Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

VIECC – můj první Comic Con

út 5. ledna 2016      autor: Eva Dat      přečteno: 2922x      délka: 2 min      komentáře: 7

VIECC Logo19. a 20. listopadu 2015 se odehrál vůbec první Comic Con ve Vídni. Rozhodla jsem se vyrazit vzhledem k tomu, že jsem ještě na žádném nebyla a Vídeň je přeci jen o něco blíže než San Diego. Čtyřhodinová jízda autobusem uběhla jako nic a brzy jsem už byla na místě.

Výdej visačekHned první den jsem šla na špatnou akci, protože spolu s Comic Conem se ve stejném areálu (jen v jiné hale) odehrávaly dvě další – sraz fotografů a ekologický sjezd. To jen pro představu, jak veliké prostory to byly. S vytisknutou vstupenkou jsem zašla k řadě stolů, kde každý návštěvník dostal visačku a tašku s časopisy a rozvrhem. Všichni organizátoři byli moc ochotní a poté mě poslali do hlavního prostoru, kde se odehrával samotný Comic Con.

Přehled halyKdyž jsem poprvé uviděla to nepřeberné množství stánků a lidí, nevěřila jsem vlastním očím – všude bylo něco a všude se něco dělo. Od stánků s figurkami až po obrovský model TIE Fighteru, všechno obklopeno fanoušky a jejich kostýmy. Většinu jsem nepoznala, ale to neubíralo na mém údivu – to úsilí a práce, kterou tomu museli věnovat, se rozhodně vyplatila. A hlavně… všichni se nechali vyfotit :-).

Comic BattleKromě této haly se hlavní program odehrával na dvou dalších místech – main stage byla asi 200 metrů od vchodu a panel stage byla v zadní části haly. Oba měli svůj vlastní program, takže pokud už byl někdo unavený brouzdáním mezi stánky, mohl si jít třeba poslechnout interview s lidmi, kteří pracují pro Marvel a DC Comics nebo sledovat Comic Battle – souboj mezi dvěma umělci v časově omezené soutěži kreslení.

Hlavní událost byla soutěž cosplayerů, kam jsem se ale nedostala. Sál prostě nemohl pojmout více než 300 lidí, takže jsem to bohužel spolu s asi 200 lidmi propásla. Na druhou stranu jsem alespoň měla chvíli na Vídeň jako takovou, takže jsem si užila zase o trochu jiný program.

Interview s Giancarlem EspositemDruhý den byl o poznání slabší než sobota, a to hlavně proto, že spousta lidí už odjela zpátky domů. Ještě jsem viděla interview s Giancarlem Espositem, který je slavný hlavně díky své roli v seriálu Perníkový táta. Já ho znám z filmu Do the Right Thing, kde byl ale o poznání mladší :-).

Star Trek byl hlavně reprezentovaný posádkou USS Curie, což byly němečtí cosplayeři s vlastním transportérem. Dokonce mě nechali si ho vyzkoušet, což byl určitě nejlepší zážitek z celé akce.

Zde ještě přikládám odkaz na svoje fotky, oficiální stránku VIECC a jejich závěrečné video:

komandér Eva Dat
autor: Eva Dat
vydáno: út 5. ledna 2016
přečteno: 2922x
komentáře: 7
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Propojme se mezi svátky…  -  po 28. prosince 2020
Pozvánka na Trekken 2020 online  -  pá 13. listopadu 2020
Unikátní startreková výstava na Comic-Conu v Praze  -  čt 24. září 2020
Draci nad Prahou X a deskovky v Geekárně  -  út 8. září 2020
Virtual Trek Con  -  čt 16. července 2020
Návštěvní den na můstku  -  po 22. června 2020
Fanfilm Star Trek: Skryté hry míří online  -  čt 28. května 2020
Poslední odznáčkový sraz  -  ne 3. května 2020
STARcon 2020 online [aktualizováno]  -  st 25. března 2020
Nedělní akce s Williamem Shatnerem ZRUŠENA  -  st 11. března 2020
STARcon 2020 – 10. výročí  -  út 25. února 2020
Všefandomová maškaráda 2019  -  so 26. října 2019
William Shatner v Praze!  -  pá 26. července 2019
Připravte se na startrekový víkend  -  po 27. května 2019
Písně kosmické Jana Nerudy, krteček Zdeňka Milera nebo kresba „Měsíční krajina“  -  čt 28. března 2019

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG