Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Spock vs. Q

út 22. října 2013      autor: Rin      přečteno: 3403x      délka: 3 min      komentáře: 3

Leonard Nimoy a John de LancieVelvyslanec Spock cestuje zpátky v čase… Ne, nejedná se o část scénáře filmu Star Trek z roku 2009, nýbrž o divadelní vystoupení, které se událo o celých deset let dříve. Star Trek Spock vs. Q představuje dvě živá vystoupení Leonarda Nimoye, alias proslulého Spocka, a Johna de Lancie, který je fanouškům startrekového světa znám jako Q. Spock a Q se poprvé setkávají před zraky diváků a slovní bitva o osud lidstva může začít. Živé vystoupení bylo rezervováno pouze pro hrstku diváků, zvukový záznam tohoto dech beroucího setkání si však můžete poslechnout i vy. Vyšel v produkci Alien Voices a scénář k němu napsala Cecelia Fannon.

Zvuková nahrávka začíná minutovým záznamem vskutku mimozemsky Spock vs. Qznějící hudby. Po bouřlivém potlesku posluchače přivítá hlas Leonarda Nimoye, alias Spocka, slovy „Vy lidé jste tak emocionální!“ Hodinová slovní přehlídka stoického Spocka a neúnavného Q se odehrává na konci 20. století. Lidstvu hrozí smrtelné nebezpečí a velvyslanec Spock jej přichází varovat. Než se však dostane za přednášku o obsahu novin a nebepečí zvětšující se ozonové díry, objeví se postava, která byla Spockovi až dosud neznámá. Uhodli jste – Q. Q si vzal do hlavy, že tento pokus lidstvo varovat není od Spocka fér a rozhodl se ho zastavit. Brzy jsou oba ztraceni v konverzaci plné břitkého humoru, rýmu, dokonce i zpěvu! Podaří se Spockovi přesvědčit Q, že lidstvo stojí za to zachránit? A stihne to včas? Celou nahrávku rozhodně stojí za to si poslechnout už jen proto, že zde Spock vypráví vskutku vesmírný vtip!

Spock vs. Q - sequelRok po prvním vystoupení se Spock a Q na pódiu setkávají znovu. Tentokrát se však vše neodehrává podle představ obou aktérů, neboť do děje vstupuje neznámá entita. Spock a Q hovoří o právě proběhlé večeři, které se zúčastnili i někteří Spockovi bývalí kolegové. Nechybí ani poznámka Q o Uhuře a minisukních. Když už se oba chystají jít každý svou cestou a podají si ruce, stane se něco neočekávaného. Spock a Q jsou neznámou silou přeneseni kamsi do vesmíru. Aby toho nebylo málo, síla Q zmizela. A navíc se začínají projevovat velice zvláštní změny v chování obou herců! Star Trek Spock vs. Q The Sequel přináší jedinečnou možnost slyšet Spocka, jak se směje, až se za uši popadá. Za to Q ztratil svůj obvyklý humor a dokonce se chová… logicky! Druhé hodinové vystoupení z pera autorky Cecilie Fannon nezůstává vtipem pozadu za tím prvním. Dozvíte se v něm, proč se Vulkánci nesmějí, jaké je číslo na tísňovou linku Kontinua Q a možná zjistíte i tajemství o velrybách!

Zvukové nahrávky jsou bohužel dostupné pouze v angličtině. Těm z vás, kteří však anglicky rozumí, rozhodně doporučuji si poslechnout alespoň první zmíněné vystoupení. Máte-li doma práci, která zaměstná jen ruce a ne mozek, pak je to ideální způsob, jakým si zpříjemnit úklid nebo třeba pečení cukroví! Pokud se vám nechce poslechem trávit dvě hodiny, pak si můžete pustit alespoň šestiminutovou ukázku, která byla vydána na speciálním CD, v rámci třídiskové Star Trek Spock vs. Q kolekce. Tuto kolekci si na bookdepository můžete pořídit za necelých 16 eur.

admirál Rin
autor: Rin
vydáno: út 22. října 2013
přečteno: 3403x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Odkazy na hry z přednášky „Jak si trekkies hrají“  -  čt 10. prosince 2020
Záznam přednášek z Trekkenu online [VIDEO]  -  čt 3. prosince 2020
Kdo, co, kdy a kde ve Star Treku [VIDEO]  -  st 30. září 2020
SERIÁL: Kompletní časová osa ST událostí! (1. část)  -  út 6. listopadu 2018
Star Trek se dočká nového animovaného seriálu  -  pá 26. října 2018
StarTrekKnihy.cz – Nový informační portál zdaleka nejen o knihách  -  čt 30. srpna 2018
Šťastné a startrekové!  -  pá 22. prosince 2017
15 nejmocnějších protivníků ve Star Treku  -  čt 2. listopadu 2017
Star Trek v komentářích: Nechte zaznít svůj názor  -  út 17. října 2017
Star Trek: Discovery a další skvosty v knihovně CZ Kontinua  -  so 23. září 2017
Smuteční oznámení  -  so 19. srpna 2017
Star Max: Pravda, 1. část  -  po 17. července 2017
Star Max: Z principu  -  st 10. května 2017
Star Max: Klony útočí  -  po 20. února 2017
Elektrokolo ve startrekovém střihu  -  čt 9. února 2017

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG