Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Pátrání po Spockovi aneb Pravá zkouška ohněm

ne 27. dubna 2014      autor: Bedraz      přečteno: 2721x      délka: 3 min      komentáře: 12

Zkouška ohěm - SpockVětšina čtenářů portálu jistě uvítala zprávu o vydání knihy Zkouška ohněm: Spock, na kterou jsme jako na druhý díl volné knižní trilogie o „velké trojce“ klasického Star Treku dlouho čekali. Věřím, že řada fanoušků se i obratem vydala do knihkupectví zajistit si svůj kousek pro domácí knihovničku. Přesně to jsem při nejbližší možné příležitosti udělala i já. Byla středa 23. dubna a pochůzka s kočárkem v centru Prahy se zdála jako ideální příležitost…

Pochůzka mě vedla na pražský magistrát ve Škodově paláci poblíž Václavského náměstí. Cestou zpět se nezdálo nic jednoduššího než odbočit do některého z knihkupectví na „Václaváku“ a jednoho Spocka ukořistit. Ovšem ouvej – v poličce sci-fi a fantasy v nejbližším knihkupectví Academia nebylo po knize ani vidu ani slechu. Inu, zaměřením to asi není jejich hlavní šálek kávy. Vsadila jsem tedy na jistotu a stočila kola kočárku na druhou stranu a o pár metru výše – Palác knih Luxor, to je přece tutovka, ne? 

Tutovka byly hlavně mraky lidí. Myslím, že akce knihkupců a nakladatelů prodávat knihy ve středu 23. 4. bez DPH a propagovat tak zařazení knih do nižší sazby daně z přidané hodnoty musela být velmi úspěšná. (Mimochodem, od příštího roku to opravdu klapne, sazba se sníží z 15 % na 10 %.) Manévrovat tam s kočárkem a pátrat po Spockovi byla pravá zkouška ohněm. V polici novinky ze sci-fi a fantasy opět nic… Hurá za obsluhou, která disponuje lepšími skenery než má maličkost. Slečna ochotně nakrmila počítač daty – a… máme všude vyprodáno, 10 kusů mají jen v Neluxoru v Palladiu. Uf, není nad to se zeptat, obzvláště když člověk chtěl jet domů vlakem z Hlavního nádraží a doufal v úspěšný úlovek na tamější pobočce! Změna plánu, kurz Palladium a odjezd z Masarykova nádraží.

Ještě pro formu jsem nadešla pár metrů a schodů do knihkupectví Kanzelsberg – třeba nakonec kurz Hlavní nádraží nebude ztracen. Sekuriťák mi ochotně pomohl s kočárkem, šťastně jsem se protáhla i úzkými bezpečnostními panely. Nemarním čas a hledám infostánek. „Zkouška ohněm: Spock? Novinka z minulého týdne? Ne, tu ještě nemáme…“ Záhada pátrání po Spockovi se začíná vyjasňovat – možná se do něj nezapojila celá republika, jak se dosud zdálo, nýbrž se náš oblíbený Vulkánec ještě úplně neprobojoval na police knihkupectví.

Cesta zaplněným náměstím a ulicemi v centru města za pěkného počasí vlastně není tak špatný výlet – naopak orientace v Palladiu, které kromě pater má i X mezipodlaží už není nic moc. Navíc je tam mezietážové i to knihkupectví. Myslíte, že správné patro trefíte i s kočárkem v závěsu napoprvé? Hádáte správně, ne, netrefíte! Naštěstí se již začíná prosazovat heslo „náš zákazník, náš pán“ a paní od pokladny o patro výš mi pro můj výtisk sama zašla. A nebyla to asi lehká mise, neboť její pátrání po Spockovi zabralo i navzdory perfektní znalosti terénu dobrých deset minut. 

Inu, co říci závěrem? Pan Spock exceluje ve hře na schovávanou. Teď už se jen těším, jestli v knize zjistím, zda tuto zálibu získal až po svém znovuzrození… :-)

Úspěšným pátráním zdar!  

kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: ne 27. dubna 2014
přečteno: 2721x
komentáře: 12
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG