Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Opravdová recenze filmu Star Trek je na světě

so 18. dubna 2009      autor: JemHadar      přečteno: 4452x      komentáře: 24

Vložit nový komentář

kadet JemHadar
JemHadar - so 18. dubna 2009 - 16:31
Nesouhlas: Tu recenzi jsem osobně považoval za vcelku slušnou kritiku, ale poslední odstavce, kde autor vyzdvihuje [i]Den nezávislosti[i] a vzpomíná Borgy jako skvělé protivníky do pokračování, mi předchozí text trochu zkazily a zrelativizovaly.
kapitán flotily HKMaly
HKMaly - ne 19. dubna 2009 - 22:55
Re: Nesouhlas: Presne. Moje reakce byla okamzita: JENOM NE BORGOVE! To snad neni mozne. Borgove uz ted aspiruji na rekord v poctu prvnich kontaktu mezi dvema rasami (tesne nasledovani Romulany), proc si s tim nemuzou dat pokoj?
kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - so 18. dubna 2009 - 16:58
Věřil bych: No, pokud jde o mě, tak té recenzi věřím vše :)
praporčík Revan
Revan - so 18. dubna 2009 - 17:13
Re: Věřil bych: Doufam, ze je prehnana. Rad bych na premieru vzal par znamich a nerad bych, aby byli sklamani :(
kadet JemHadar
JemHadar - so 18. dubna 2009 - 17:23
Re: Re: Věřil bych: Já s ní třeba zásadně nesouhlasím, takže bych nechal tvé známé, aby si udělali vlastní názor, očividně se to liší člověk od člověka.
praporčík Revan
Revan - so 18. dubna 2009 - 17:28
Re: Re: Re: Věřil bych: Jo to doufam :) Jako kdyz jsem ukazol trailer tak byli nadseni a to nejsou trekkies. Takze doufam ze je to dobrej film a ze nezklame. A hlavne ze neprijdu pozde na objednani listku jako ted :)
kadet JemHadar
JemHadar - so 18. dubna 2009 - 17:31
Re: Re: Re: Re: Věřil bych: Včera mi třeba psal nadšené ohlasy i překladatel a publicista František Fuka, takže nejsem sám, kdo je z toho filmu odvařený :-)
praporčík rampa.mekkvak
rampa.mekkvak - so 18. dubna 2009 - 18:11
ještě že sem trekkie, protože to budu žrát tak či tak, ale myslim, že nový fanoušky fenoménu star trek to nepřiláká... lidi, co o tom nic neví, na to pudou, řeknou brutus, a tim to pro ně skončí...urřitě nebudou vyhledávat starou tosku, protože z dnešního pohledu je opravdu jen pro trekkies, no offense... na ENT by ještě tak koukli, ale ta jim zas nic neřekne, když je s jinou posákou... já myslim, že jestli to má nastartovat , tak jedině od znova a tohle bude opravdu star trek 1 a za dva roky bude ST2 a ne 12... já myslim, že nový fanoušci tohoto star treku, budou zmlsaní a starýmu se vysmějou a řeknou kravina, jako většina ne-trekkie lidí kolem nás... a budou sledovat seriál, jestli se postupem od tohoto filmu nějaký rozvine... přesně jako je to u nových SW, mladý lidi a hlavně děcka ty starý SW prostě nebaví... výhoda tohoto filmu určitě bude, že je "pro všechny" ale nový trekkies, který se z toho zrodí nebu
kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - so 18. dubna 2009 - 18:50
Re: : Tak dnes je doba, kdy je hrozně moc informací a i uměleckých děl, filmů a seriálu.. takže hlavni by bylo, aby se něco točilo a bylo to koukatelny, přát si aby noví diváci ještě začali obdivovat starej Trek, to už bysme chtěli moc.. :)
Ale na druhou stranu pokud se budou točit nové věci, vždy se najde pár těch, co to zkouknou celý :)
kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - so 18. dubna 2009 - 18:51
Re: Re: : ... a budou to právě ti mladí, kteří ještě mají čas koukat na to velký množství seriálů.. takže nová tvorba musí být pro mladý
praporčík rampa.mekkvak
rampa.mekkvak - so 18. dubna 2009 - 18:12
dou obdivovat ten star trek, kterej obdivujeme my, dnešní trekkies...
kadet JemHadar
JemHadar - so 18. dubna 2009 - 18:16
Re: : Takže něco jako s novou BSG. Taky to tak čekám.
praporčík rampa.mekkvak
rampa.mekkvak - so 18. dubna 2009 - 18:33
Re: Re: : jj, ta stará oproti dnešní je trošku "směšná" jako TOS, ale my se na to prostě díváme a nový nebudou...

možná se dočkáme TOS v novém kabátě... to by pak po tomhle fanoušci novýho startreku samozřejmě lapli...

a už tu vidim dvě "frakce"...jedna zastánců "novýho" dobrodružství a druhá zastánců "starých dílů"...

dyť i něco podobnýho je přece mezi TOSáky a TNGčkáři, že...

ale dost fantazírování...:)
kapitán flotily Johanson
Johanson - so 18. dubna 2009 - 18:57
TOS v novém kabátě: Máme přece Remasterovanou verzi. Sice se sám divím, že s stím dali práci, ale když na to teď postupně všeno koukám, tak musím říct, že je to celé tak nějak... akčnější.

Nové efekty, vytáhnutí barev, pohráli si i se stínama.. No unáším se a palvu na vlnkách a kdyby si pohráli s upravením kulis tak si myslím si to v ničem nezadá s novými seriály...
praporčík rampa.mekkvak
rampa.mekkvak - so 18. dubna 2009 - 19:08
Re: TOS v novém kabátě: vidíš, to je fakt, to máš asi pravdu, že to rozhodně bude lákavější a na původní netknuté efekty budou koukat jen šílenci... dobrej tah taky by moh bejt až to všechno časem vydaj remasterovaný na bru-ray, myslim i TNG budou remasterovat, jako já sem si sehnal původní trilogii SW z let originálních ještě s těma pravěkejma efektama a porovnával ty z roku 97...
Star Trek - The future already today©
praporčík Polux
Polux - so 18. dubna 2009 - 19:42
Ach jo: Tak takovéhle "chladné" recenze jsem se trochu bál a vlastně ji i čekal. Když se oznámilo, že nový film bude tvořit Abrams, tak na rozdíl od většiny ostatních jsem žádným nadšením do vzduchu neskákal - Alias považuju za průměrný seriál s podprůměrnou herečkou v hl. roli, Ztraceni jsou zpočátku originální sérií, postupně však šumící do ztracena a jeho debut M:I 3 je zcela jasně nejhorší díl v sérii, trpící chatrným scénářem a nulovou zápletkou (McGuffin prostě do M:I nepatří). A jak to tak vypadá, tak ST bude totéž v bledě modrém. Rád bych se mýlil, upoutávky vypadají skvěle, ale všichni víme, jak to chodí: 99% upoutávek je lepších než samotný film, recenze navíc vytýká filmu přesně ty chyby, kterým trpěla M:I 3.Bohužel to však vypadá na typickou letní zívačku ("Ale jo dobrý - o čem že to bylo? A jak se to vlastně jmenovalo?").
kadet JemHadar
JemHadar - so 18. dubna 2009 - 20:08
Legrace: Vidím, že jsem udělal dobře, když jsem zdejším škarohlídům přeložil jedinou dostupnou negativní recenzi.

Pro vás ostatní - na další dny mám v zásobě prozatím 4 další, a všechny spíše pozitivní až nadšené.
Star Trek - The future already today©
praporčík Polux
Polux - so 18. dubna 2009 - 21:19
Re:: Fajn, rád si je přečtu. Aby nedošlo k omylu, na nový film se moc těším a moc bych rád, aby udělal pro Star Trek něco podobného, jako Batman začíná pro netopýra. Abrams ale (pro mě) není Nolan a proto jsem raději obezřetný a čekám průměr, abych pak nebyl zklamán. Jestli to tak nebude a film bude bomba, tím lépe:-)
"Slow but sure, that´s the story of my life." - William Shatner
komodor William Kirk
William Kirk - so 18. dubna 2009 - 21:22
Fajn recenze: Recenze je fajn, nepřijde mi na ní nic negativního. Připadá mi důvěryhodná. Něco podobného od toho filmu čekám. Zkrátka letní akční film, kde se náhodou budou vyskytovat jména ze Star Treku...
"What you think about and thank about, you bring about."
kadet lagga_VortaVor
lagga_VortaVor - so 18. dubna 2009 - 23:10
nemá rád IronMana: není to dobrý recenzent, pokud něco srovnává s Dnem nezávislosti nebo Čelistma
 Kanto
Kanto - ne 19. dubna 2009 - 01:18
LOL: LOL, ja som to ani nečítal. Chcem si to vychutnat v knie :-)
kadet JemHadar
JemHadar - ne 19. dubna 2009 - 09:26
Re: LOL: Hlavně, že jsi napsal komentář :-)
Technika překonala všechny vzdálenosti, ale nenabídla žádnou blízkost. M. Heidegger
kapitán Bedraz
Bedraz - ne 19. dubna 2009 - 20:31
Ironman potesil :-): Pokud Star Trek dopadne jako Ironman, ktery pro me prave kvuli lidkosti, sympaticnosti a vtipnosti hlavnich hrdinu byl filmem roku, jsem nadmiru spokojena! Na Transformers jsem sla do kina jednou, na Ironmana 3x. ;-)
podporučík Urza
Urza - po 20. dubna 2009 - 12:31
Re: Ironman potesil :-): Souhlasím tady s Bedraz... POkud to srovnává s Ironmanem, který mě opravdu nadchl daleko víc než nový Batman, tak sem nadmíru spokojen :-)
Transformaři se mi nelíbili vůbec...Sem zvědavej na 2 jestli to vylepší, ale 1 se mi nelíbila...
I když to co tam psal na konci.. srovnávat Trek s čelistma :-) no kdyby byl Spielberg v hrobě :-) tak by se tam určitě otáčel :-D

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG