Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek: Diplomacy na STARconu 2016

po 28. března 2016      autor: Sokar      přečteno: 2577x      délka: 3 min      komentáře: 6

Star Trek: DiplomacyNekonečná jednání, kompromisy a intriky. Takové je poslání diplomatické lodi USS Masaryk, jehož posádka se odvážně pouští do urovnávání svárů, vyjednávání smluv a zametání starých sporů pod galaktický koberec. Přijďte podpořit vyplutí Masaryka a zhlédnout úvodní miniepizodu v sobotu 2. dubna 2016 na STARcon.

Star Trek: Diplomacy (zkracován k mému prvotnímu rozčarování a nyní pobavení jako STD) je projekt fanovského seriálu, který je jako první v našich končinách natáčen nikoli pomocí technologie „green screen“, ale v reálných kulisách. Po intenzivních přípravách, roce stavby ateliérů a následném natáčení nyní spatří světlo světa miniepizoda „První tah“, jakýsi prequel k prvnímu dílu. Její promítnutí proběhne na letošním STARconu, tuto sobotu od 18:00. Po projekci bude následovat přednáška o tom, jak projekt vznikal, včetně fotografických náhledů do zákulisí. Pár základních informací, abyste věděli na co se těšit, máme připravených již dnes.

Jak to začalo?

STD kapitan laverna pracovnaNa festivalu fantazie 2013 přišel Flash za mnou s informací, že on a Karel už dlouho mají sen „postavit si můstek“. Samozřejmě mě to zaujalo, protože ruku na srdce, kdo z nás tento sen nemá? Aby však nezůstalo jen u stavby, začali přemýšlet, co s ním podniknout. Zde jsem vstoupil do hry coby člověk „přes písmenka“ a na základě brainstormingů vytvořil koncept a poté scénáře k seriálu STD. Myšlenka konverzační satiry odehrávající se pouze v interiérech, přesněji jen v několika místnostech, dovolila pojmout celý projekt od začátku jako točený zcela „v reálu“. Tím se značně zkracuje doba postprodukce (známé odzeleňování a tvorba 3D modelů).

STD kameramaniO to větší nároky (finanční i časové) jsou pak samozřejmě v přípravě kulis. Po důkladném plánování a nacenění projektu (které ukázalo, že opravdu nepůjde o nic malého) jsme začali hledat prostory. Nakonec padla volba na pronájem patra mateřské školy v obci Běrunice.

Stavba kulis začala v lednu 2015 a trvala rok. Byl to rok náročný, kde každý člen týmu věnoval mnoho víkendů a osobního života. Nakonec se ale dobrá věc podařila a natáčení úvodní miniepizody a prvního dílu úspěšně proběhlo v prosinci 2015.

STD LavernaPostprodukce (zejména střih, ladění obrazu a zvuku k estetické dokonalosti) probíhá v těchto dnech na plné obrátky. Miniepizodu uvidíte již tento týden, první plnohodnotný díl předpokládáme v květnu tohoto roku.

V předběžném plánu je natočit letos další dvě epizody. Celý seriál je napsán v rozsahu dvanácti dílů, což je ale práce na několik let. Uvidíme, zda se nám ho podaří dotáhnout do konce, ale doufáme, že to zvládneme.

 

Trocha statistik

Níže je pro zvědavé několik čísel týkajících se přípravy projektu (jde o současný stav, který ještě poroste):

  • stavba kulis a úprava prostor: 2463 hodin
  • šití kostýmů: 141 hodin
  • masky a rekvizity: 163 hodin
  • cesty: celkem najeto 20 152 km

Sečteno a podtrženo, mnoho lidí udělalo neuvěřitelné množství práce. Kdybych však měl vyjmenovat každého včetně jeho zásluh, byl by tento článek dvakrát tak dlouhý. Stručně tedy… děkuji všem, kteří se tak či onak podíleli na uvedení tohoto snu ve skutečnost. Vy víte.

Výjimka však potvrzuje pravidlo, a proto bych zde jménem týmu STD rád ocenil člověka, který na můstku i dalších kulisách nechal krev, pot a slzy. Z celkového počtu hodin je takřka čtvrtina jen jeho (přičemž na stavbě se podílelo cca 25 lidí). Takže malé vyhlášení:

Zlaté ruce STD: Karel Škop, 677,5 hodin.

STD kulisy phaseryDěkujeme Karle a vydrž to s námi ještě.

Tolik tedy k tomu, co tvoříme a co budete mít brzy možnost vidět. Na všechny diváky se těším na promítání a následné přednášce. Uvidíte fotky, uslyšíte jednotlivé tvůrce a v případě zájmu určitě vyštracháme nějaké ty „historky z natáčení“. Nashle na STARconu!

viceadmirál Sokar
autor: Sokar
vydáno: po 28. března 2016
přečteno: 2577x
komentáře: 6
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Záznam divadla Madam Q je online  -  pá 25. prosince 2020
Online premiéra fanfilmu Elektrický hrad  -  st 9. prosince 2020
Její právo: A Star Trek Fan Production je online  -  po 19. října 2020
Madam Q v Kameni, Její právo s Piloty  -  po 31. srpna 2020
Star Trek Bridge a 12 myslí na YouTube  -  út 21. července 2020
Řekni to hudbou  -  ne 7. června 2020
Squadron dnes spouští svou Indiegogo kampaň [VIDEO]  -  čt 20. února 2020
Podívejte se na Tajemnou Odyseu [VIDEO]  -  út 18. února 2020
Hvězdná loď hledá Patrony  -  ne 16. února 2020
Projekty FSFilm v roce 2020  -  út 28. ledna 2020
Nový teaser na Squadron A Star Trek Fan Production [VIDEO]  -  st 15. ledna 2020
Chuť Apokalypsy je online  -  st 25. prosince 2019
Star Trek: Chybějící příběhy na Moravě 2  -  so 23. listopadu 2019
Star Trek: Chybějící příběhy na Moravě  -  pá 25. října 2019
Chuť Apokalypsy a JK speciál v Ponrepu  -  čt 24. října 2019

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG