Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Výlet na Maják a do Muzea Járy Cimrmana

čt 28. dubna 2016      autor: tzcomics      přečteno: 2102x      délka: 2 min      komentáře: 14

maják JCNapříč celým Star Trek univerzem jsme měli možnost poznat mnoho osobností ze své historie. Od Leonarda da Vinciho přes Marka Twaina až po Stephena Hawkinga, ale jednoho velikána autoři neustále opomíjejí. A přitom tento badatel a vynálezce jako první vymyslel mnoho vynálezů, které se ve světě Star Treku hojně užívají. Jenže jak už to tak u něj bývá, dříve než stačil na patentovém úřadě představit například takový warp pohon, předběhl ho již Zefram Cochrane a veškerou slávu a zásluhy mu vyfoukl doslova před nosem. My ale na našeho českého génia nezapomínáme a rozhodli jsme se podniknout poznávací výlet k obohacení našich vědomostí jeho díla. Přidejte se k nám a objevte úžasného ležícího, spícího (a možná i někde v kosmu letícího) Járu Cimrmana.

„Když to srovnám s tím výletem na Kokořín…“

Cílem cesty je Maják a Muzeum Járy Cimrmana v Příchovicíh. Zatímco muzeum nabízí bohatou expozici, v níž nechybí mnoho artefaktů z depozitáře divadla J. C., maják je unikátní ukázkou přírodní architektury a splněním mistrovy vize, kdy snil o vztyčení věže podobné té pařížské.

Podrobnosti na stránkách: Muzeum Cimrmanovy doby

Odznáčky

V plánu je plnění dvou odznáčků. Pěší cesta kročmo z Tanvaldu do Příchovic – což by mělo být 5 km (takže se zpáteční cestou 10 km) – účastníkům zájezdu zajistí khaki odznáček. Plnění úkolů, které budeme postupně během výletu rozdávat, vám pak může přinést odznáček druhý. 

„Zatím se chová, jako bychom jeli na odpolední výlet do Průhonic. Již od Náchoda se neustále ptá, kdy už tam budeme.“

Svěrák

Akce se uskuteční v sobotu 6. srpna 2016. Pro lidi z Prahy a okolí je naplánován sraz v 8:15 na autobusové zastávce Praha-Černý most a výjezd v 8:30 směr Tanvald (zastávka Terminál u žel. st.). Tam bychom měli dorazit v 10:07.

Ti, co to mají blíže z jiného směru a jiným spojem než z Prahy, se k nám můžou připojit přímo v Tanvaldu, s nimi bychom si dali dali sraz kolem 10:15. Následně bychom se všichni pěšky vydali do areálu u Čápa v Příchovicích, kde Maják a Muzeum stojí. 

„Železná zásoba je nedotknutelná… a kromě toho jsme ji snědli včera.“

Areál u Čápa má i vlastní restauraci, kde bychom poobědvali. Místa zarezervuji předem podle počtu účastníků. A když už jsme u těch účastníků…

„Tady seděl, jak sedíš ty, ty, ty a ty. Tady všude seděl.“

V kalendáři akcí už je založena událost, kam se můžete přihlašovat, popř. přidávat komentáře. Osobně doufám a věřím, že se tu mezi námi najde dost fanoušků J. C. a povede se nám pěkný výlet, který mimochodem vymyslela Eva Dat.

Zobrazit v kalendáři

„Autor tak vlastně zastává názor, který zároveň vyvrací.“

kapitán flotily tzcomics
autor: tzcomics
vydáno: čt 28. dubna 2016
přečteno: 2102x
komentáře: 14
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Propojme se mezi svátky…  -  po 28. prosince 2020
Pozvánka na Trekken 2020 online  -  pá 13. listopadu 2020
Unikátní startreková výstava na Comic-Conu v Praze  -  čt 24. září 2020
Draci nad Prahou X a deskovky v Geekárně  -  út 8. září 2020
Virtual Trek Con  -  čt 16. července 2020
Návštěvní den na můstku  -  po 22. června 2020
Fanfilm Star Trek: Skryté hry míří online  -  čt 28. května 2020
Poslední odznáčkový sraz  -  ne 3. května 2020
STARcon 2020 online [aktualizováno]  -  st 25. března 2020
Nedělní akce s Williamem Shatnerem ZRUŠENA  -  st 11. března 2020
STARcon 2020 – 10. výročí  -  út 25. února 2020
Všefandomová maškaráda 2019  -  so 26. října 2019
William Shatner v Praze!  -  pá 26. července 2019
Připravte se na startrekový víkend  -  po 27. května 2019
Písně kosmické Jana Nerudy, krteček Zdeňka Milera nebo kresba „Měsíční krajina“  -  čt 28. března 2019

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG