Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Postavit Excelsior IV

po 3. března 2014      autor: William Kirk      přečteno: 3227x      délka: 1 min      komentáře: 12

Excelsior model IIIPo pěti měsících jsem konečně dokončil model Excelsioru a přicházím tak s posledním článkem k tomuto tématu. Celková délka lodi je rovných 80 cm. Na začátku bylo deset plastových desek rozměru A3 a dvě desky dvojitého kartonu velikosti A2. Následovalo shromažďování obrázků obou studiových modelů. Velice pomohly fotografie lodi Lakota, která byla před lety vydražena na aukci (původně Excelsior a Enterprise-B).

Posledními částmi, kterým se budu věnovat, jsou nadsvětelné motory a pylony motorů.

Motory jsou vyříznuty a zabroušeny z polystyrénu. Ten je potažen papírem. Zaoblené části svrchní i část spodní jsou ze samotvrdnoucí hmoty Keraplast.

Excelsior model IVZákladem pylonů je naohýbaný kovový pruh. Pylony jsou potaženy kartonem. Na středovou část jsem pak nasadil rozvaděč plazmy, který je vystřižen z plastové desky. Na pylony jsem pak umístil motory. Napínavý moment následně nastal při nejistotě, zda budou opravdu ve správné výšce vzhledem k talířové sekci, jestli se nebudou všelijak naklánět nebo ohýbat. Nestalo se.

Excelsior model VNa výplně nerovností jsem použil buď tmel Plasto nebo tmel na spáry Pattex. Pokud jde o finální vzhled a polepy, tak jde o kombinaci nalepení potištěného papíru a klasických modelářských barev. Kdybych měl provést vyčíslení nákladů, tak jsem se dostal mírně nad 1 300 Kč zmíněných v minulém článku. Nejdražší položkou bylo patnáct osvědčených vteřinových lepidel – pokud bych však použil nejlevnější typ, který jsem viděl, tak bych se pravděpodobně dostal i pod 1 000 Kč.

V každém případě to byla zábava a zároveň zkouška trpělivosti.

Jméno lodi jsem nakonec vybral USS Righteous NCC-42451, loď ze hry Star Trek: Borg. Vždycky mě mrzelo, že tahle skvělá posádka nedostala šanci buď v další filmové hře, nebo třeba vlastní DVD epizodě.

Předchozí části:

komodor William Kirk
autor: William Kirk
vydáno: po 3. března 2014
přečteno: 3227x
komentáře: 12
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Vídeňské sci-fi obchody  -  pá 15. prosince 2017
Star Trek: Attack Wing – veřejné hraní  -  so 13. února 2016
Model Stargate řízený pomocí Arduina  -  st 2. července 2014
Vlastní tvorba: Enterprise  -  ne 4. května 2014
Postavit Excelsior III  -  po 10. února 2014
Postavit Excelsior II  -  pá 17. ledna 2014
Postavit Excelsior  -  ne 1. prosince 2013
Což takhle dát si bitevní loď? [UPDATE]  -  po 18. listopadu 2013
Máte přebytečné statisíce? Pořiďte si modely Enterprise!  -  pá 18. října 2013
Model klingonského křižníku D-7  -  út 8. října 2013
Modely ve Star Trek: Voyager od Revell  -  so 28. září 2013
Modely od Polar Lights v ČR  -  ne 22. září 2013
Romulanský dravec  -  so 24. srpna 2013
Hot Wheels: klingonský Dravec  -  st 3. července 2013
Hot Wheels: třída Miranda  -  čt 27. června 2013

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG