Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Vesmírná legie salutuje Hvězdné flotile

út 30. dubna 2019      autor: Sokar      přečteno: 1516x      délka: 3 min      komentáře: 0

Flotila a LegieVšichni jsme někde začínali. Jednotlivec či skupiny, fandomy a samozřejmě i vesmíry. Český fanseriál Jistě, kapitáne! začal svou cestu jako Star Trek: Diplomacy. A i když musel Roddenberryho svět opustit, na své kořeny nezapomíná. Je proto symbolické, že premiéra druhého dílu Slyšení proběhne ve stejný víkend, jako premiéra Star Trek fanfilmu Skryté hry. Obě projekce se navíc odehrají v pražském kině Ponrepo. V sobotu navíc ještě proběhne "Odznáčkový výsadek do Slaného".

Star Trek: Chybějící příběhy - Skryté hry

Skryte hry kolazStar Trek Skryté hry je pilotním dílem z cyklu Chybějící příběhy a navazuje na první český ST fanfilm Metrénský incident. Natáčení probíhalo v roce 2013, nyní se epizoda blíží svému dokončení a slavnostní premiéra se koná v pátek 31. 5. od 20:30. Jelikož se jedná o velký projekt, tak vzhledem k množství herců a štábu už mnoho míst pro řadové diváky nezbylo. Proto moudrý tým Skrytých her vyhlásil hned na neděli 2. 6. druhou premiéru, na stejném místě, tentokrát od 18:00. Vstupenky na tuto událost si můžete rezervovat na webu projektu. Vesmírná legie tímto smeká před Hvězdnou flotilou a gratuluje k vypuštění USS Avatar v nové, vylepšené podobě.

Od incidentu na planetě Metrén uběhlo jen pár měsíců. Federace je ve válce s Klingony a hledá nové spojence. Zatímco se kapitán vydává na zaslouženou dovolenou, posádka hvězdné lodi USS Avatar pomáhá s přípravou konference, které se účastní mimo jiných i nevyzpytatelní Romulané.

Jistě, kapitáne - Slyšení

JK kolazSlyšení, druhý díl seriálu Jistě, kapitáne, má svou premiéru v sobotu 1. 6. od 19:00 v Ponrepu. Dějově přímo navazuje na epizodu Dcera robotů, kterou pro ucelenější zážitek budeme promítat také. Uvidíme, jak si kapitán Pargimeos poradí s nelehkou situací, do které byl uvržen, nahlédneme do ošemetných zákulisních kliček vesmírného práva a dokonce zavzpomínáme i na některé dějové zápletky z dob Star Trek: Diplomacy.

Vstupenky jsou k dispozici na našem webu. Kdo si tedy večery o prvním červnovém víkendu udělá čas, může se přijít podívat jak na startrekové akční dobrodružství, tak na českou sci-fi konverzační komedii. Zkrátka průřez fanovskou tvorbou jak se patří.

Odznáčkový výsadek: Boží hrob ve Slaném

Boží hrobV sobotu 1. 6. 2019 proběhne také "Odznáčkový výsadek do Slaného". Město Slaný leží cca 25 km na severozápad od Prahy a kolem roku 1300 bylo povýšeno Václavem II. na město královské. Najdete zde nejstarší barokní repliku Božího hrobu v Čechách a horu, která je pozůstatkem bouřlivé sopečné činnosti. Žil a studoval zde známý režisér Karel Smyczek, ve slánském divadle se natáčely populární pořady jako Možná přijde i kouzelník či vystoupení nesmrtelného českého slavíka Karla Gotta a rodí se zde nové a nové díly komiksového seriálu Star Max :-)

Pevně věříme, že nám vyjde krásné počasí, užijeme si bezva den a bezva lidi a třeba i zas trošku potrápíme svoje mozkové závity. Návrat je naplánovaný tak, aby účastníci stihli i sobotní projekci Jistě, kapitáne.

Více o výletě v kalendáři akcí

 

Tak přijďte a užijte si Fun/Fan/Fajn víkend!

viceadmirál Sokar
autor: Sokar
vydáno: út 30. dubna 2019
přečteno: 1516x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Záznam divadla Madam Q je online  -  pá 25. prosince 2020
Online premiéra fanfilmu Elektrický hrad  -  st 9. prosince 2020
Její právo: A Star Trek Fan Production je online  -  po 19. října 2020
Madam Q v Kameni, Její právo s Piloty  -  po 31. srpna 2020
Star Trek Bridge a 12 myslí na YouTube  -  út 21. července 2020
Řekni to hudbou  -  ne 7. června 2020
Squadron dnes spouští svou Indiegogo kampaň [VIDEO]  -  čt 20. února 2020
Podívejte se na Tajemnou Odyseu [VIDEO]  -  út 18. února 2020
Hvězdná loď hledá Patrony  -  ne 16. února 2020
Projekty FSFilm v roce 2020  -  út 28. ledna 2020
Nový teaser na Squadron A Star Trek Fan Production [VIDEO]  -  st 15. ledna 2020
Chuť Apokalypsy je online  -  st 25. prosince 2019
Star Trek: Chybějící příběhy na Moravě 2  -  so 23. listopadu 2019
Star Trek: Chybějící příběhy na Moravě  -  pá 25. října 2019
Chuť Apokalypsy a JK speciál v Ponrepu  -  čt 24. října 2019

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG