Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Změnil Abrams i filosofický podtext?

ne 17. května 2009      autor: lagga_VortaVor      přečteno: 2777x      komentáře: 23

Vložit nový komentář

kadet Replikator
Replikator - ne 17. května 2009 - 20:59
Tak, tak..: Hezky napsané. Pozitivní pohled na věc. Tak je to správně. Tohle nové filmové pojetí Star Treku mě úpně přibilo do sedačky kina. Byla to super jízda, velká zábava a mělo to dynamiku a spád. Takhle přesně má vypadat nový Star Trek, aby oslovil co nejvíce lidí, ale nebyl béčkem. Viděl jsem ze Star Treku všechno už x-krát, četl mnoho románů, ale i tak mě ten nový film dokázal uchvátit a překvapit i přes jeho chybky. Buďme rádi, že Star Trek před lety definitivně neskončil.
podporučík Lukas
Lukas - ne 17. května 2009 - 21:14
Re: Tak, tak..: Byla to super jízda, velká zábava a mělo to dynamiku a spád. Myslím, že to tu od začátku vůbec nikdo nezpochybňuje. (proč se tu tedy neustále opakuje to, na čem jsme se stejně už všichni shodli?)
STAR TREK nikdy nebyl béčkem, béčko by nepřetrvalo 40 let, béčko, pokud by mělo 10 filmu, tak určitě né kinofilmů. Do nějakého béčka by Paramount po celá ta léta nesypal tolik peněz.
poručík Veczi
Veczi - ne 17. května 2009 - 21:02
no ja nevim... nejsem uchvacen, ale mozna je to tim, ze uz mi neni 10 a filmy beru jinak :)
nesnasim Abramsovo pojeti strojovny....
 bielo
bielo - ne 17. května 2009 - 21:08
Re: : A to uz preco :). Podla mna je ta strojovna realistickejsia ako v inchy ST serialoch a filmoch :)
poručík Veczi
Veczi - ne 17. května 2009 - 21:23
Re: : jednoduse proto ze nejsme na titaniku, ale na hvezdne lodi
podporučík Lukas
Lukas - ne 17. května 2009 - 21:39
Charakter postav byl zobrazen opravdu dobře, i herecké výkony byly skvělé. A nevšiml jsem si, že by tohle někdo nějak moc zpochybňoval. Naopak bych řekl, že na tomhle se všichni víceméně shodneme.

Ale stejně moje námitky vůči filmu zůstávají. (také proto, že se netýkají přímo postav) Ono je spousta filmů, kde byly charaktery postav velmi dobře zpracovány. A drtivá většina hlavních postav ve všech možných filmech působí jako vzor pro ostatní. Ale i přesto bych neřekl, že třeba takovej Bruce Willis ovlivnil svým vzorem lidi natolik, aby teď při každý vhodný situaci obětovávali svůj život.

STAR TREK není založený jenom na postavách. TNG bez Kirka a Spocka taky fungovala, a byl! to pořád STAR TREK.
kadet evandar
evandar - ne 17. května 2009 - 21:40
hlavne jsme 250 let v budoucnosti.
kadet lagga_VortaVor
lagga_VortaVor - ne 17. května 2009 - 21:50
Technické popichování: samozvaných odborníků na technologie ve ST jsou v prvé řadě nelogické a v druhé řadě dětinské. Proč se pořád snažíte komentovat beton, pivní tanky, vodní turbínu a přehršel černých děr, když stejně víte, že je to scifi ?
Podobně na tom jsou všichni pochyboválci o skládací kataně, Kirkově účesu a Spockově otvírání mozku. Prosím vás, vezměte na vědomí, že Shatner ani Spock jeho doby také nezapadali do klišé.

Pokud vám vadí 5ti vteřinový záběr na něco "betonového", tak nejste trekkies ale šťouralové a neumíte si ničeho vážit.

Článek byl i přes takovéto hnidopichy, kteří se na tomto serveru vyb---li už vícekrát, míněn jako ANALÝZA.
"What you think about and thank about, you bring about."
 bielo
bielo - ne 17. května 2009 - 22:02
Re: Technické popichování: Tak s tymto uplne suhlasim. Fakt vas ludia nechapem co take sprostosti riesite. Mne sa strasne lubil novy Trek, a lubila sa mi aj strojovna, je to scifi, tak tam moze byt co chce i ked by to malo zapadat to ST univerza. Trekkies mozu byt J.J.- ovi, ze mozu viest debaty ako teraz.
kadet Lukáš
Lukáš - ne 17. května 2009 - 23:55
Re: Technické popichování: Asi proto, že máme ST rádi a vadí nám, když někdo ten "náš" ST ničí. :-) Řečeno obrazně samozřejmě. Škoda, že Abhrams neměl za poradce i někoho z řad fanoušků - jako tomu bylo u desátého filmu...
kadet vencour
vencour - po 18. května 2009 - 00:06
Re: Technické popichování: Já mam ještě jednu, spíše obecnou, připomínku. Beru Star Trek jako nadčasový co do myšlenek a poselství. Je mířen na současné tržby a současného diváka, tak, aby byl pochopen. Takže to, co nám přijde teď hyper (efekty a vybavení), za dvacet let bude překonané. Ale podstata zůstane, onen smysl a lepší já našeho světa.
\\//_
kadet Feidias
Feidias - po 18. května 2009 - 08:37
mccoy: Jenom bych rád napsal něco k tomu hereckému výkonu nového herce našeho oblíbeného doktora. Mě se bavil úplně nejvíc.
praporčík Rico
Rico - po 18. května 2009 - 09:05
Re: mccoy: jj urban ako keby deforestovi z oka vypadol...pekne pochytil jeho mimiku a vyjadrovanie. podla mna sa zo vsetkych prave on najviac priblizil originalu...
admirál flotily Iconer
Iconer - po 18. května 2009 - 13:03
Re: mccoy: Taky bych řekl, že Urban byl dokonalý McCoy, nejlepší z filmu, podobal se originálu vzhledem i chováním :-)
Naopak Pegg jako Scotty mi tam vůbec neseděl, podle mě se Doohanovi skoro vůbec nepodobá.
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
admirál flotily omi
omi - po 18. května 2009 - 10:01
Moc diky: Moc diky za takovy clanek. Skvele se cetl, ma nadherny pozitivni pristup a uplne s nim souhlasim.

Nasel jsem na filmu taky par veci, ktere me prekvapily a musel jsem o nich premyslet, ale ST byl pro me vzdy asi hlavne zabavou. Svetem, do ktereho jsem mohl "utikat" pred bolestnou realitou, a tenhle svet je uzasne zabavny. Kralovsky jsem se bavil a jsem za to moc vdecny.
poručík Yakuzza
Yakuzza - po 18. května 2009 - 12:56
Urban: Tak to je poprvé, co jsem slyšel, že by se někomu nelíbil herecký výkon nového McCoye. Mně se právě líbil asi nejvíc ze všech, ostatní, se kterými jsem na Star Treku byl, si herecký výkon také chválili...
„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
bez hodnosti JP
JP - po 18. května 2009 - 13:15
ST nejsou pouze postavy...: Velmi povedená analýza postav. Chválím. Nesouhlásím snad jen s tím ohledně Kostry. Urban to zahrál skvěle a i mě zaujal asi úplně nejvíc. Nicméně z některých komentářů tady mi je tak nějak smutno. A pak taky z toho, že tato analýza mohla jít o hodně dál. Jak zde již někdo zmínil, tak ST nejsou jen dobře volení herci do předem daných (a následně bořených) postavových šablon ze scénáře. Psal jsem o tom ve svém kritickém komentáři k nejnovějšímu článku o tržbách nového filmu a tento článek to sice zmiňuje, ale ve svém obshau nijek neřeší - mám na mysli to poselství ST, jeho přesah a hloubku myšlenky, se kterou se narodil a která z něj nedělá pouhou zábavu a sci-fi. Abrams natočil skvělý film - skvělý zejména ve své poplatnosti a komercializaci ST fenoménu. Snad se ST nátlaku komerce ubrání natolik, abe nerozbředl do konzumní a tupé rychlokvašky pro masy vymazlené wow-efektama.
kadet JemHadar
JemHadar - po 18. května 2009 - 13:18
Re: ST nejsou pouze postavy...: Vidíš, mám podobný pocit, konkrétně ze tvých zdejších komentářů je mi hodně smutno.
podporučík Lukas
Lukas - po 18. května 2009 - 16:37
Re: ST nejsou pouze postavy...: Souhlasím s tebou. Jak co se chvály filmu týče, tak i co se kritiky týče. Problém je v tom, že tady tyhle názory nepadají na úrodnou půdu. Tady není zájem o alternativní názor. Vidíš támhle?.... už stavěj hranici a připravujou oheň.
kadet JemHadar
JemHadar - po 18. května 2009 - 16:45
Re: ST nejsou pouze postavy...: Tak zamáčkni slzu, že se tu z tvého alternativního názoru nikdo netetelí, a nauč se s tím žít.
komodor William Kirk
William Kirk - po 18. května 2009 - 21:54
Re: ST nejsou pouze postavy...: Se všemi tvými třemi články souhlasím. Dovolil bych si říct, že snad do písmene. Takže: nevidíš to tak sám ;-)
De profundis clamo ad te domine.
admirál Kyle
Kyle - po 18. května 2009 - 19:58
Já nevím: Příjde mi to všechno moc agresivní a akční, prostě Abrahamsovské (projede stodolu tankem a najde v ní h....) a ne dle Rodenberryho! (mírové a diplomatické řešení, přemýšlení a analýza problému)
"Slow but sure, that´s the story of my life." - William Shatner
kadet vencour
vencour - út 19. května 2009 - 19:38
Vesmír je velký: Vesmír a svět Star Treku vidím a hodnotím jako dost velký pro všechny Trekkies, co není, může být. Bohužel i bohudík. Proto postrádám důvody ke svárům ohledně rozdílů v názorech na ST.
\\//_

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG