Flash ladil, já pouze pomáhal dohlížet na silikonového dělníka (PC se Sony Vegas), aby renderoval a nepadal. Sestřih se nakonec podařil a my mohli společně v sobotu ráno (do 12:00 je ráno) vyrazit směr Chotěboř. Cesta proběhla bez problémů a zábava mohla začít.

Jelikož „domovská“ linie Star Trek začínala až v druhé polovině FF, nastalo v mé hlavě dilema, který program z bohaté nabídky do té doby volit. Netrvalo dlouho a na celé čáře to u mě vyhrála linie Harryho Pottera. Její 5,5 dne! trvající program byl velmi pestrý a perfektně zorganizovaný v duchu nejlepších tradic Bradavické školy. Jeho kostru tvořily samozřejmě přednášky. Na nich se zvědavá duše dozvěděla například o psychologii Toho, jehož jméno nesmíme vyslovit, či nahlédla do tajů filmových kouzel. Kdo chtěl vědět, zda jsou Smrtijedi sekta či politická strana, nebo jak velká je doopravdy Velká síň (je malinká), tato linie byla tím pravým místem.

Samostatnou kapitolou pak byla celodenní hra hledání Viteálů, kde jsme museli plněním nejrůznějších úkolů najít a zničit kousky Voldemortovy (ha, zde jméno již prošlo cenzurou) duše. Odvážlivce čekalo psaní, kreslení, šifrování nebo například navigace hada Naginiho temným labyrintem. Celkově jsem se zde velmi dobře bavil, za což patří velký dík především Affaie a jejímu ogranizačnímu týmu.

Ale teď už k ST. Z Bradavic jsem odjel na velitelství hvězdné flotily akorát včas, abych se účastnil soudního procesu s režisérem J.J. Abramsem. Ten byl komunitou fanoušků obviněn z pošpinění dobrého jména Star Treku. Musím přiznat, že jsem se vzhledem k obsahu diskuzí na internetu v posledních týdnech poněkud obával, aby se toto kontroverzní téma organizátorům nevymstilo. Naštěstí, i když to občas v soudní síni patřičně jiskřilo (zejména mezi samotným žalobcem a obhájkyní), se celý večer moderovaný všemocnou bytostí Q podařil a účastníci i diváci se dobře bavili. Tento fakt podpořený konečným výrokem o nevinně mě utvrdil v tom, že to s tou naší tolerancí a nedostatkem nadhledu přeci jen nebude až tak špatné (za což jsem moc rád).

Osvobozený J.J. byl za odměnu obdarován ušima myšáka Mickeyho a vstoupil do služeb SW univerza (kam byl odveden Jar Jarem Binksem). V dalších dnech už se naplno rozjela ST linie obsahující spoustu přednášek, besed, promítání a dokonce večer Klingonských písní. Noví (B)orgové linie převzali se ctí (stejně jako J.J. Star Trek, tak snad je nikdo nebude soudit :-)) organizátorské žezlo a pod jejich taktovkou byl prodloužený víkend příjemný a svižný.

Festival jako celek uběhl (až moc) rychle a zůstal v podobě příjemné vzpomínky na setkání s přáteli. Přeji všem co nejméně bolestivý návrat do reality a těším se na shledanou na dalším výletě do světa snů.

viceadmirál Sokar
autor: Sokar
vydáno: út 9. července 2013
přečteno: 5584x
komentáře: 5
Facebook Twitter Google+

Související články:

TrekFEST 2016  -  čt 14. dubna 2016
Vzpomínka na Trekfest 015  -  út 12. ledna 2016
John de Lancie bude na sklonku roku v Praze  -  pá 21. listopadu 2014
Program pro váš PragoFFest  -  po 6. ledna 2014
Festival fantazie z pohledu (B)orgů II.  -  čt 11. července 2013
Festival fantazie z pohledu (B)orgů I.  -  st 10. července 2013
Obsah krosny na Festival fantazie  -  čt 27. června 2013
Svědci Abramsovi na Festivalu fantazie  -  čt 20. června 2013
Warp 03 [VIDEO]  -  čt 6. června 2013
Další program v Chotěboři  -  st 29. května 2013
Zábava na Festivalu fantazie  -  čt 16. května 2013
Star Trek na FF - slíbené pokračování  -  po 8. dubna 2013
Zpráva dne: Star Trek na Festivalu Fantazie  -  út 26. března 2013
TrekFEST na letošním Festivalu fantazie  -  čt 7. března 2013
Báječný Trekken na Koprconu 2012  -  čt 6. prosince 2012

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG