Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek knihy česky: nový začátek!

čt 1. června 2017      autor: Telemachus Rhade      přečteno: 5758x      délka: 2 min      komentáře: 35

Nakladatelství BrokilonNový seriál Discovery nám představuje opět další reimaginaci našeho milovaného univerza. My ne. My víme, co fanoušci chtějí – pokračování 24. století! Finále seriálu Voyager a film Star Trek: Nemesis nechali mnoho otázek nezodpovězených. A naděje na další pokračující seriál postupně chřadla, až nakonec vyhasla úplně. Ale svět Star Treku žije dál – příběhy všech postav a posádek pokračují v knihách. Letos vám přineseme šest takových…

Nakladatelství Brokilon si připravilo skutečnou lahůdku pro všechny trekkies i vyznavače opulentních space oper, zatím jinak Star Trekem nepolíbených. V letošním roce vtrhne na pulty knihkupectví celých šest nových románů, odehrávajících se po nešťastně ukončené filmové sérii s posádkou kapitána Jean-Luca Picarda.

Novogenerační román „Smrt v zimě“ sloužil jako mezník mezi dvěma érami. Kapitán Picard se v něm ohlíží za minulostí, zatímco se urputně snaží zajistit klidnou budoucnost plnou míru. Nejen pro Federaci, ale i sám pro sebe. Díky jeho věrné přítelkyni a osudové lásce, doktorce Beverly Crusherové, se mu nakonec podařilo dosáhnout obojího.

Jenže jak zajistit fungování lodi, ze které polovina posádky odešla sloužit na jiná místa, na jiné lodě, jiné stanice? Opustila jej i jeho věrná „jednička“, komandér William Riker, jenž konečně po letech přijal vlastní velení. Spolu s ním odešla na USS Titan i nepostradatelná poradkyně Deanna Troi a další zkušení důstojníci. Kapitán Picard tak stojí před nelehkým úkolem najít na všechna uvolněná místa nový, stejně schopný personál. Kandidátů je mnoho, ale kým nahradit nenahraditelné?

Star Trek: Nová generace - OdporJedné noci se náhle Jean-Luc Picard probouzí z tíživého snu. Snu, který už nikdy nechtěl, aby se mu zdál. Chladný kov bez kapky krve prorazil tvář a začal se rozpínat po jeho obličeji. Chvíle, která již neměla přijít. Uvědomění, že tam někde, v dalekých hlubinách vesmíru, se i přes zničení transwarp koridorů a poslední známé borgské královny rojí Společenstvo. Kolektivní mysl s jediným cílem: asimilovat vše živé.

Románem „Odpor“ (Resistance) začíná apokalyptická série, ve které nechybí nic, co dělá Star Trek Star Trekem.

Postupně vás každý měsíc čeká nové dobrodružství, kde se setkáte s Enterprise-E, Borgy, bytostmi Q, vulkánskou poradkyní T'Lanou, Willem Rikerem, Ezri Dax, Sedmou z Devíti, Erikou Hernandezovou, B-4 a spoustou dalších.


Star Trek: Nová generace - Q: otázky a odpovědi Star Trek: Nová generace - Před zneuctěním Star Trek: Titan - Meč Damoklův Star Trek: Nová generace - Větší nežli součet Star Trek: Volání osudu - kniha I: Bohové noci

(obálky nejsou finální a mohou se změnit)


Info o edici:

Vydává: Brokilon - nakladatelství sci-fi a fantasy
Formáty: brožované B6 a NOVĚ i e-booky, a to ke každé knize a ve stejný den
Překladatelé: Michaela Burock, Vít Pazlar, Jakub Marek, Mirka Dřínková
Úprava obálek: Jakub Schejbal
Editor: Albert Balatka

kadet Telemachus Rhade
autor: Telemachus Rhade
vydáno: čt 1. června 2017
přečteno: 5758x
komentáře: 35
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG