Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

WARP 05: doktorka Vekor a kobliad Ty Kajada navštíví Prahu

čt 21. května 2015      autor: Shane      přečteno: 2026x      délka: 2 min      komentáře: 0

Vekor Ty KajadaPomalu a jistě se nám blíží další WARP. V pořadí již pátá akce s herci pod tímto novým názvem. Jak jistě řada z vás ví, akce se Star Trek herci u nás probíhají již více než 10 let a dohromady jsme jich přivítali rovných 23. Některé dokonce dvakrát. Čím bude tato akce výjimečná? Poprvé zde vedle startrekového herce vystoupí i zástupce jiného seriálového fandomu. Herec David Ramsey, představitel Johna Digglea z Arrow, kterého můžete mimo jiné znát také z vedlejší role v seriálu Dexter.

Protože se ale nacházíme na portále pro trekkies, dovolím si článek věnovat druhému herci, kterého zde 20. června uvidíme, Julii Caitlin Brown. Herečka a agentka v jedné osobě, která ve Star Treku ztvárnila hned dvě postavy.

vekor ccgPrvní je doktorka Vekor, členka skupiny dobrodruhů, kteří v dvojepizodě TNG Gambit pátrali po kameni z Golu. Při vzpouře pomáhala kapitánu Picardovi, který se vydával za archeologa Galena. A kdo kdy hrál oblíbenou karetní hru CCG, bude jistě doktorku Vekor znát jako nejpoužívanější zdravotnický personál na všech lodích bez rozdílu příslušnosti.

Druhou postavou je bezpečnostní důstojník Ty Kajada. V epizodě DS9 The Passenger se dostává na stanici poté, kdy nebezpečný zločinec Rao Vantika, kterého již 20 let neúnavně hledá, raději zapálí loď, než by se nechal chytit. Vantika sice umírá, ale přesune své vědomí do Bashira a hodlá takto uniknout spravedlnosti. Neúnavná Ty Kajada však jeho úskok prohlédne a na konci nekompromisně jeho vědomí zničí. Pamatuji se, že na mne její přístup a oddanost věci hodně zapůsobily. Tato postava je pro mne důkazem, že i epizodní role jsou velmi důležité a dokáží v člověku zanechat hluboký dojem. V neposlední řadě musím též poznamenat, že i Ty Kajada má vlastní CCG kartičku.

Julie Caitlin Brown je mimo jiné také hudebnicí s vlastní kapelou a v rámci WARPu, večer po panelu s herci, vystoupí v klubu, kde bude probíhat afterpárty. I tato součást programu je unikátní a věříme, že se všem účastníkům WARPu bude líbit.

Závěrem mi dovolte, abych vás na toto setkání s herci co nejsrdečněji pozvala. Kdo ještě nemá zakoupenu vstupenku, může tak učinit zde. Více informací o samotné akci naleznete na stránkách Stars in Prague.

viceadmirál Shane
autor: Shane
vydáno: čt 21. května 2015
přečteno: 2026x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Propojme se mezi svátky…  -  po 28. prosince 2020
Pozvánka na Trekken 2020 online  -  pá 13. listopadu 2020
Unikátní startreková výstava na Comic-Conu v Praze  -  čt 24. září 2020
Draci nad Prahou X a deskovky v Geekárně  -  út 8. září 2020
Virtual Trek Con  -  čt 16. července 2020
Návštěvní den na můstku  -  po 22. června 2020
Fanfilm Star Trek: Skryté hry míří online  -  čt 28. května 2020
Poslední odznáčkový sraz  -  ne 3. května 2020
STARcon 2020 online [aktualizováno]  -  st 25. března 2020
Nedělní akce s Williamem Shatnerem ZRUŠENA  -  st 11. března 2020
STARcon 2020 – 10. výročí  -  út 25. února 2020
Všefandomová maškaráda 2019  -  so 26. října 2019
William Shatner v Praze!  -  pá 26. července 2019
Připravte se na startrekový víkend  -  po 27. května 2019
Písně kosmické Jana Nerudy, krteček Zdeňka Milera nebo kresba „Měsíční krajina“  -  čt 28. března 2019

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG