Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Autoři komiksu Countdown spoilují... i o novém filmu

pá 13. března 2009      autor: Weyoun the Vorta      přečteno: 3187x      komentáře: 4

Star Trek 11 - Countdown 1 Už po víkendu se můžete těšit na druhý do češtiny přeložený díl prequelového komiksu Star Trek Countdown, který nás uvádí do děje chystaného filmu Star Trek. Autoři tohoto velmi povedeného dílka Mike Johnson a Tim Jones se na WonderConu 09 rozpovídali o některých detailech a v rozhovoru pro TrekMovie Report pak uvedli pár zajímavostí, které by vám neměly uniknout. Čtěte níže třetí část rozhovoru a dejte pozor na spoilery...

Dozvíme se ve filmu, jak může Nero vědět o Kirkovi?
Tim: To je vlastně pointa té zmíněné scény.
Mike: Nero je z Kirkovy lodi paf a také se zajímá o vulkanské technologie, proto vidíte tolik věcí v databázi, které mu nejsou zpřístupněny. Nero je velice inteligentní, studuje loď i její historii. V jedné scéně říká Picardovi "o tobě jsem četl také," takže si s průzkumem dal hodně práce.

Můžeme se těšit na další Easter Eggs (skryté vtípky), jako byl třeba Bad Robot (produkční společnost JJ Abramse), který se objevil v čísle 2?
Mike: Tak toho tam dal Dave Messina, který nás přivádí k šílenství. Ale nemyslím, že v dalších číslech něco takového bude. Čísla 3 a 4 jsou uragán, odehrává se tam hrozně moc věcí a na spoustu otázek naleznete odpověď. S Easter Eggs musíte zacházet jako s šafránem. Připadá vám, že se držíte zpátky, a přitom vaše tajnůstka svítí jako nos Bolka Polívky. Ale nikdy neříkej nikdy…

Oživili jste Data. Bylo asi snadné přijít na způsob, jak to udělat…
Mike: Jakýsi prolog našeho komiksu tvoří příběh Nera a Spocka, proto byl vlastně napsán. Současně jsme se rozhodli, že by bylo zajímavé ukázat osudy postav z Nové generace v návaznosti na konec filmu Nemesis. Kde jsou, co dělají? Pochopitelně začnete Picardem, a pokud už nevelí Enterprise, tak kdo tedy? Není to jen náš objev, že Dat je "obnoven" prostřednictvím B-4 (pozn. B-4 je Datův bratr). Myslím, že je to na konci Nemesis okatě naznačeno. Prostě jsme si tu myšlenku vypůjčili. A co by mohlo být zajímavějším vývojem událostí pro Data a potažmo i pro celou Hvězdnou flotilu, než uznat, že tento "výjimečný jednotlivec" je tím nejschopnějším stratégem, kapitánem a vůdcem, kterého Hvězdná flotila má, takže jsme ho umístili tam, kam na Enterprise patří.
Tim: Lákalo nás nějakým způsobem v tom celém pokračovat. Byla to jedna z věcí, které jsme chtěli zasadit do příběhu.

S těžkým svědomím vám musím položit další otázku a jako určitý precedent uvést epizodu "Tuvix" z Voyageru, kde byly dvě postavy (Tuvok a Neelix) spojeny v nového jedince, čímž vzniklo morální dilema. Janeway se rozhodne Tuvixe eliminovat proti jeho vůli, protože se mezitím přišlo na způsob, jak dostat oba dva na Tuvixův úkor zpátky. Pokud akceptujeme Data jako jedince, nebyl B-4 též jedincem? A pokud ano, nezavraždili jste vlastně B-4 tím, že jste mu implementovali Datovu osobnost?
Mike: Je to příběh, který chceme vyprávět a ještě jsme zdaleka neřekli poslední slovo. Co se týká problému, který jsi zmínil, tak jde o srdeční záležitost. Srdeční záležitostí je též důvod, proč se z Nera stal darebák. Srdeční záležitostí je, co se stalo B-4 a jaký dopad to na Data mělo, jak se Dat vrátil, a to všechno jsou složité otázky.

Zbylo v Datovi něco z osobnosti B-4?
Tim: Odpověď na tuto otázku se velice detailně dozvíte, právě na tom s Mikem pracujeme.

Takže jste v tomto vesmíru ještě neřekli své poslední slovo?
Tim: To si pište.
Mike: Právě se rozhodujeme, jestli bychom ještě pro svět vytvořeném v Countdownu neměli přijít s nějakým dalším příběhem.

Ještě jedna otázka na komiks, není úplně jasné, v jakém časovém rámci se vlastně odehrává.
Mike: Zhruba osm let po Nemesis.

V jedné scéně Spock zmiňuje, že strávil na Romulu 40 let. To ale neodpovídá skutečnosti v epizodě "Sjednocení", pokud si dáte dohromady jedna a jedna.
Mike: Základní problém tkví v definování, kdy se Romulus pro Spocka stal domovem. Neznáme přesné datum jeho příchodu na Romulus.
Tim: Ve "Sjednocení" bylo naznačeno, že Vulkan opustil tři týdny před událostmi epizody, ale zda měl dvojí občanství, není jasné.
Mike: Pak pobýval jak na Romulu, tak na Vulkanu. Takže se můžeme jenom dohadovat.

Takže říkáte, že Countdown je ve shodě se Star Trek seriály a filmy?
Mike: Troufnu si tvrdit, že ano, a to je myslím pro autora důležité. Autor si musí uvědomovat, že vychází z určitých událostí a je limitován tím, co se může stát a co ne.

Jak moc se blíží poslední strana komiksu prvním minutám filmu?
Tim: Hodně těsně.
Mike: Bezprostředně. Je to příčina a následek. Jde o stěžejní záležitost v duchu epizody "To nejlepší z obou světů". Tak a tímhle končíme, teď už se musíte jít sami podívat na film. A tentokrát už nebude další tříměsíční zpoždění.
Tim: A to je vychytaná parádička...

Zdroj: TrekMovie Report
bez hodnosti Weyoun the Vorta
autor: Weyoun the Vorta
vydáno: pá 13. března 2009
přečteno: 3187x
komentáře: 4
Facebook Twitter Google+

Související články:

Autoři poodhalují zákulisí komiksu Countdown [2. část]  -  út 10. března 2009
Autoři poodhalují zákulisí komiksu Countdown [1. část]  -  pá 6. března 2009
Preview komiksu Countdown  -  út 13. ledna 2009
"Star Trek Countdown" od Davida Messiniho  -  čt 18. prosince 2008

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG