Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Pořád naplno (a na můstku)

st 17. července 2019      autor: Sokar      přečteno: 1663x      délka: 3 min      komentáře: 0

USSAtlasGolfista si koupí hole, petrolhead sporťáka a trekkie… ten si postaví hvězdnou loď. Koncem minulého roku tady Radek „Flash“ MB sepsal článek, co všechno se kutilo, filmovalo a vymýšlelo v běrunických kulisách. Ačkoli od té doby uplynul jen poloviční čas, události se dějí tempem závratným, a tak se chceme podělit o další zážitky. Nebylo jich málo a rád bych vzpomenul ty nejčerstvější z posledních intenzivních měsíců.

Především jsme stále nadšení fanfilmaři. Tato tvorba se v české kotlině nyní utěšeně rozrůstá, jak je vidět na projektech jako Tajemná Odyssea a Eskadra. I náš původní tým ale pokračuje a v červnu jsme natočili hned dva projekty.

JKminiPrvní z nich je malá epizoda seriálu Jistě, kapitáne! s názvem „Nevhodné chování“. Bude to dílko trochu neobvyklé, protože místo kapitána Pargimea a komandéra Laverny se přesune těžiště děje na poručíka Monzaka a komandéra Liezu. Opět budeme koketovat s prostředím práva a námět je vzhledem k současné společenské situaci více než aktuální. Představíme také nový oddíl Vesmírné legie, a to složku kadetů.

EminiarFanoušci čistě startrekových fanfilmů si přijdou na své u druhého počinu, kterým je minifilm „Chuť Apokalypsy“. Ten naváže na jednu z epizod klasické série (čtenář si podle názvu může domyslet) a konfrontuje samotnou podstatu Základní směrnice. Je vždy správná? Světí účel prostředky? Nakonec i slovutný kapitán Kirk byl jenom člověk. Kromě posádky USS Hilversum uvidíte i představitelku Eminiaru VII, kterou ztvárnila Ziina v úžasném retro stylu.

Premiéra obou výše zmíněných počinů je plánovaná na podzim tohoto roku v našem tradičním „domově“, kině Ponrepo.

Tabor na mustkuNejen natáčením však živ je člověk. Rádi děláme i akce pro fanoušky, ať už jsou malí či velcí, odsud nebo ze zahraničí. Minulý pátek tak běrunický můstek hostil návštěvu dětského tábora (ano opravdu existuje tábor se Star Trek tematikou – byli jsme příjemně překvapení). Přes 70 dětí se prohnalo kulisami a podle jejich výrazů si užili každou minutu.

JorgManuelaV sobotu jsme pak měli vzácnou návštěvu z Německa. Na můstek se přijeli podívat trekkies Jörg a jeho žena Manuela. Oba dva již roky ve své domovině pořádají Star Trek larpy a se svojí lodí USS Atlas mění sny hráčů ve skutečnost. Strávili jsme společně celý den a ukázali jim taje kapitánovy pracovny, stejně jako například pohostinství Geekárny. Kdo vládnete němčinou, určitě se podívejte na jejich stránky. V této příjemné společnosti si opět všichni dokázali, že fandovství je věc bez hranic.

Závěrem bych rád dodal, že nic z toho by nebylo možné bez úžasných lidí, kteří všechno toto realizují. Lidí jako je Barevná, Xyll, Miro, Ra100, Zbyněk, Linda, Zana, Ash a mnoho a mnoho dalších. Ze všech nejvíc by to pak nešlo bez Flashe, který vše drží pohromadě. Díky vám!

Možná to nyní působí až příliš sluníčkářsky. Je pravda, že reálný život a reální lidé se s vámi mnohdy nemazlí.  Občas je to těžké, když se člověk pohybuje od jednoho náročného projektu k druhému, ale všichni věříme, že to stojí za to. A že podstata je v tom, stále se pohybovat.

viceadmirál Sokar
autor: Sokar
vydáno: st 17. července 2019
přečteno: 1663x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Záznam divadla Madam Q je online  -  pá 25. prosince 2020
Online premiéra fanfilmu Elektrický hrad  -  st 9. prosince 2020
Její právo: A Star Trek Fan Production je online  -  po 19. října 2020
Madam Q v Kameni, Její právo s Piloty  -  po 31. srpna 2020
Star Trek Bridge a 12 myslí na YouTube  -  út 21. července 2020
Řekni to hudbou  -  ne 7. června 2020
Squadron dnes spouští svou Indiegogo kampaň [VIDEO]  -  čt 20. února 2020
Podívejte se na Tajemnou Odyseu [VIDEO]  -  út 18. února 2020
Hvězdná loď hledá Patrony  -  ne 16. února 2020
Projekty FSFilm v roce 2020  -  út 28. ledna 2020
Nový teaser na Squadron A Star Trek Fan Production [VIDEO]  -  st 15. ledna 2020
Chuť Apokalypsy je online  -  st 25. prosince 2019
Star Trek: Chybějící příběhy na Moravě 2  -  so 23. listopadu 2019
Star Trek: Chybějící příběhy na Moravě  -  pá 25. října 2019
Chuť Apokalypsy a JK speciál v Ponrepu  -  čt 24. října 2019

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG