Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Osobní deník – Pan Spock

po 19. září 2016      autor: Tery : Live long and prosper      přečteno: 4066x      délka: 2 min      komentáře: 6
Tento článek patří mezi Osobní deníky, jejichž obsah není korekturován redakcí.

Pan Spock

Moje jméno se skládá z velmi známé věty: „LIVE LONG AND PROSPER." Tuto větu, jak jistě víte, vyslovil Pan Spock, vždy, když se s někým loučil. Moc mě tato věta inspirovala. Znamená: "Žij dlouho a blaze." Je to věta, která je ve filmu STAR TREK, asi nejznámější na světě. Dělají se podle ní i trička se Spockem. Určitě bych chtěla někdy tu větu uslyšet na živo od prapůvodního herce : Leonarda Niomy a nebo od dnešního herce: Zachariho Quinto. Je mi líto že se mi to od tehdejšího Spocka nepovede...  :(

Leonard Niomy zemřel... Minulí rok (2015) 27. února, v Beil-Air, Los Angeles, v Kalifornii USA.... Je mi to líto, ale Leonard, už na to měla nárok. Dnes by mu bylo 84 let.. A to uznejme, je celkem hodně. Alespoň si stihl ještě zahrát v dnešních dvou dílech - Star Trek (2009) a Star Trek In to Darkness. :) V 1.díle se poprvé objevil na planetě deltavega s Jamesem T. Kirkem a pomohl mu, se dostat na Enterprise. Poté, se na konci setkal s jeho mladším "já". Vše si mezi sebou vysvětlili a tak.. To určitě víte. :) A v tom 2. díle jsme ho mohli vidět při boji Khana a mladého Spocka. Spock se Spocka ptal, jak se Khana zbavili. A (starší) Spock mu nejprve odpovědˇ dát nechtěl, ale stejně mu poradil. Jeho věta zněla: ,,Slíbil jsem, že už vám další informace neposkytnu, ale dobrá, Khan byl velkým protivníkem a klidně může zničit celou vaši posádku, ale stejně jsme ho dastali. Za nemalou cenu." Ano, tak to je jeho poslední věta v těchto nových dílech.. V 3. díle už nevystupuje... To je pochopitelné. Tak mu tedy přeji, aby žil dlouho a blaze. :)

A teď vlastnosti Pana Spocka. Jeho zvláštní vlastností je : Necítění emocí. On vlastně emoce má, ale jeho rasa, se rozhodla, emoce skrývat a nenechat je, "dělat si co chtějí." Je to možná trochu smutné, ale prostě to tak mají. Jenže Spock není jen vulkánec, ale i člověk. A proto, mu občas nějaká ta emoce ujede ven na svět. V dílu Star trek (2009), třeba málem uškrtil naštváním Kirka. A nebo, třeba ve Stra Treku In to Darkness, začal brečet při úmrtí Kirka a bojoval s Khanem. atd.,atd.... Je to však v pořádku, kdo by vydržel, emoce skrývat napořád. :)  Sice se jedná o mladého Spocka a však nemyslete si, Pan Spock to měl stejné.. :)

Spock a Uhura. V těchto dnešních dílech, jsou Spock a Uhura, milovaný pár. Sice Spock nechce cítit, ale Uhuru prostě miluje. Uhura jeho táké. V Originals series jsou též vášnivý pár. Vždy jim to spolu moc slušelo a sluší. :)

spock

  A co jiného dodat než:

„LIVE LONG AND PROSPER“

nadporučík Tery : Live long and prosper
autor: Tery : Live long and prosper
vydáno: po 19. září 2016
přečteno: 4066x
komentáře: 6
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Moje ohlédnutí za odznáčky  -  út 7. července 2020
Pět let aktivně mezi Trekkies  -  út 9. června 2020
Seriál Picard - dojmy  -  ne 5. dubna 2020
Najobľúbenejšia a nejmenej sympatická postava zo ST:Discovery?  -  so 1. června 2019
Star Trek je naděje  -  út 4. prosince 2018
Rozpory mezi fandomy  -  so 25. února 2017
Jak jsem se ke Star Treku dostala  -  čt 23. února 2017
Star Trek a Netflix  -  po 23. ledna 2017
Charakteristika idolu – Dat  -  so 9. dubna 2016
PFko po klingonsku  -  so 26. prosince 2015
Vánoční přání  -  út 22. prosince 2015
Já a můj letošní advent  -  ne 6. prosince 2015
Píseň z Nové generace, díl Zraněný  -  so 5. prosince 2015
Objevování exoplanet  -  pá 24. července 2015
Zpátky doma  -  st 15. července 2015

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG