Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Matfyzpress vydal knihu Star Trek a věda

pá 2. listopadu 2018      autor: Klub Trekkies: TNG      přečteno: 1365x      délka: 1 min      komentáře: 7

Star Trek a vědaNakladatelství Matfyzpress vydalo knihu Star Trek a věda. Originální kniha s názvem The Physics of Star Trek vyšla již v roce 1995 a je známá svým optimistickým pohledem na budoucnost lidstva založeném na mírovém využití výsledků vědeckého poznání a technologického pokroku. Autor se věnuje teoretickým i praktickým základům sci-fi fyziky jako jsou manipulace prostorem, časem, gravitací, výroba či skladování antihmoty, možnost počítačových simulací a holografie, možnost vzniku a detekce života ve vesmíru či budoucí obtíže reálné teleportace. Přes toto všechno kniha nevyžaduje od čtenáře žádné speciální znalosti. V nejnáročnějších pasážích nepředpokládá více než znalost fyziky střední školy. Na webu Matfyzpressu ji nyní můžete koupit za zvýhodněnou cenu 289 Kč.

bez hodnosti Klub Trekkies: TNG
autor: Klub Trekkies: TNG
vydáno: pá 2. listopadu 2018
přečteno: 1365x
komentáře: 7
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG