Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Že bychom se dočkali synteholu?

út 19. listopadu 2013      autor: Rin      přečteno: 2446x      délka: 1 min      komentáře: 1

Profesor David NuttSyntehol, výraz složený ze slov syntetický a alkohol, je ve světě Star Treku chemická variace alkoholu. Chutná stejně, voní stejně a dokonce navozuje i stejné účinky jako alkohol. Na rozdíl od našeho pozemského alkoholu je však možné jeho účinky potlačit pouhou silou vůle a mít tak mysl čistou na zdolávání potenciálních hrozeb z vesmíru během okamžiku. Profesor David Nutt z Imperial College v Londýně nyní přichází s látkou, která by měla podobně jako syntehol navozovat pocit opilosti, avšak bez nežádoucích účinků jako je intoxikace, závislost nebo kocovina!

Autor přípravku jej přirovnává k elektronickým cigaretám a představuje podle něj revoluci pro lidské zdraví. Aby však mohl bývalý poradce britské vlády pokračovat ve svém výzkumu, potřebuje k tomu finance, a tak v této chvíli shání sponzory, kteří by projekt podpořili. Krom pilulky, která ovlivní mozkové neurotransmitery jako lihoviny a navodí tak pocit opilosti, vytváří David Nutt také protilátku, jež tyto účinky během krátké doby vyruší a umožní tak uživatelům odjet z hospody domů vlastním autem.

Celý projekt je zatím v zárodku a produkt v Británii nevzbuzuje přílišnou důvěru. Tamní lidé se spíše obávají, zda se jen nevymění jedna droga za druhou, a tak je jeho osud zatím nejistý. Zda se profesorovi skutečně podaří vytvořit bezpečnou verzi alkoholu a zda ji vůbec veřejnost bude ochotná přijmout, je zatím ve hvězdách. Jaký je váš názor na pilulku navozující opilost? Vítáte tuto možnost, nebo tím pro vás návštěva hospody ztrácí smysl? Dejte nám vědět v komentářích.

Zdroj: http://www.telegraph.co.uk/
admirál Rin
autor: Rin
vydáno: út 19. listopadu 2013
přečteno: 2446x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG