Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Chance Encounter: Fanfilm, co má srdce

út 28. srpna 2018      autor: Sokar      přečteno: 1719x      délka: 2 min      komentáře: 4

Chance Encounter„Zdá se, že dokonalost se nedosahuje tehdy, když už nelze nic přidat, ale tehdy, když se nedá nic odebrat.“ — Antoine de Saint-Exupéry. Vždy jsem měl rád fanfilmy a fanseriály, jelikož reprezentují touhu fanoušků posouvat a rozšiřovat hranice našeho oblíbeného světa. Zejména za posledních patnáct let, kdy to pokrok v technologiích umožňuje, jich vznikla spousta, ať už to byla třeba komplexní série Hidden Frontier, skvělá pokračování TOSky jako New Voyages a Continues, nebo i projekty z našich luhů a hájů.

O výše zmíněných už toho tady bylo mnoho napsáno, existuje ale i spousta dalších, méně známých. Jeden takový mě nedávno doslova uchvátil, pročež se o dojmy z něj chci podělit v tomto čistě subjektivním článku. Varování: jeho vyznění bude pocitové, protože o pocity tu jde především. Bude to čistokrevná limonáda cukrkandlová. Jste smířeni a chcete ve čtení pokračovat? Dobrá.

Chance Encounter je fanfilm, za kterým stojí dvojice producentů Gary O'Brien a Paul Laight. Světlo světa spatřil v roce 2017. Jde o cca 20minutový příběh odehrávající se ve „zlaté éře“ Nové generace.

A co že v něm najdeme? Možná by bylo lepší jít na to z opačné strany a říci si, co v něm nenajdeme. Inu, žádné složité efekty, bitvy ani přestřelky, velkolepé CGI ani nabušenou akci. V minimalismu je krása a toto dílo nám to připomíná měrou vrchovatou. V celém filmu vystupuje pouze hrstka postav, přičemž děj se točí okolo hlavních dvou. Většina se odehrává v přírodě na planetě, nejde však o prvoplánové pobíhání po lese, kterým jsou neblaze proslulé některé fanouškovské produkce. Měl-li bych najít jedno slovo, které celou atmosféru vystihuje nejlépe, bylo by to asi „milé“. Chance Encounter je zkrátka milý a jednoduchý příběh, který má ale neuvěřitelnou sílu. Herecké výkony jsou příjemně civilní, stejně tak hudba, kamera, prostě celkové pojetí. Rozuzlení děje je sice poměrně předvídatelné, ale ničemu to nevadí. Cílem totiž není držet diváka v napětí, ale nechat ho vychutnávat. A to se daří.

Pokud hledáte velkolepý trhák, poohlédněte se jinde. Zde se nezachraňuje galaxie, nerodí ani nerozpadají impéria, ba ani nedochází k hrdinským obětem. Kde některé oficiální i amatérské Star Treky burácí, Chance Encounter šeptá a hladí na duši.

Mně osobně toto fanouškovské pojednání o lásce připomnělo, co je na Star Treku tak krásné a proč se k němu stojí za to vracet. Pokud se chcete tedy v dnešní uspěchané době na necelou půlhodinku pozastavit a klidně se nadechnout, mohu tento fanfilm vřele doporučit. Ke zhlédnutí je klasicky na YouTube, a to v angličtině, kvalita zvuku je ale dobrá a hercům je rozumět bez potíží. Přeji příjemné pokoukání.

Zdroj: http://startrekshortfilm.com/
viceadmirál Sokar
autor: Sokar
vydáno: út 28. srpna 2018
přečteno: 1719x
komentáře: 4
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Záznam divadla Madam Q je online  -  pá 25. prosince 2020
Online premiéra fanfilmu Elektrický hrad  -  st 9. prosince 2020
Její právo: A Star Trek Fan Production je online  -  po 19. října 2020
Madam Q v Kameni, Její právo s Piloty  -  po 31. srpna 2020
Star Trek Bridge a 12 myslí na YouTube  -  út 21. července 2020
Řekni to hudbou  -  ne 7. června 2020
Squadron dnes spouští svou Indiegogo kampaň [VIDEO]  -  čt 20. února 2020
Podívejte se na Tajemnou Odyseu [VIDEO]  -  út 18. února 2020
Hvězdná loď hledá Patrony  -  ne 16. února 2020
Projekty FSFilm v roce 2020  -  út 28. ledna 2020
Nový teaser na Squadron A Star Trek Fan Production [VIDEO]  -  st 15. ledna 2020
Chuť Apokalypsy je online  -  st 25. prosince 2019
Star Trek: Chybějící příběhy na Moravě 2  -  so 23. listopadu 2019
Star Trek: Chybějící příběhy na Moravě  -  pá 25. října 2019
Chuť Apokalypsy a JK speciál v Ponrepu  -  čt 24. října 2019

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG