Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Trekken XII na podzim v Kopřivnici, tentokrát o Voyageru

po 12. října 2015      autor: Korax      přečteno: 1948x      délka: 3 min      komentáře: 15

Trekken XIINa konci listopadu (27.–28. 11. 2015) se můžete přijít podívat na Trekken, tradiční, letos již dvanácté setkání fanoušků Star Treku, pořádané v rámci Koprconu v moravském městě Kopřivnice. Tématem letošního Trekkenu je seriál Voyager, který letos slaví 20 let od odvysílání své první epizody. Ve vysílání České televize se poprvé objevil 15. února 1998 a i jeho nedávné odvysílání na televizní stanici Prima COOL dokazuje, že je to seriál nadčasový, obohacující a stále poutavý.

Voyager se odehrává  v prostředí, které před ním úspěšně vybudovaly seriály Star Trek: Nová generace a Star Trek: Stanice Deep Space Nine – probíhá ve stejném časovém údobí, kdy je Země součástí meziplanetární organizace zvané Spojená federace planet, jejímž úkolem je zajistit mírové soužití ras obývajících naší část galaxie. Tímto bodem ale většina podobností s ostatními Star Trek seriály končí, neboť ústředním motivem VOY je osud posádky lodi, která je ztracena v odlehlé části galaxie a putuje zpět domů. 

janeway-chakotayZ konceptu návratu domů napříč galaxií vyplývá jeden z hlavních rysů seriálu Voyager – průzkum nezmapovaného vesmíru. A to ke Star Treku rozhodně patří. Seriál je plný různorodých a napínavých příběhů – neobvyklých vesmírných anomálií, přátelských i nepřátelských cizinců i oblíbených cest časem. Ačkoli je posádka Voyageru od zázemí Hvězdné flotily vzdálena desítky tisíc světelných let, staví na filozofii mírumilovného průzkumu vesmíru a hledání nového života, což je recept, který spolu s povedeně propracovanými a příjemně mezi sebou interagujícími postavami zaručuje, že si divák užije seriál, který si po právu zaslouží nálepku „poctivý Star Trek“. 

Stejně jako všechny ostatní Star Trek seriály se i Voyager v průběhu času vyvíjel. Od první sezóny, která se z velké části zabývala přežitím v kvadrantu delta, až po sedmou sezónu, která se točila kolem klasických ST témat, jako je pomoc slabším, morálních dilemat a soupeření s Borgy. Přitom si ale příběhy vyprávěné ve Voyageru ponechaly tu správnou míru vzrušení, zábavy a akce, ke kterým ovšem přidaly potřebnou dávku  hodnot, jako je tolerance a morální rozměr, což je něco, bez čeho se pořádný Star Trek vlastně ani nedá natočit. 

voyager_clear

Jak je vidět z výše uvedeného textu, o kvalitách Voyageru jsme opravdu přesvědčeni, stejně jako o tom, že bez Voyageru by byl svět Star Treku o poznání chudší. Protože je počet lidí, kteří s námi tento názor sdílejí dost velký, organizujeme pro ně, stejně jako pro ostatní sci-fi fanoušky, Trekken (www.subspace.cz/trekken), zavedené setkání příznivců Star Treku, které se bude tentokrát věnovat právě seriálu Star Trek: Voyager. V programu našeho setkání (nebo conu, chcete-li) figuruje řada zajímavých přednášek na to či ono téma, související se seriálem z faktických nebo z různých, často neobyčejných úhlů pohledu, stejně jako soutěže, diskuze nebo projekce vybraných epizod. V programu si najdou něco nového i skalní fanoušci, přitom je ale také vhodným úvodem do seriálu pro ty, co o něm ví opravdu jen to základní.

Vydejte se tedy na Trekkenu v Kopřivnici do 24. století,
do světa vesmírné lodi Voyager!

Zdroj: www.subspace.cz/trekken
praporčík Korax
autor: Korax
vydáno: po 12. října 2015
přečteno: 1948x
komentáře: 15
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Propojme se mezi svátky…  -  po 28. prosince 2020
Pozvánka na Trekken 2020 online  -  pá 13. listopadu 2020
Unikátní startreková výstava na Comic-Conu v Praze  -  čt 24. září 2020
Draci nad Prahou X a deskovky v Geekárně  -  út 8. září 2020
Virtual Trek Con  -  čt 16. července 2020
Návštěvní den na můstku  -  po 22. června 2020
Fanfilm Star Trek: Skryté hry míří online  -  čt 28. května 2020
Poslední odznáčkový sraz  -  ne 3. května 2020
STARcon 2020 online [aktualizováno]  -  st 25. března 2020
Nedělní akce s Williamem Shatnerem ZRUŠENA  -  st 11. března 2020
STARcon 2020 – 10. výročí  -  út 25. února 2020
Všefandomová maškaráda 2019  -  so 26. října 2019
William Shatner v Praze!  -  pá 26. července 2019
Připravte se na startrekový víkend  -  po 27. května 2019
Písně kosmické Jana Nerudy, krteček Zdeňka Milera nebo kresba „Měsíční krajina“  -  čt 28. března 2019

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG