Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Armin „Quark“ Shimerman – Fereng mnoha tváří

st 19. února 2014      autor: Bedraz      přečteno: 5060x      délka: 2 min      komentáře: 1

Armin ShimermanAmerický herec Armin Shimerman (* 5. 11. 1949), proslavený mezi trekkies rolí ferengského barmana Quarka v sérii Star Trek: Deep Space Nine, nenasadil pro tento seriál masku Ferenga poprvé. Vlastně by se mu mělo přezdívat „praotec Fereng“ – právě Armin Shimerman se totiž ukázal v roli Ferenga Leteka již v epizodě TNG The Last Outpost (Nejzazší výspa). A právě tento díl uvedl Ferengy na scénu úplně poprvé v historii Star Treku…

Armin pochází z města Lakewood ve státě New Jersey, avšak ve svých šestnácti letech se přestěhoval s rodinou do Los Angeles, kde ho matka zapsala do kurzů herectví – aby si snáze našel přátele. Odtud se již odvíjí jeho herecká kariéra. Věnoval se studiu na University of California a získal prestižní stipendium pro účinkování v Old Globe Theatre v San Diegu. Jeho první role je z roku 1979 v televizním filmu Women at West Point. O rok později si zahrál po boku Woodyho Allena ve filmu Stardust Memories (Vzpomínky na hvězdný prach).

Asi nejznámější rolí je však ferengský barman Quark nebo ředitel Snyder ze seriálu Buffy, přemožitelka upírů (Buffy: The Vampire Slayer). V rámci Star Treku pak patří k několika málo hercům, kteří se ukázali ve všech sériích situovaných do 24. století. Kromě Star Treku se objevil i v dalších seriálech, např. Stargate SG-1, Charmed, Leverage, Kauzy z Bostonu (Boston Legal), Warehouse 13 atd.

Armin Schimmerman a Kitty SwinkJe ženatý s herečkou Kitty Swink, která se sama objevila ve dvou epizodních rolích série Deep Space Nine. V roce 2008 oba navštívili Prahu, kde se setkali s fanoušky na akci pořádané Star Trek fan klubem CZ Kontinuum. V Praze, kde se oběma moc líbilo, Armin mimo jiné pátral po stopách slavného alchymisty magistra Kellyho, jehož je velký fanoušek.


Nezapomeňte, že René Auberjonois přijede v březnu do Prahy na CzechTREK 2014!

kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: st 19. února 2014
přečteno: 5060x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG