Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek: JJ (Jak jako?) 3. – Jsme si Qit

čt 17. března 2016      autor: Sokar      přečteno: 2963x      délka: 3 min      komentáře: 3

V této minipovídce jsem se odvážil podívat na vesmír neobyčejným pohledem. Pohledem bytostí nejvyšších, všemocných Q. Tito „bozi“ ve svém vývoji dosáhli na vrchol evolučního žebříčku. Přesto, jak jsme mohli vidět v několika dílech TNG a zejména pak v jednom konkrétním VOY, kde se objevila lady Q, jsou věci, které se nemění…

Jsme si Qit

Jsme si QitQ se rozběhla po mléčné dráze a s chutí sledovala, jak kolem ní ubíhají hvězdokupy a barevné mlhoviny. Konečně. Tady mohla být sama sebou. Mohla si pročistit hlavu a pokusit se zapomenout na toho…!

Ne, nebudu se rozčilovat.

Vlastně to bylo spíš k smíchu. Měla všechno, po čem žena jen může toužit. Vševědoucí, vševidoucí, nestárnoucí, mohla žrát a nepřibrat. A přesto ji dokázal tak vytáčet. Na stupni vývoje asi nezáleží, s muži jsou zkrátka problémy pořád. Kdyby jí ten Q alespoň jednou naslouchal, chtěla tak moc? Jako dnes, tolik zážitků, které s ním chtěla sdílet.

Jak se procházela po ruinách na počátku dějin říše T'Kon. Stvořila novou dvojhvězdu. Jak na večírku bohů a bytostí vyšších sfér měla Afrodita stejné šaty co ona (jako by na ně ta kráva měla figuru).

A co na to Q? „Ano, miláčku.“

Bezmyšlenkovitě zarazila svůj běh prostorem a časem a zahleděla se na planetu, kde se zrovna vyvíjel humanoidní život. Pokročilí primáti se právě měnili v savce chodící po dvou. Ach, další, brzy inteligentní kultura plná žen, jimž muži nebudou rozumět. Dívala se na ten kosmický zázrak stvoření a rozhodla se. Ne, tady ne. Stvoří alespoň jednu rasu, kde muži budou naslouchat. Dá jim k tomu předpoklady. Luskla prsty a vzhled primátů se změnil.

Tak to by bylo, abyste s takovýma ušima nedávali pozor.


O 100 000 let později…

Q rozčileně práskl vstupem do kontinua, až hvězda sloužící jako brána vyšlehla mohutnou erupci. O co jí sakra jde? Že prý ji dost neposlouchá, jako by v tom přívalu komunikace bylo něco smysluplného. A když se jí pak zeptá, co se děje, odpověď je nasnadě: nic.

Kdepak, překonával hranice prostoru i času, viděl zrození i zánik vesmíru, ale ženský… s těmi je to prostě peklo. Nezáleží na tom, zda je prvok, nebo všemocná bytost. Chlapi to mají zařízený všude stejně mizerně. Hádku, která začne „ničím“, zkrátka nemají šanci vyhrát.

Ve své útrpné cestě kosmem se zarazil u obydlené planety. Humanoidi s velkýma ušima zde právě prováděli první kroky na cestě k civilizaci. S potěšením sledoval, jak jeden z nich vynalezl oheň a hned začal tento vynález prodávat svým druhům. Jaká zajímavá rasa.

Možná by pro ně mohl něco udělat. Třeba právě toto by mohl být svět, kde si to mužská populace zařídí podle svého. S malou pomocí shora.

Začal se soustředit na jejich myšlenkové pochody a nervové dráhy, co vytvářejí žebříček hodnot.

Tak se na to podíváme. Takže zaprvé, ženy nebudou mluvit. Zadruhé, nebudou se oblékat. Hmm, co ještě, co ještě? Vybavil si okamžité zpeněžení ohně. Bude to asi pěkně ziskuchtivý druh. Takže.. ano, to je ono. Ženy nebudou moci vydělávat peníze.

To by mělo stačit, aby místní muži měli pohodu. Luskl prsty a vtiskl tyto hodnoty hluboko do vědomí každého ušatého humanoida.

Spokojeně pokračoval ve své kosmické cestě. Takhle se na vesmír musí. Když už ne on, alespoň někdo si užije svatého klidu.

Pánové z Ferenginaru, tohle máte u mě…

viceadmirál Sokar
autor: Sokar
vydáno: čt 17. března 2016
přečteno: 2963x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Bajky hvězdoletů – Galaktická dáma  -  pá 3. dubna 2020
Star Max: Rovnováha  -  st 27. prosince 2017
Bajky hvězdoletů – O statečném Tvrdohlavci  -  út 21. února 2017
Bajky hvězdoletů – O zvědavém cestovateli  -  pá 17. února 2017
Trosečníci  -  čt 19. ledna 2017
Bajky hvězdoletů – První podnikavá  -  ne 9. října 2016
Star Trek: JJ (Jak jako?) 5. – Dobrý den na smrt  -  st 23. března 2016
Star Trek: JJ (Jak jako?) 4. – Nouzové přistání  -  ne 20. března 2016
Star Trek: JJ (Jak jako?) 2. – Dělnická třída  -  út 15. března 2016
Star Trek: JJ (Jak jako?) 1. – Požární hlídka  -  so 12. března 2016
Recenze sbírky povídek českých a slovenských autorů, Star Trek KUSY  -  st 17. února 2016
Star Trek: Axanar před soudem  -  čt 31. prosince 2015
Vzkříšení Fénixe  -  pá 14. října 2011
Murphyho zákony podle Q - povídka  -  ne 11. září 2011
Star Trek: Voyager - Hadi v trávě "Čas: 56002.3"  -  ne 16. srpna 2009

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG