Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Autoři komiksu Countdown spoilují... i o novém filmu

pá 13. března 2009      autor: Weyoun the Vorta      přečteno: 3187x      komentáře: 4
admirál flotily Iconer
Iconer - pá 13. března 2009 - 07:34
To vypadá dobře: Hltám spoilery. :-) Vývoj Data je skvělý. Teď jsem zvědavý, jak vyřeší ten tuvixovský problém... Že by to dopadlo jako když si Dat vyrobil dceru, ale nový android by už přežil? :-)
„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
bez hodnosti Marcus_de_Tycho
Marcus_de_Tycho - pá 13. března 2009 - 17:07
Druhý díl komixu byl slušný, ale některé věci už jsou hodně přitažené za vlasy. Doufám, že tentokrát někdo překlad pořádně opraví, ať to nedopadne jako s první částí, kde se objevují šílené nesmysly typu "Dosáhli jsme hlouky jádra" (ano, kromě zcela nevhodného doslovného překladu ještě chybí písmeno "b" ve slově hloubky).
kadet JemHadar
JemHadar - pá 13. března 2009 - 18:27
Re: : Kdo mě zná, ví, že jsem při kritice překladu někdy až absurdně nekompromisní, ale přesto bych si v tomhle případě dával pozor. Ten překlad dostáváte zadarmo, bez jakéhokoliv vlastního přispění a nikdo vás ho nenutí číst. Je konstruktivní kritika na jedné straně, a umlácení baseballkou s nápisem 'konstruktivní kritika' na straně druhé. Já jsem první díl nedopřeložil, protože jsem se zasekl na citaci ze Shakespeara a neuměl jsem pořádně převést slovní hříčku (dneska už vím, jak na ni, ale je mi to k ničemu :D). Pomeranc sice očividně nepochopil, že tam nějaká hříčka či citace je, ale komiks přeložil, a to spousta lidí ocení víc než prázdné tlachání...
kadet Weyoun
Weyoun - út 17. března 2009 - 20:19
kvalita překladu: Poslyšte děti, hlavně máte štěstí, že jste nekomentovali překlad tohoto mého článku:-)

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG