Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek Live in Concert v Royal Albert Hall

po 2. června 2014      autor: Xilt      přečteno: 2385x      délka: 2 min      komentáře: 1

Star Trek Live in Concert @ Royal Albert HallPrávě uplynulý čtvrtek večer se v Londýně konal první ze série tří večerů stejnojmenného názvu, jako je nadpis článku. 21st Century Symphony Orchestra pod taktovkou dirigenta Ludwiga Wickiho odehrál představení prvního celovečerního filmu po úspěšném rebootu, Star Trek (2009), den nato byl promítán druhý snímek v řadě Star Trek: Into Darkness. O víkendu se pak konalo dvoupředstavení s oběma filmy, odpoledne a večer.

Měli jsme tu možnost vidět představení prvního večera, kdy večer samotný přišel uvést herec Simon Pegg (Scotty). Po krátkém úvodu a nezbytném zavtipkováni s publikem uvedl první překvapení. Na pódium pozval samotného skladatele, pana Michaela Giacchina. Ten se krátce rozpovídal o svém dětství, jeho vášni pro filmy a skládání hudby a vzápětí uvedl asi největší překvapení večera, a to režiséra J.J. Abramse, který se tento večer nakrátko zastavil, aby pozdravil publikum. Byl evidentně moc překvapen účastí, samotná koncertní hala byla téměř vyprodána. Nejprve se publiku omluvil za nevhodné oblečení, pravděpodobně byl nakrátko odvlečen z natáčení Star Wars VII, které právě v Londýně probíhá. Složil poklonu „svému“ skladateli když prohlásil, že 51 % úspěchu filmu je vždy díky soundtracku. Následně pozval na pódium dirigenta orchestru, který bez dalšího zaváhání koncert zahájil a na plátně začal film s anglickými titulky, bez soundtracku, pouze s originálními dialogy a ruchy. Bylo zajímavé i z té dálky, kde jsme seděli, pozorovat, jak technicky měli celý večer zpracován. Sledovat, kde orchestr v pasážích pouze s dialogy nehrál a jak a kdy začínal hrát hudbu do těch kterých pasáží. Za orchestrem vzadu pak seděl chorus, který vždy, když měl co „řící“, povstal. Bylo těžké se rozhodovat, na co se soustředit více, či na film, anebo práci orchestru. Celý večer byl rozdělen přestávkou, aby po více než dvou a půl hodinách skončil. Ovšem před koncem samotným se ještě jednou o slovo přihlásil sám skladatel, aby se mohl pochlubit jednou novinkou z připravovaného Dawn Of The Apes (Zrození planety opic), kterou si sám oddirigoval.

Byl to krásný zážitek, který bych si s chutí zopakoval. Tak snad někdy příště. A nezapomeňte, že už bude oznámen první program na Destination Star Trek London 2014, konaný v datech 3.–5. října 2014.

Na odkazu dole najdete několik fotografií ze čtvrtečního večera. Omlouvám se za kvalitu, měli jsme s sebou fotoaparát bez zoomu, takže se to na kvalitě podepsalo.

Star Trek Live In Concert

poručík Xilt
autor: Xilt
vydáno: po 2. června 2014
přečteno: 2385x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG