Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

For the Love of Spock – celovečerní dokumentární film o Spockovi

so 20. června 2015      autor: Molik      přečteno: 3989x      délka: 2 min      komentáře: 9

Adam Nimoy, syn Leonarda Nimoye, založil před několika dny kampaň na Kickstarteru, která by měla nasbírat dostatek finančních prostředků pro natočení celovečerního dokumentárního filmu o jeho otci a legendární postavě pana Spocka z původní série Star Treku. Oba si byli dobře vědomi blížícího se 50. výročí od odvysílání pilotní epizody The Cage, kde se tento napůl člověk a napůl Vulkánec objevil úplně poprvé a byl to právě syn Adam, který přišel za svým otcem s nápadem vyrobit k této příležitosti dokumentární film. A Leonard Nimoy souhlasil.

Na projektu by se měli podílet producenti David Zappone, Kevin Layne a Joseph Kornbrodt z firmy 455 Films, což je produkční společnost založená roku 2009, sídlící v legendárních prostorách Paramount Studios v Hollywoodu, která za svou krátkou existenci vytvořila jž řadu vysoce oceňovaných dokumentů. Část z nich byla natočena (a režírována) ve spolupráci s další legendární postavou světa klasického Star Treku – s Williamem Shatnerem alias kapitánem James T. Kirkem, který mimo jiné patří mezi přizvané hosty k chystanému dokumentárnímu filmu. Nejen pro svou roli v seriálu, ale také pro svůj blízký vztah k Leonardu Nimoyovi samotnému, který mu byl dlouhé roky nejlepším přítelem. Mezi další přizvané hosty pak patří třeba Zachary Quinto, představitel postavy Spocka nové generace z J.J. Abramsových filmů.

For the Love of Spock

Leonard Nimoy bohužel v únoru tohoto roku zemřel a chystaný dokument už nikdy nedokončí, nicméně Adam se rozhodl v projektu pokračovat, protože na něj nezůstal tak úplně sám – má podporů producentů, hostů a také nás, seriálových fanoušků. Pokud se chcete zapojit i Vy, to nejjednodušší, co pro to můžete udělat, je sdílet informace o něm prostřednictvím Twitteru (hashtag #SockDoc nebo #SpockStories) nebo Facebooku (tag @LoveOfSpock) a pokud chcete finančně přispět, můžete se zapojit do kampaně na Kickstarteru zasláním libovolné částky od 5 dolarů výše, která bude použita pouze pro potřeby filmu.

Opět je tu dané cenové rozmezí s nejrůznějšími výhodami jako u ostatních start-up projektů a sami se tak můžete rozhodnout, jestli chcete jen anonymně přispět, stát se součástí závěrečných titulků, získat kopie některých použitých materiálů nebo přispět opravdu hodně moc a získat tak na památku do své sbírky originály zveřejněných materiálů. V současné chvíli je vybráno něco přes 362 000 dolarů, což je více jak polovina cílové částky a do konce kampaně zbývá ještě 12 dní. Každá pomoc je vítána.

​LLAP

admirál Molik
autor: Molik
vydáno: so 20. června 2015
přečteno: 3989x
komentáře: 9
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Zemřel spisovatel Harlan Ellison  -  pá 29. června 2018
William Shatner je absolutně pro návrat do Star Treku  -  po 8. února 2016
Nichelle Nichols absolvovala let s teleskopem SOFIA  -  st 16. září 2015
Nichelle Nichols poletí na misi NASA  -  út 4. srpna 2015
Nichelle Nichols se zotavuje z mrtvice  -  pá 5. června 2015
Shatnerův názor na startrekový fandom  -  st 18. března 2015
Zemřel Harve Bennett, duchovní otec filmů s původní posádkou  -  út 10. března 2015
Britské zpravodajské stanice o úmrtí Leonarda Nimoye  -  ne 1. března 2015
Leonard Nimoy - Speed Painting  -  ne 1. března 2015
Vybíráme z archivu – vzpomínky na Nimoye  -  so 28. února 2015
Zemřel Leonard Nimoy, představitel Spocka  -  pá 27. února 2015
Leonard Nimoy byl hospitalizován  -  út 24. února 2015
Shatnerův nápad k 50. výročí Star Treku  -  so 22. listopadu 2014
Emmy pro Nimoye  -  ne 8. června 2014
George Takei obdržel cenu Vito Russoa [VIDEO]  -  út 6. května 2014

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG