Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Víkend 50 let Star Treku [UPDATE – program akce]

st 31. srpna 2016      autor: Sokar      přečteno: 10394x      délka: 4 min      komentáře: 43

Víkendová oslava - 50 let Star TrekuStar Trek slaví půl století. Je to krásné výročí a všichni si ho rádi připomínáme, ať už na conech, klubových srazech či promítání tematických filmů. Oficiální produkce to také vnímá, bude nový film a vbrzku i seriál. Náš oblíbený fenomén letos zkrátka žije, je vzhledem k věku ve výborné kondici a my se rozhodli, že mu k tomuto jubileu uspořádáme víkendovou oslavu hned v několika stylech.

Ať už používáte vlastní paměť, osobní sekretářku či uloveného Pokémona, který se vám stará o kalendář ve vaší chytré krabičce, zapište si datum 15.–16. října 2016. A co že vás v tyto dny čeká? Tak jako tradiční slavnostní dort má tři patra, i my chystáme tři body programu, které pro nedočkavé již nyní stručně představíme.

KRÁSKA Z TRILLU 

Terry "Jadzia Dax" FarrellZůstaneme-li u přirovnání k dortu, hned první bod je příslovečná sladká třešnička. Oslavovat totiž nebudeme sami, pro potěchu oka i ducha dorazí půvabná Terry Farrell, představitelka Jadzie Dax ze seriálu Star Trek: Deep Space Nine. Tradiční součástí bude panelová beseda, focení a autogramiáda. 

Terry Farrell má za sebou úspěšnou kariéru na poli herectví i modelingu, v rámci které do sci-fi vod vkročila několikrát. Krom DS9 hrála například v seriálu Quantum Leap, jako perličku lze uvést i roli kočky v americkém remaku Červeného trpaslíka. Určitě se tedy můžeme těšit na zajímavé povídání nejen ze světa Star Treku.

Harmonogram dne

 • ​12:00 – Vstup do sálu
 • 12:10 – Meet & Greet (Gold)
 • 13:00 – Zahájení programu
 • 13:05 – Q&A Terry Farrell
 • 14:20 – Pauza
 • 14:35 – Focení s Terry
 • 15:40 – Autogramiáda
 • 16:45 – Konec programu
 • 17:00 – Konec akce s Terry
 • 19:00 – Zahájení Star Trek plesu…

Místo konání a prodej vstupenek

Sobotní setkání s Terry Farrell se, stejně jako večerní ples, odehraje v hlavním sále hotelu Svornost, takže fanoušci účastnící se obou akcí nebudou muset plánovat přesun z místa na místo.

 

TANČI DLOUHO A BLAZE, VE SVORNOSTI V PRAZE

Hotel Svornost v Praze-Dolních PočernicíchDámy, oprašte své taneční holostřevíce, pánové, najděte založené manžetové komunikátory. Po akci s Terry Farrell budeme v prostorách hotelu Svornost pokračovat v další, večerní zábavě. Čeká vás tematický startrekový ples. Taneční hemžení bude rozšířeno o slosování vstupenek, foto koutek, příběhovou startrekovoou hru a možná i pěvecké číslo.

Pro navození té správné atmosféry prosíme o dodržení dress codu, čili šaty, obleky, slavnostní uniformy nebo jiné kostýmy společenského rázu, viz. podrobnější instrukce v samostatném článku, kde naleznete i nabídku ubytování pro účastníky. Vítáni jsou i vaši partneři, přátelé a kamárádi, kterým nevadí plesová zábava a jako možné téma k rozhovoru třeba nejnovější sci-fi filmy. :)

 • Přihlašování pro registrované i neregistrované čtenáře portálu trekkies.cz bylo spuštěno v rámci Kalendáře akcí. Cena vstupenky je 200 Kč/osoba, platba na místě.
 • Zde si můžete přečíst podrobnosti k programu plesu, rezervaci lístků i rozvržení sálu, stejně jako možnostem plesově se upravit na místě. 

Harmonogram plesu

 • ​18:30 – Vstup do sálu
 • 19:00 – Zahájení plesu
 • 20:00 - Slosování vstupenek a blok Star Trek melodií
 • 21:00 - Pěvecké vystoupení
 • 22:00 - Společenská Star Trek hra
 • 23:00 - Mezidruhová taneční volenka :) 
 • 00:00 - Zakončení plesu

(Časy jsou kromě zahájení a ukončení plesu orientační.)

MŮSTEK JE VÁŠ

Můstek USS Masaryk vás vítá!Pamětníci prominou, tentokrát nejde o literární soutěž. Třetím bodem, který je naplánován na den následující, tedy neděli, je návštěva ateliérů v obci Běrunice, kde se natáčí fanouškovský seriál Star Trek: Diplomacy. V rámci tohoto „dne otevřených dveří“ se budete moci například projít i vyfotit v kulisách, podívat se, jaké taje se ukrývají v maskérně či odhalit tajemství prostorové anomálie mezi můstkem a kapitánovou pracovnou.

Upřesnění času a rezervace návštěvy

V současné době byl spuštěn přihlašovací formulář.

Odjezd/příjezd:
Kdy: neděle, 16. 10. 2016
Místo odjezdu a návratu: Praha, Černý most, parkoviště autobusů
Odjezd: 10:00
Předpokládaný návrat: 16:00

Po příjezdu do Běrunic po jedenácté hodině budeme po skupinkách pořádat prohlídky kulis, součástí bude náš “odborný výklad” o tom či onom (ptejte se nás na co chcete, my na co chceme odpovíme). Podrobnosti o tom co návštěva obnáší najdete v našich "návštěvních guidelines", které mají pomoci hladkému průběhu akce.
Pro hráče odznáčkové hry je za fotku v kulisách připraven speciální odznáček (děkujeme omimu).

Po dlouhé cestě a procházení ateliérů ukojíme váš hlad návštěvou blízké restaurace “U Pařízků”. Vzhledem k velikosti naší výpravy je nutné, aby si zájemci o oběd objednali v našem formuláři.

Po obědě, spočítání účastníků a zpětnému nástupu do autobusu se vydáme zpět na Černý most, kde bychom měli být kolem čtvrté hodiny.

Cena akce:
Doprava: 200,-
Oběd (pro zájemce): 90,-
Tričko STD (pro zájemce): 250,-
Vstupné do kulis: dobrovolné na místě

Vzhledem ke kontrole kapacit není možné dopravit se individuálně. Děkujeme za pochopení.

 

Tolik naše víkendová nabídka. Doufám, že se vám tato „trojakce“ bude líbit a společně si jí užijeme. Těšíme se na vás.

viceadmirál Sokar
autor: Sokar
vydáno: st 31. srpna 2016
přečteno: 10394x
komentáře: 43
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG