Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Merchandising – co se chystá?

čt 13. srpna 2015      autor: omi      přečteno: 3971x      délka: 2 min      komentáře: 4

Nové vydání kompletní Star Trek originální sérieV blízké době se můžeme těšit na nabídku nového zajímavého startrekového zboží. Na začátku listopadu by se mělo objevit kompletní vydání remasterované originální série na DVD v pěkném novém obalu. V tomto kompletu budete krom všech sedmdesáti devíti epizod moci najít i bonusy uveřejněné v rámci předchozích DVD edicích. V kolekci bude celkem 25 DVD disků a cena předobjednávky je 79,99 dolarů (cca 1945 Kč).

Star Trek CostumesV říjnu by se měla do prodeje dostat zajímavá kniha Star Trek Costumes – povinná četba pro všechny milovníky startrekových kostýmů a uniforem. Měli bychom se dočkat exkluzivních fotografií, snímků ze seriálů, raritních konceptů a skic a dalších vizuálů (vzorů látek?) rozličných kostýmů od klasických uniforem po klingonské svatební róby. Kniha se kromě kostýmů samozřejmě zaměří i na jejich autory, jako jsou např. William Ware Theiss, Robert Fletcher, Robert Blackman nebo Michael Kaplan. Součástí jsou i rozhovory s některými z tvůrců a herců včetně Ronalda D. Moorea, Jonathana Frakese nebo J.J. Abramse. Kniha by měla mít 208 stran a očekáváná cena je v přepočtu cca 990 Kč.

Star Trek Encyclopedia​K 50. výročí bychom se měli dočkat i nového vydání Star Trek Encyklopedie. Knihu ve spolupráci s autory původní edice, s manželi Okudovými, připravuje nakladatelství Becker and Mayer, které má na svědomí například knihu Star Trek: Stellar Cartography. Encyklopedie bude doplněna o kanonické informace, které v posledním vydání z roku 1999 chybí. Informace z nových filmů, které jsou chápány jako alternativní časová linie, by měly být uvedeny ve formě dodatku. Kromě více než 300 stran nových informací se můžeme těšit na nový design, ilustrace, pevnou vazbu a krabičku. Encyklopedie s rozsahem více než 1000 stran by měla být rozdělena do dvou dílů a vydána v druhé polovině roku 2016, cena zatím není známa.

Star Trek TNG: WarpedZajímavou je určitě i parodická kniha představující zaručeně „oficiální“ informace o nikdy nevysílané osmé sezóně seriálu Star Trek: Nová generace. Kniha vznikla na základě parodického účtu @TNG_S8 na sociální síti Twitter, který již sleduje přes 88 tisíc fanoušků. Jednotlivé tweety krátce poodhalují vtipné zápletky a zákulisní informace z jednotlivých dílů (v alternativní realitě připravované) 8. sezóny Nové generace. Autorem textů je Mike McMahan, ilustrace do knihy vytvořil Jason Ho. Knihu vydá nakladatelství Simon & Schuster/Gallery Books, měla by mít 192 stran a očekávaná cena je 16 dolarů, což je v přepočtu asi 390 Kč. Vydání je plánováno na polovinu října.

Zdroj: thetrekcollective.com, startrek.com
admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: čt 13. srpna 2015
přečteno: 3971x
komentáře: 4
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG