Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Bryan Fuller jmenován do tvůrčího týmu nového startrekového seriálu

st 10. února 2016      autor: Ampik      přečteno: 2071x      délka: 1 min      komentáře: 15

Bryan FullerOd oficiálního oznámení nového seriálu uplynulo už několik měsíců, nicméně informací, které CBS (vlastník licence televizního Star Treku) o tomto počinu pustilo do světa, je velmi málo. Víme vlastně jen to, že první epizoda bude odvysílána v lednu roku 2017 v hlavním vysílacím čase stanice, další epizody pak budou dostupné přes streamovací službu CBS All Access a také to, že hlavním producentem seriálu bude Alex Kurtzman.

Nyní byl tento informační klid přerušen dalším oznámením, které mnohé fanoušky zcela jistě potěší. Do tvůrčího týmu nového seriálu byl přizván Bryan Fuller, který má zkušenosti s psaním několika epizod oblíbených seriálů Star Trek: Voyager a Star Trek: Deep Space Nine. Díky tomuto chlapíkovi jsme si mohli u televizních obrazovek vychutnat epizody jako „Empok Nor“, „The Raven“, „Drone“, „Relativity“, „Barge of the Dead“, „Flesh and Blood“ nebo úžasnou „The Darkness and the Light“.

Bryan je zastáncem původního světa Star Treku a příliš nefandí novému pojetí, které přinesl J.J. Abrams. V roce 2009 prohlásil pro iF Magazine: „Již jsem řekl několika lidem v týmu J.J. Abramse, že bych chtěl vytvořit další startrekový seriál, ve kterém by se vrátila atmosféra původní série.“

„Vrácení Star Treku na televizní obrazovky znamená návrat ke kořenům a tyto kořeny několik let rostly pod Bryanovou poctivou péčí,“ prohlásil Alex Kurtzman, vedoucí producent nového seriálu. „Jeho encyklopedická znalost kánonu je podnícena zejména jeho láskou k práci Gena Roddenberryho a jeho představě optimistické budoucnosti.“

Jmenování Bryana Fullera je bezpochyby skvělou zprávou a také jistým signálem, že tvůrci zřejmě hodlají dostát svým slibům a vytvoří skutečně seriál především pro fanoušky. Nechme se překvapit.

Zdroj: startrek.com, memory-alpha.org
podporučík Ampik
autor: Ampik
vydáno: st 10. února 2016
přečteno: 2071x
komentáře: 15
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG