Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Discovery střípky v době internetové – natáčení druhé sezóny zahájeno!

po 23. dubna 2018      autor: Bedraz      přečteno: 2377x      délka: 5 min      komentáře: 4

Discovery, nákresV dubnu bylo oficiálně zahájeno natáčení odklepnuté druhé sezóny Star Trek: Discovery, a tak není lepší čas si shrnout, co zatím o tomto pokračování víme. Střípky se skládají z rozhovorů, panelů na conech i castingových oznámení – a mohou být mírně spoleirové, ale co už má dnes fanoušek v době internetové dělat, že? :) Byli jste varováni, takže engage!

 • Počet epizod: 13
 • Natáčení: 16. dubna 2018 – 8. listopadu 2018 (možná premiéra v roce 2019 tak není vyloučena)
 • Místo: Pinewood Studios v Torontu, Kanada
 • Premiéra: není stanovena

Tvůrčí tým

Tvůrčí tým nečekají žádné velké změny – Aaron Harberts a Gretchen Berg zůstávají kormidelníky společně s výkonnými producenty Akivou Goldsmanem a Alexem Kurtzmanem. Menších změn se dočká scénáristický tým – přírůstkem bude Vaun Wilmot (tvůrce SyFy seriálu Dominon a trekkie), naopak to vypadá, že Joe Menosky se přesunul k The Orville.

Vrací se skladatel Jeff Russo, hlavní téma i styl hudby budou stejné.

Alex Kurtzman režíruje úvodní díl druhé sezóny, pak ho na druhý vystřídá Jonathan Frakes. Ten se vrátí i pro epizodu deset (shodou okolností režíroval epizodu deset i v první sezóně). Producent Akiva Goldsman pravděpodobně usedne do režisérského křesla aspoň pro jeden díl druhé sezóny.

Obsazení – nové tváře

Nový kapitán Pike pro seriál DiscoveryBylo oznámeno obsazení role kapitána Pikea (bude to již čtvrtá herecká inkarnace) hercem Ansonem Mountem – kapitán Christopher Pike z USS Enterprise by měl být přinejmenším v prvních dvou dílech druhé sezóny.

Alan Van Sprang bude hlavou Oddílu 31. Viděli jsme ho jako postavu jménem Leland v bonusové teaserové scéně, která byla původně součástí finále první sezóny. Van Sprang oznámil, že se bude průběžně ukazovat po celou sezónu.

Tig Notaro bude hostovat v zatím neupřesněném počtu epizod jako šéfinženýr Denise Reno z USS Hiawatha.

Obsazení - známé tváře

Těšit se můžeme na návrat všech přeživších členů posádky Discovery, ale překvapivě by se měl objevit i doktor Hugh Culber (Wilson Cruz), Stametův zesnulý partner – jeho herecký představitel je již v Torontu a natáčí. Samozřejmě se také opět setkáme  se Sarekem v podání Jamese Fraina, který by se těžko vypařil z můstku Discovery, kde se nacházel na konci první sezóny. :)

Klingonská linka ožije na natáčení v květnu, kdy se na place objeví Shazad Latif aka Ash Tyler (plus Voqovy vzpomínky), který odešel s L'Rell sjednocovat klingonské rody. Je tedy vysoce pravděpodobné, že se znovu objeví i Mary Chieffo, která doufala v příležitost podívat se blíž na zápas o moc v Klingonské říši.

Michelle Yeoh, se kterou jsme se zdánlivě rozloučili hned v úvodu seriálu, se dožije sezóny číslo dva  – bývalá terranská císařovna bude spolupracovat se Oddílem 31, jehož styl práce jí určitě bude vyhovovat více než Hvězdná flotila.

Fanoušci doufají i v návrat Jayne Brook, představitelky admirálky Cornwellové. Brook byla miláčkem fanoušků a vhodná témata by se pro ni našla.

Naopak její ex-milenec Jason Isaacs aka kapitán Lorca to má asi spočítané definitivně – zrcadlový Lorca první sezónu nepřežil a Prime Lorca je s nejvyšší pravděpodobností mrtvý. Nicméně, nikdy neříkej v Discovery nikdy. :)

O čem druhá sezóna bude?

Saru a Airiam na můstku lodiHlavním tématem má být podle producentů vztah víry a vědy – protože ústřední postava byla přesvědčena, že vědou a rozumem se dá vysvětlit všechno, ale už postupem první sezóny přišla na to, že to tak vždy není.  Vírou zde není míněno nutně pouze náboženství, nýbrž i vztahy, navazování důvěry a všechny vzorce našich životů obecně. Kromě tohoto „nadtématu“ se však jistě objeví i další. Celkově producenti slibují, že druhá sezóna Discovery bude „startrekovější“. Možné dějové linky:

 • USS Enteprise a kapitán Pike (Vyslali nouzový signál, hrome! Kdo to kdy o Enterprise slyšel, že by volala o pomoc?! :D)  
 • Burnham a mladý Spock (Bylo by to logické… ale producenti se zatím k chuti obsadit někoho do role Spocka moc nehlásili.)
 • Oddíl 31 (Jup, někde se musí uspokojovat temná očekávání dnešních mainstreamových diváků, že? :-))
 • Více provázání s Trek universem (Producenti vždycky tvrdili, že je Discovery Prime universe, teď to chtějí dokázat…)
 • Saru a Kelpiani (Že by nám je konečně naservírovali na talíři? Jejda, promiňte, spletla jsem si vesmír…)
 • Sporový pohon a Stamet (Discovery by se místo skoků měla vrátit ke konvenčnímu warp pohonu… nicméně spory jsou stále ve hře, stejně jako těžké období poručíka Stameta…)
 • Discovery strojovna (Klíčová to místnost většiny Star Trek seriálů, tady jsme ji zatím neviděli. Nicméně potvrzena je ženská postava šéfinženýra, byť možná jen dočasně umístěná… třeba bude i strojovna. :))
 • Airiam – jak vypadají vylepšení lidé 23. století? Proč, kde, kdy, jak? (Producenti by se rádi věnovali i můstkové posádce, ovšem čas je omezený i pro hlavní postavy, natož pro ty okrajové… bylo by ale super vědět něco víc o implantátech, které nejsou borgské! ;-))
 • Ultimativní expat – L'Rell je v Klingonsklé říši doma, byť ne vždy vítaná… ale co chudák Ash Tyler?!
 • Více tichých chvil – producenti ocenili vstřícnou reakci fanoušků na scény, které nepoháněly děj kupředu, nýbrž se na chvíli zastavily a věnovaly postavám… prý dostaneme přidáno, jupí! :)

Nevím, jak vy, ale já se na Discovery náramně těším – škoda malého počtu epizod, ale aspoň nám kape, když už neprší. :) Nicméně neměla by se pro budoucnost Star Treku opomenout možná nejdůležitější zpráva roku – jednání mezi společnostmi Viacom (Paramount) a CBS, které si, pro Star Trek nešťastně, dělí treková televizní a filmová práva, spěje do slučovacího finále. Je tedy možné, že Star Trek bude opět pod jednou střechou a konečně připraven plně přivítat 21. století. 

Zdroj: trekmovie.com
kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: po 23. dubna 2018
přečteno: 2377x
komentáře: 4
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG