Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Masaryk zdraví Avatar

st 25. října 2017      autor: Sokar      přečteno: 2370x      délka: 1 min      komentáře: 1

Masaryk a AvatarJako všechny cesty, i pouť hvězdné lodi USS Masaryk má svůj začátek a konec. Na svou poslední misi se vydá 24. listopadu při premiéře finální epizody Star Trek: Diplomacy „Opona se stahuje“. Toto datum má však pro český Star Trek i další, ikonický význam. Přesně v tento den před deseti lety poprvé vyplul USS Avatar ve filmu Metrénský incident.

Když jsme vybírali termín projekce, důležitost data nás vůbec nenapadla. K volbě došlo na základě postprodukčního plánu a dostupnosti kina. Až poté jsme se dozvěděli tuto vpravdě symbolickou souvislost.

Metrénský incident roku 2007 odstartoval tvorbu Star Treku v naší kotlině. A protože jsme fandom kreativní, v následující dekádě zde vzniklo hned několik dalších produkcí a počinů. Ať už s pomocí techniky green screen nebo v kulisách, filmy či seriály. Zkrátka vzniklo množství projektů. Ale jen jeden byl první.

Bez odvahy a odhodlání tvůrců Metrénu by tu dnes možná nebyl nikdo z nás, českých fanfilmařů. To oni prošlapali trnitou cestu, na které si fanoušci plní vlastní sny. Ukázali nám, že to jde.

Proto je týmu STD ctí, když může společnou projekcí toto krásné kulaté výročí oslavit. Po třetí a čtvrté epizodě Diplomacy bude 24. 11. promítnut i Metrénský incident a Masaryk s Avatarem se tak pozdraví na stříbrném plátně.

Co vás tedy čeká a nemine?

  • 20:00 – vstup do sálu, uvítání
  • 20:10 – projekce STD 03 a STD 04 (finální epizoda)
  • 20:50 – pár slov závěrem, konec STD a co dál?
  • 21:00 – projekce filmu Star Trek: Metrénský incident

Těšíme se na vás v kině Ponrepo! A kdo ještě nemáte, nezapomeňte si rezervovat místo pomocí formuláře na našem webu.

viceadmirál Sokar
autor: Sokar
vydáno: st 25. října 2017
přečteno: 2370x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG