Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Kdyby byl Měsíc veliký jen 1 pixel

st 12. března 2014      autor: omi      přečteno: 2900x      délka: 1 min      komentáře: 9

Kdyby měl měsíc jen 1 pixelVesmír, nejzazší hranice. Toto jsou cesty nekonečnou prázdnotou. Málokdy si uvědomíme, jak moc obrovský a prázdný vesmír ve skutečnosti je. Nedávno jsem narazil na úžasnou webovou stránku, která člověku pomáhá si uvědomit, jak obrovské vzdálenosti nebo jak neuvěřitelnou rychlostí bychom museli cestovat třeba jen mezi planetami naší vlastní sluneční soustavy. Autor zmíněné stránky povídal své pětileté dceři o planetách, když si sám uvědomil, že si vlastně vzdálenosti mezi planetami nedokáže vůbec představit. Vytvořil proto virtuální model naší sluneční soustavy v měřítku 1 px = 3474,8 km. Abyste se při posunu tou vší prázdnotou úplně nenudili, přidal do prostoru mezi planetami povzbuzující hlášky a různé zajímavosti. Pokud patříte mezi netrpělivé, můžete si nahoře na stránce kliknout na symboly jednotlivých planet a přesunout se tak urychleně přímo k nim. Schválně, do jaké vzdálenosti se vydržíte dostat pouhým posouváním?

Zobrazit virtuální model sluneční soustavy

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: st 12. března 2014
přečteno: 2900x
komentáře: 9
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG