Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Lou Scheimer zavzpomínal na Animovanou sérii

pá 22. června 2007      autor: Urza      přečteno: 5075x      komentáře: 1
poručík Mvek
Mvek - pá 22. června 2007 - 14:41
díky, ale...: Díky za přinesení tohoto rozhovoru, a zejména za odkaz.

Boužel jsem po přečtení zjistil, že tomu vůbec nerozumím:-). Zčásti je to tím, že Scheimer skutečně odpovídá trochu zvláštně, ale zčásti je to chybami v překladu, které vidím, a to nejsem tak dobrý v aj.

Aspoň pár zkusím vypsat, sice si jimi nejsem 100% jist, ale dává to tak větší smysl:

1) as far as I was concerned - to určitě nebude v kontextu "jak jsem se obával". Přiznávám, že nejsem schopen to hezky česky přeložit, ale concerned může být i be involved with, ne jen worried. Já bych asi tuhle vsuvku vynechal, snad se tolik nemýlím, že není moc podstatná

2) Po vyhledání: http://www.answers.com/youngster?nafid=3 a i kontextu bych spíš řekl, že chce říct, že to nebyl typický seriál pro děti/mládež nebo tak. Mám na TAS přednášku, a zjistil jsem, že Emmy získal za sezónu 1974-75, přičemž seriál vznikal 73-74, takže mladý asi poměrně byl.

3) "Vše, co jsme mohli udělat, je dát uši chlápkům, měli nějaké p

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG