Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Michelle Forbes: dvakrát dala Star Treku košem, nechá se zlákat do nového seriálu?

po 4. července 2016      autor: Ampik      přečteno: 2292x      délka: 3 min      komentáře: 7

Michelle ForbesJiž brzy začnou castingy do nového startrekového seriálu, jehož úvodní epizodu odvysílá stanice CBS v hlavním čase začátkem roku 2017. To, co všechny zajímá nejvíce, je bezpochyby obsazení hlavní postavy seriálu – kapitána. Na internetu se tomuto tématu věnuje hned několik portálů, které přišly s vlastními seznamy „horkých kandidátů“ na tuto roli. Jedná se samozřejmě o pouhé spekulace, ale jedno jméno, které se v seznamech často opakuje, mě zaujalo natolik, že jsem se rozhodl obětovat nedělní čas malé úvaze.

Michelle Forbes je pro tvůrce Star Treku velkým oříškem. Dalo by se s nadsázkou říct, že je stejně umíněná jako její postava, Ro Laren. I když se nám nejvíce vryla do paměti právě jako tato svéhlavá, ale nepochybně charismatická Bajoranka, její první role v seriálu Star Trek: The Next Generation byla zcela odlišná. Poprvé se totiž objevila v epizodě čtvrté řady jako Dara. Tvůrci byli s jejím výkonem tak spokojeni, že ji brzy poté obsadili znovu jako již zmíněnou Bajoranku Ro Laren, která učarovala fanouškům i štábu. Tato postava se objevila v celkem osmi epizodách seriálu a je tak jednou z nejobsazovanějších vedlejších postav.

Poté přišel rok 1992. Velký úspěch TNG přiměl producenty k vytvoření dalšího startrekového seriálu, který by se poněkud netradičně odehrával na vesmírné stanici poblíž planety Bajor. Tehdy dostala Michelle velkou příležitost na tomto projektu spolupracovat. Postava Ro Laren se totiž podle plánu scénáristů měla stát prvním důstojníkem stanice. Herečka však hlavní roli odmítla a dala tak prostor Naně Visitor a její Kiře Nerys.

Další nabídka přišla po skončení seriálu TNG. Michelle se naposledy objevila jako Ro Laren v předposlední epizodě „Preemptive Strike“. Epizoda skončila nečekaným zvratem, který dal tvůrcům příležitost angažovat oblíbenou postavu do dalšího projektu, kterým byl Star Trek: Voyager. Herečka opět odmítla. Svou nechuť k podepisování velkých kontraktů na seriály či filmy, které by je zaháčkovaly v jedné roli po dobu několika let, projevuje řada hereckých hvězd. Michelle Forbes zřejmě nebude výjimkou. Nabízí se tedy otázka, jestli by na účast v seriálu značky Star Trek napotřetí kývla. 

Forbes se po skončení TNG objevila v několika úspěšných seriálech, mj. Ztraceni, Battlestar Galactica, Alias, Prison Break, True Blood nebo Chicago Fire. Vidět jsem ji mohli také v hollywoodském blockbusteru Hunger Games. Její kariéra tedy nestagnuje, ale slibně se rozvíjí. Proto by tedy nemusela mít obavy, že by ji účast ve Star Treku nějak profesně poznamenala a zaškatulkovala. Seriál navíc bude vyprávěn jinou formou a bude mít méně epizod, takže by herci teoreticky měli prostor i na jiné projekty.

V tuto chvíli samozřejmě nemůžeme vědět ani to, zda bude Michelle vůbec oslovena, nicméně hledání vhodných herců, které bychom rádi viděli v novém seriálu, je celkem zábavné. Internetové servery dále tipují např. Angelu Bassett (American Horror Story), Archie Panjabi (Dobrá manželka, The Fall), Joela Kinnamana (The Killing), Matta Bomera (American Horror Story), Nathana Filliona (Castle na zabití) nebo Michelle Rodriguez (série Rychle a zběsile, Avatar). Jaký je váš tip?

Zdroj: tvline.com
podporučík Ampik
autor: Ampik
vydáno: po 4. července 2016
přečteno: 2292x
komentáře: 7
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG