Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Ekonomika ve Star Treku (2. část)

ne 15. března 2009      autor: Pike      přečteno: 3302x      komentáře: 5
kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - ne 15. března 2009 - 16:39
No.. v Abramsově StarTreku určitě peníze budou a to je pravděpodobně ten StarTrek, který bude jediný pravý v první polovině 21.století :)
komodor William Kirk
William Kirk - ne 15. března 2009 - 18:00
Re: : Bych drobně poupravil: Abramsův Star Trek určitě bude o penězích a to je asi to jediný pravý pro Paramount v první polovině 21. století ;)
"Slow but sure, that´s the story of my life." - William Shatner
 Thomas Johnson
Thomas Johnson - pá 27. března 2009 - 16:31
Piku, jsem rád, že se někdo rozhodl analyzovat otázku ve společnosti Star Treku docela klíčovou. Obecně jsem přesvědčen, že v uspořádání tamního světa je mnoho inspirace a "svěžích" myšlenek - jistě, autoři se nemuseli při tvorbě zpovídat našim konvencím a předsudkům.

Přesto s některými Tvými pohledy bych nesouhlasil. Například fakt, že peníze, jakožto tržní atribut komodity, definuje jeho společenskou hodnotu. Takto je to možná v ryzí teorii, která reflektuje jen omezený popis světa. V tom dnešním přeci zboží stojí maximální možnou cenu, při níž si ji ještě koupí nadkritické množství zákazníků. Dobře si uvědomujeme, že žijeme v době vnuceného konzumu, který je v nás vyvoláván reklamními a jinými tlaky, jimž se nelze vyhnout. Lidé si dnes jen v mnohem omezenější míře kupují to, co potřebují nebo, řekněme, racionálně chtějí (a co tedy popisuje míru nepostradatelnosti zboží),
 Thomas Johnson
Thomas Johnson - pá 27. března 2009 - 16:33
Omlouvám se, moje reakce je příliš dlouhá na komentář, proto ho pošlu autorovi mailem.
kadet vencour
vencour - čt 16. dubna 2009 - 22:43
konkurence: Taky jsem se už k danému tématu prokousal, sám od sebe. Nenapadá mne, jak podněcovat v lidech touhu po zlepšování, soutěživost bez nějakého ohodnocení. Podle čeho se bude porovnávat, kdo je lepší a jak si kdo a co zaslouží podle své práce. Kdo a co bude rozhodovat, kam se alokují zdroje. Zatim si nechávám sám pro sebe danou otázku otevřenou a čekám na fakta a myšlenky, co se mihnou kolem mne.
\\//_

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG