Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Na co se těší (nejen) český trekkie?

čt 24. října 2013      autor: Fanda      přečteno: 2462x      délka: 3 min      komentáře: 7

Skryté hry1Českou fandomovou Star Trek scénu čeká velký svátek! Tým lidí sdružených kolem Star Trek fan klubu CZ Kontinuum (CZ Kontinuum Pictures) pro nás připravuje již druhý díl fanfilmu ze světa Star Treku. A nutno dodat, že se nejedná o žádnou „béčkovou“ produkci. Předpokládám, že většina z vás informaci o chystaném fanfilmu Star Trek: Skryté hry už nějakým způsobem zaregistrovala. Ať už zde na portále nebo na jiných spřátelených webech.

Určitě neuškodí, pokud si řekneme i něco o jejich předchozí aktivitě, protože toto není jejich prvotina a těm z vás, kteří jste se k fenoménu Star Trek dostali teprve v posledních letech, mohla předchozí práce tohoto studia uniknout. První fanfilm z této produkce Star Trek: Metrénský incident měl svou premiéru v listopadu 2007 ve vyprodaném kině Atlas. Následně proběhlo několik dalších promítání v ČR i v zahraničí a film byl velmi kladně hodnocen fanoušky i kritiky. V roce 2010 byl serverem Star Trek Reviewed zvolen jako vůbec první neanglický fanfilm do Pokladnice ST fanfilmů. Pokud jste přece jen o Metrénském incidentu nikdy neslyšeli, neváhejte si jej zdarma stáhnout na stránkách fan klubu CZ Kontinuum. Určitě to stojí za to, a i když se jedná o amatérský fanfilm, nemají se lidé z CZ Kontinuum Pictures za co stydět.

Skryté hry2Fanfilm Star Trek: Skryté hry volně navazuje na Metrénský incident a opět nám naservíruje neohroženou posádku hvězdné lodi USS Avatar. Děj se bude odehrávat v roce 2372 a máme se skutečně na co těšit, protože situace se pro Federaci nevyvíjí zrovna růžově a o napínavý děj tak nebude nouze. Studio CZ Kontinuum Pictures zároveň velmi zásadně zapracovalo na technologickém vybavení, které oceníme v lepší kvalitě videa a především audia, které bylo zřejmě nejslabším článkem Metrénského incidentu.

Skryté hry - na placeVzhledem k tomu, že se jedná o film, který pro nás natáčí zapálení fanoušci Star Treku, veškeré finanční náklady spojené s projektem jsou tak pouze na jejich bedrech. Díky české verzi fenoménu kickstarter máme ale možnost projektu alespoň nepatrně pomoci i my ostatní, a to na portále www.startovac.cz. CZ Kontinuum Pictures rozjelo úspěšně podpůrnou kampaň, jejímž prostřednictvím máte možnost spolupodílet se na produkci filmu. Zároveň máte možnost získat i velmi zajímavé odměny, ať už jde o upomínkové artefakty nebo příležitost prozkoumat zákulisí natáčení, postavit se za kameru nebo zvěčnit svou maličkost v úvodních a závěrečných titulcích.

Nestává se každý den, aby česká fandomová scéna vytvořila tak zásadní startrekové dílo, proto neváhejte a využijte možnosti pomoci této perspektivní partičce. Pokud si necháte tuto příležitost uniknout a CZ Kontinuum Pictures bude produkovat své filmy tak často jako doposud, další příležitost můžete mít třeba až za 6 let...

Ačkoliv to tak může vypadat, autor není placeným marketingovým agentem CZ Kontinuum Pictures ani členem natáčecího týmu. Autor je pouze nadšeným trekkiem, který smeká klobouk před odvahou lidí ze štábu, protože se vydávají tam, kam se dosud žádný český trekkie nevydal. :-)

S celým projektem se můžete blíže seznámit na oficiálních stránkách.

Zdroj: kontinuum.cz, startrekfanfilm.cz
admirál Fanda
autor: Fanda
vydáno: čt 24. října 2013
přečteno: 2462x
komentáře: 7
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Záznam divadla Madam Q je online  -  pá 25. prosince 2020
Online premiéra fanfilmu Elektrický hrad  -  st 9. prosince 2020
Její právo: A Star Trek Fan Production je online  -  po 19. října 2020
Madam Q v Kameni, Její právo s Piloty  -  po 31. srpna 2020
Star Trek Bridge a 12 myslí na YouTube  -  út 21. července 2020
Řekni to hudbou  -  ne 7. června 2020
Squadron dnes spouští svou Indiegogo kampaň [VIDEO]  -  čt 20. února 2020
Podívejte se na Tajemnou Odyseu [VIDEO]  -  út 18. února 2020
Hvězdná loď hledá Patrony  -  ne 16. února 2020
Projekty FSFilm v roce 2020  -  út 28. ledna 2020
Nový teaser na Squadron A Star Trek Fan Production [VIDEO]  -  st 15. ledna 2020
Chuť Apokalypsy je online  -  st 25. prosince 2019
Star Trek: Chybějící příběhy na Moravě 2  -  so 23. listopadu 2019
Star Trek: Chybějící příběhy na Moravě  -  pá 25. října 2019
Chuť Apokalypsy a JK speciál v Ponrepu  -  čt 24. října 2019

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG