Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Oslava 20. výročí založení CZ Kontinua – report

po 14. prosince 2015      autor: Iconer      přečteno: 2702x      délka: 5 min      komentáře: 11

20 let Kontinua - všichni fanoušciV sobotu 12. prosince 2015 odpoledne uspořádal klub CZ Kontinuum oslavu výročí 20 let od svého založení. Pozvánku dostali všichni členové a přátelé klubu, byl přichystán zajímavý program a vše se to konalo v Literární kavárně Řetězová, umístěné v historickém centru Prahy. Klub byl založen 18. listopadu 1995, stále funguje, má téměř 200 členů a na kontě nespočet fanouškovských akcí. Také jsem byl pozván, takže bych tu rád napsal krátké shrnutí, jak celá akce probíhala.

Přišel jsem krátce po oficiálním začátku a známé tváře jsem potkal už hned za vchodem, u baru kavárny, kde se objednávalo pití. Mimo jiné Samuela Davida Thorna, který byl jedním z pořadatelů oslavy. Ten mě mile uvedl a poslal do dolního patra kavárny, umístěného ve starobylém sklepě, kde se dalo pohodlně sednout, nekouřilo se tam a měl tam probíhat hlavní program.
U stolů sedělo hodně lidí a jiných druhů, někteří postávali, popocházeli a bavili se. 20 let Kontinua - posezení u stolů
Vstupné bylo zaokrouhleno na pěkných 47 korun a za to každý na oplátku dostal vstupenku, propisku s názvem klubu, perníček a vystřihovánku borgské krychle nebo skládací papírovou figurku. Plánovala se ještě rozdat objednaná výroční trička, ale zatím nebyla kvůli chybě tisku hotová.
Celkem ten večer mělo dorazit asi 80 lidí, ale někteří se ukázali později během odpoledne a večera. Sám jsem potkal spoustu známých, ale nedokážu vyjmenovat všechny přítomné, protože by to byl příliš dlouhý seznam. U pódia jsem potkal Xyll (Janu Krčmářovou), která spolu se Samuelem (Martinem Böhmem) klub v současnosti vede. Také přišla Michaela Dudková, která bývala předsedkyní mezi lety 1999 a 2002. Potkal jsem i jednoho italského fanouška, mluvícího anglicky. A nesměl chybět Praotec Trekkie, který si založení klubu dobře pamatuje. Dál se na akci ukázali i ti nejmladší fanoušci, včetně těch, kteří přijeli ještě v kočárku, anebo opatrně pobíhali po místnosti. Díky snaze jejich rodičů byste na každém nalezli nějakou startrekovou deltičku, vulkánské uši a podobně.

20 let Kontinua - přáníčkaV dalších bodech programu bylo mimo jiné čtení přáníček, které klub dostal od fanoušků. A tak někteří, kteří přáníčko nestihli připravit doma, sedli k pastelkám a vymysleli milá slova v hezkém grafickém provedení v klidu na místě. Jako jeden z prvních bodů programu bylo promítání videa, ve kterém se velmi stručně shrnula historie klubu a následovala videonahrávka přání od Sylvy Talpové, dabérky kapitána Janewayové. Potom se pouštěla prezentace historických fotek ze setkání klubu. Pod každou fotkou se psalo, kdy a na které akci byla pořízena. Některá setkání a situace jsem si připomněl, ale jiné fotografie, které byly z dob, kdy jsem ještě nebyl v klubu, jsem nepoznával, snad jen podle mladě vypadajících kamarádů, dnes těch služebně starších.
Technické provedení bylo zajímavé, protože promítání řídil počítač, který sídlil pod stolem, a párkrát si k němu klekl vysoký Flash, a tomu neváhala pomoci svou přítomností dcerka Markétka. Počítač byl do elektrické sítě zapojen spolu se čtyřmi světly… chci říct pěti světly, která osvětlovala jinak vcelku temnou sklepní místnost.
Na stole se vedle projektoru tyčila také podezřelá bílá krabice, ze které se později vyklubal velice pěkný dort s 20 svíčkami a 20 druhy ovoce. 20 let Kontinua - dort
Pořadatelé dále představili borgskou krychli na přání, do které jsme mohli vhodit papírek s přáním ohledně budoucnosti klubu. Pak jsme se dozvěděli o několika zbylých výtiscích časopisu Irelevantní svět, který klub před rozmachem internetu vydával. A Samuel také představil novou krátkou povídkovou knížku Hranice nepoznání, jejímž autorem byl přítomný Sokar.
Dort byl slavnostně odhalen a poté předsedové klubu spolu s malou Karolínkou sfoukli svíčky. Dort měl jediný nedostatek, a to ten, že měl jen jedno patro a byl sněden warp rychlostí. Sám jsem taky kousek ochutnal, byl skutečně vynikající.

20 let Kontinua - skupinka TOSPrůběžně se také fanoušci vzájemně fotili. Největší úspěch měla ale fotografie nejednoho fanouška spolu s některým z předsedů klubu před klubovou vlajkou. Taková fotografie se totiž počítala jako vzácný odznáček do oblíbené odznáčkové soutěže na portálu Trekkies.cz. Na chvíli se Xyll vžila do role herce na conu, který se také musí s každým vyfotit. Věřím ale, že nepříjemný byl v této situaci přímý blesk, který takového opakovaně foceného člověka oslepoval. Bohužel to jinak nešlo, protože v místnosti bylo velké šero.

Klub dostal od několika fanoušků také pár malých darů. Mezi nimi byla i velká vlajka Federace v zářivé tmavě modré barvě a karetní hra Armus.
Později se vedení klubu pustilo do čtení krásných přáníček, z nichž některá přišla e-mailem a některá donesli fanoušci v papírové formě. Přečetlo se jich docela dost, měl jsem také radost, když se četlo to moje, a shrnul bych, že díky nim může klub do budoucna potkat jen to nejlepší. 20 let Kontinua - vlajka federace

Protože část fanoušků přišla v kostýmu, což byla často uniforma Hvězdné flotily, vyfotily se i tematické skupinky, třeba uniformy z období Deep Space 9 a Prvního kontaktu, nebo uniformy z období Originální série, jejichž nositelé sloužili na lodi zvané USS Liberty. A jistě i další.
Také se pořizovala společná fotografie všech příchozích fanoušků. Poskládali jsme se dozadu na konec místnosti a snažili se všichni zahlédnout Flashův fotoaparát, který nás pak společně zvěčnil.

20 let Kontinua - skupinka DS9Na večeři jsme si mohli vybrat z malé nabídky kavárny a většina lidí zvolila vepřový řízek s bramborovým salátem. Ten nás posilnil k další zábavě a diskuzi.
Povídali jsme si s kamarády dlouho do večera. Nechyběla témata o posádkách hvězdných lodí ani vědecko-filozofické otázky o vesmíru. Také pití bylo dost. A někteří fanoušci dorazili i v takové pozdní době, kdy už byl hlavní program dávno za námi.

Já jsem opouštěl setkání kolem jedenácté večerní hodiny a stále jsem nebyl poslední.
Celé odpoledne považuji za velmi příjemný, klidný a přátelský zážitek. 
V CZ Kontinuu je blaze, ať žije ještě dlouho, nejméně dalších 20 let! 

admirál flotily Iconer
autor: Iconer
vydáno: po 14. prosince 2015
přečteno: 2702x
komentáře: 11
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Propojme se mezi svátky…  -  po 28. prosince 2020
Pozvánka na Trekken 2020 online  -  pá 13. listopadu 2020
Unikátní startreková výstava na Comic-Conu v Praze  -  čt 24. září 2020
Draci nad Prahou X a deskovky v Geekárně  -  út 8. září 2020
Virtual Trek Con  -  čt 16. července 2020
Návštěvní den na můstku  -  po 22. června 2020
Fanfilm Star Trek: Skryté hry míří online  -  čt 28. května 2020
Poslední odznáčkový sraz  -  ne 3. května 2020
STARcon 2020 online [aktualizováno]  -  st 25. března 2020
Nedělní akce s Williamem Shatnerem ZRUŠENA  -  st 11. března 2020
STARcon 2020 – 10. výročí  -  út 25. února 2020
Všefandomová maškaráda 2019  -  so 26. října 2019
William Shatner v Praze!  -  pá 26. července 2019
Připravte se na startrekový víkend  -  po 27. května 2019
Písně kosmické Jana Nerudy, krteček Zdeňka Milera nebo kresba „Měsíční krajina“  -  čt 28. března 2019

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG