Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Přichází knižní Discovery – román Nejtěžší chvíle právě v prodeji

út 10. prosince 2019      autor: Telemachus Rhade      přečteno: 1436x      délka: 1 min      komentáře: 0

Nejtěžší chvíleSeriál Star Trek: Discovery svými aktuálními kraťasy pomalu vstupuje do třetí řady, ale doposud neměl český čtenář možnost poznat postavy tak, jak je dokáží vykreslit jen knihy. To se teď změní… Michal Burnhamová, Spock, Philippa Georgiou, Christopher Pike, „jednička“ a Saru – to jsou hlavní postavy ryze startrekového příběhu o kolonii v ohrožení, planetárním výzkumu, archeologii, diplomacii, vesmírném střetu a vzepření se kontroverzním rozkazům.

Příběh se odehrává v květnu 2255, tedy přibližně rok po úplně prvním startrekovém příběhu „Klec“, kde byl kapitán Pike uvězněn na Talosu IV coby živý exemplář svého druhu, a rok před první epizodou Discovery „The Vulcan Hello“ (Vulkánský pozdrav).

Vychází první román z prostředí seriálu Discovery:
Nejtěžší chvíle
PRÁVĚ V PRODEJI

Star Trek: Discovery – Nejtěžší chvíle
Poručíci Burnhamová a Spock a jejich lodě.

Anotace

Během služby na palubě hvězdné lodi Shenzhou je poručík Michael Burnhamová, pozemšťanka vychovaná a vzdělávaná Vulkánci, povýšena na dočasného prvního důstojníka. Avšak aby si svůj nový post udržela, musí kapitánce Philippě Georgiou dokázat, že si jej zaslouží.

Svou příležitost získá, když je Shenzhou pověřena ochranou kolonie Federace, na niž zaútočilo neznámé mimozemské plavidlo, které se vynořilo z nejtemnějších hlubin nezmapovaného moře planety.

Když však nebezpečí útoků tajuplného plavidla vzroste, označí Hvězdná flotila ve jménu zastavení hrozby kolonii za postradatelnou. Aby Burnhamová zachránila tisíce nevinných životů, potřebuje do mimozemské lodi proniknout. Při tom však musí pohlédnout do tváře vlastní pohnuté minulosti a najít pomoc u muže, kterému se – až dodnes – snažila vyhnout.

překlad: Jakub Marek
obálka: Jakub Schejbal
redakce: Albert Balatka, Filip Hladík a Helena Šebestová
340 stran

kadet Telemachus Rhade
autor: Telemachus Rhade
vydáno: út 10. prosince 2019
přečteno: 1436x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG