Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Leonardu Nimoyovi diagnostikován CHOPN

pá 31. ledna 2014      autor: Bedraz      přečteno: 2817x      délka: 1 min      komentáře: 7

Leonard Nimoy diagnostikován CHOPNLeonard Nimoy, představitel Spocka z původní Star Trek série ze 60. let, uveřejnil na svém Twitter účtu špatnou zprávu. Byla mu diagnostikována chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN). Všem příznivcům vzkázal: „Skončil jsem s kouřením před 30 lety. Ale nebylo to včas. Mám CHOPN. Děda říká, skončete hned! LLAP.“ Doufejme, že průběh choroby se nebude u pana Nimoye zhoršovat a že jeho apel dojde sluchu u mnoha současných kuřáků – je prokázáno, že právě kouření je nevýznamnější faktor v rozvinutí chronické obstrukční plicní nemoci. (U nemoci se jedná o onemocnění dolních dýchacích cest – především plicní tkáně, kdy dojde k překážce, obstrukci, v plicní tkáni a tím pacientovi zamezuje v plnohodnotném dýchání. Při chronické obstrukční plicní nemoci dochází k zvýšenému odporu v dýchacích cestách, který je překážkou pro proudění vzduchu při výdechu.)

kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: pá 31. ledna 2014
přečteno: 2817x
komentáře: 7
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG