Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek: JJ (Jak jako?) 1. – Požární hlídka

so 12. března 2016      autor: Sokar      přečteno: 3271x      délka: 3 min      komentáře: 9

Jelikož jsem v posledních dnech chytl „psavou“ náladu, rozhodl jsem se svou troškou přispět k četnosti vycházení článků zde na portále. Toto je první z krátkých povídek (z jak dlouhé řady, to ještě sám nevím), jejichž společným jmenovatelem je náhled na řekněme „klasické“ události a postavy ze Star Treku trochu jiným úhlem pohledu. Dílka berte prosím s nadhledem.

Prolog:

Vesmírné cesty jsou důkladně zmapované. Díky historickým dokumentům máme pocit, že jsou události, které jsou zkrátka jasné. Že právě tak se věci staly. Je ale tato jistota oprávněná? Máte-li sílu nechat si zbořit pár mýtů, čtěte dál a poodkryjte oponu dějin...

Požární hlídka

Pozarni hlidkaHasičský tanker stromoimpéria H.T.S. Boubín zaujal orbitu okolo planety Země a začal s čerpáním vody. Jeho siréna houkala na plné obrátky, jak se krystalický maják otáčel na spodní části válcovité lodi. Kapitán Groot se ustaraně nahnul dopředu ve svém velitelském květináči a promnul si mech na bradě. Ne, nelíbilo se mu krást vodu z obydlené planety, i když tam žili jen faunoidi. A už vůbec se mu nelíbilo, že to musel udělat tak nekompromisně a sirénou ochromit jejich lodě a zdroje energie.

Ale neměl na výběr. Mohli by mu klást odpor. A požár na Mechofloru III se vymykal kontrole, každou minutou umíraly desítky tisíc jeho stromových bratrů. Musel je chránit, i za cenu jiných. Proto se stal kapitánem u hasičů. A nakonec, bylo to o tolik jiné, než když faunoidi na stovkách planet káceli jeho genetické předky ve velkém? Jen proto, aby si z nich stavěli obydlí, nábytek nebo je pálili coby zdroj tepla?

Co nemáš rád, nedělej druhým, zněla mu v hlavě ona mantra moudrého pradubu. Však on to nedělal rád, konal, protože nebylo jiné cesty. Planet s velkým množstvím vody je málo, zejména v této části galaxie. A i při své vysoké rychlosti by se Boubín k žádné jiné nedostal včas. Mechoflor by byl odsouzen k zániku v ohnivém pekle.

Groot se odhodlaně narovnal. Dělal správnou věc.

„Poručíku Angrešte, za jak dlouho budou nádrže plné?“

Čerpací důstojník se briskně otočil od svého displeje.

„Plné stavy do pěti minut, kapitáne.“

„Výborně. Strojní sekce, slyšeli jste. Za pět minut vyrážíme na Mechoflor, maximální…“

„Kapitáne?“

Ozval se tenký hlas mladé praporčice od komunikací. Její bledě zelené lístky se chvěly vzrušením, ale kůru kolem úst měla pevnou. Groot se na ni měkce otočil. Viděl v ní potenciál.

„Ano, Jedličko?“

„Promiňte pane, ale zachytila jsem signál na stejné amplitudě jako naše siréna.“

Kapitán se zarazil. Že by H.T.S. Řáholec? Ne, byl stovky světelných let daleko, to nemohli stihnout. Jedlička pokračovala.

„Nevím, jak si to vysvětlit, ale vysílání jde… z oceánů planety.“

Groot zvědavě opustil květináč a šel se podívat na komunikační stanoviště. Jedlička měla pravdu. Nechápal to. Na planetě faunoidů přece nehořelo. Proč by pouštěli sirénu? A proč by měla stejnou frekvenci jako jejich? Větvičky praporčíka Jedličky se míhaly po klávesách.

„Kapitáne, mám další údaje. Signál je organického původu. Jsou to nějací vodní tvorové.“

Šišky kapitánova obočí se spojily, jak se zamračil na panel. Zvíře? A proč jsme ho zachytili až teď?

„Kapitáne, nádrže jsou plné.“

Groot chvíli dumal, ale pak se rozhodl. Kuriózní náhody se ve vesmíru stávají. Tak umí nějaký živočich houkat stejně jako jejich siréna. Živočich, co se náhle objevil v oceánu planety. No a co? Na zkoumání nového života nemá čas. Navíc, od toho jsou tu jiní.

„Děkuji, Angrešte. Ukončete čerpání, ztlumte sirénu a převeďte všechnu energii do pohonu. Směr Mechoflor III.“

„Rozkaz, pane.“

Kapitán Groot se vrátil do velitelského květináče, zakořenil a pozvedl pravou větev.

„Vpřed.“

H.T.S. Boubín zasunula krystalický maják sirény, vyrazila kosmem a opustila sluneční soustavu. Na Zemi se opět rozsvítilo slunce a její vděční obyvatelé provolávali slávu Jamesi Kirkovi a jeho posádce. Náhody se zkrátka stávají.

viceadmirál Sokar
autor: Sokar
vydáno: so 12. března 2016
přečteno: 3271x
komentáře: 9
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Bajky hvězdoletů – Galaktická dáma  -  pá 3. dubna 2020
Star Max: Rovnováha  -  st 27. prosince 2017
Bajky hvězdoletů – O statečném Tvrdohlavci  -  út 21. února 2017
Bajky hvězdoletů – O zvědavém cestovateli  -  pá 17. února 2017
Trosečníci  -  čt 19. ledna 2017
Bajky hvězdoletů – První podnikavá  -  ne 9. října 2016
Star Trek: JJ (Jak jako?) 5. – Dobrý den na smrt  -  st 23. března 2016
Star Trek: JJ (Jak jako?) 4. – Nouzové přistání  -  ne 20. března 2016
Star Trek: JJ (Jak jako?) 3. – Jsme si Qit  -  čt 17. března 2016
Star Trek: JJ (Jak jako?) 2. – Dělnická třída  -  út 15. března 2016
Recenze sbírky povídek českých a slovenských autorů, Star Trek KUSY  -  st 17. února 2016
Star Trek: Axanar před soudem  -  čt 31. prosince 2015
Vzkříšení Fénixe  -  pá 14. října 2011
Murphyho zákony podle Q - povídka  -  ne 11. září 2011
Star Trek: Voyager - Hadi v trávě "Čas: 56002.3"  -  ne 16. srpna 2009

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG