Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Projekty FSFilm v roce 2020

út 28. ledna 2020      autor: Sokar      přečteno: 954x      délka: 2 min      komentáře: 1

fsfilmDvacátá léta klepou na dveře a s radostí lze říci, že Star Trek je i po více než půl století v dobré kondici. Máme tu Discovery, Short Treky, právě odstartoval nový seriál Picard a dle střípků informací ze zámoří se toho chystá ještě víc. Stejně tak fanfilmaři v české kotlině nezahálejí. V produkci je hned několik projektů od různých nadšenců, díky čemuž se můžeme těšit na rozmanitou tvorbu.

 

JK03Co má v plánu naše tvůrčí skupina? Inu není toho málo. Především „vlajková loď“ Běrunických ateliérů, seriál Jistě, kapitáne!, vyplouvá do své druhé sezóny. Ta bude zahájena epizodou Rozhodnutí, jejíž premiéra proběhne v pátek 28. 2. v sále Městské knihovny v Praze od 19:00. Rezervovat si místo je možné na našem webu. Další díl, Mravnost nade vše, pak bude následovat v dubnu.

Jak se říká, trekkie jsem a trekkie budu. Proto se do ST pustíme hned poté, tedy v průběhu května a června. Z nevýhody pravidel pro fanfilmaře (omezení na 15 minut v rámci jednoho díla) plyne i výhoda a to, že se dá realizovat více námětů. Na jaře tak natočíme hned dva malé fanfilmy. Oba se ponesou v našem klasickém duchu, tedy žádné velkolepé akční přestřelky, divoká kamera či lensflary. O to více se zaměříme na postavy a příběh. Ačkoli kdo ví, pro fanoušky vesmírných plavidel možná vyzkoušíme i nějaký ten nový model, aby to nevypadalo, že celá Hvězdná flotila je tvořena jen řadou lodí třídy Norway. Láká nás Steamrunner či Saber, ale samozřejmě záleží hlavně na kapacitě grafiků.

První film, Elektrický hrad, se bude zabývat spletitostmi času. Navštívíme tajemnou planetu Gateway a objeví seElektricky hrad i několik historických osobností.

Zahrávat si s časem není nikdy jen tak. Zejména, když je ve hře prastarý portál Strážce věčnosti. Co když ale nastane situace, kdy se budoucnost nedá zachránit, alespoň ne ta kterou znáte? Posádka USS Greenwich zjišťuje, že kdo už nemá kam postupovat, musí se vydat zpět…

Jeji pravoDruhý počin s titulem Její právo představí komorní drama, které rozvine nelehké dilema. Ke Star Treku navíc odjakživa patřilo téma umělé inteligence, se kterou se střetne i posádka USS Palo Alto.

Mohou stroje plakat? Existuje rovnice pro bolest, ponížení či hněv? Od pokusu o stvoření počítače, který má řídit celou loď Hvězdné flotily, uplynulo století. Projekt M5 neměl daleko od katastrofy. Ale někteří lidé si nedali pokoj. Stále pokoušejí všechny hranice, od technologických až po morální…

Oba Star Treky bychom pak chtěli uvést na podzim, kdy nás navíc čeká natáčení dalších epizod Jistě, kapitáne! Na závěr bych rád poděkoval úžasným lidem, díky jejichž nasazení je tohle všechno možné. Lidem jako je Flash, Barevná, Ash, Linda, Ra100, Jacob, Miro, Zbyněk, Zana, Xyll a mnoho, mnoho dalších. A samozřejmě všem fanouškům, co projekty časově, finančně či jakkoli jinak podporují, jezdí stavět, pomáhají na natáčení, chodí na projekce nebo se dívají na YouTube. Díky za Vás!

viceadmirál Sokar
autor: Sokar
vydáno: út 28. ledna 2020
přečteno: 954x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Záznam divadla Madam Q je online  -  pá 25. prosince 2020
Online premiéra fanfilmu Elektrický hrad  -  st 9. prosince 2020
Její právo: A Star Trek Fan Production je online  -  po 19. října 2020
Madam Q v Kameni, Její právo s Piloty  -  po 31. srpna 2020
Star Trek Bridge a 12 myslí na YouTube  -  út 21. července 2020
Řekni to hudbou  -  ne 7. června 2020
Squadron dnes spouští svou Indiegogo kampaň [VIDEO]  -  čt 20. února 2020
Podívejte se na Tajemnou Odyseu [VIDEO]  -  út 18. února 2020
Hvězdná loď hledá Patrony  -  ne 16. února 2020
Nový teaser na Squadron A Star Trek Fan Production [VIDEO]  -  st 15. ledna 2020
Chuť Apokalypsy je online  -  st 25. prosince 2019
Star Trek: Chybějící příběhy na Moravě 2  -  so 23. listopadu 2019
Star Trek: Chybějící příběhy na Moravě  -  pá 25. října 2019
Chuť Apokalypsy a JK speciál v Ponrepu  -  čt 24. října 2019
omiho startrekové projekty  -  út 10. září 2019

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG