Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek filmy na Blu-rayi: HD? Ano i ne.

st 21. října 2009      autor: Telemachus Rhade      přečteno: 6579x      komentáře: 9

Vložit nový komentář

 homn
homn - st 21. října 2009 - 10:27
Jak bych to řekl ...: .... no to si z nás snad dělají pr..l ?!
praporčík rampa.mekkvak
rampa.mekkvak - st 21. října 2009 - 10:46
no hrůza, hrůza... ne článek, ale to, co jsem se díky němu dozvěděl... článek je parádní!

popravdě řečeno tmp, jsem viděl asi poprvé někdy v tv, ale to jsem byl ještě moc malej na to, abych si to dodnes pamatoval... pak jsem to viděl až po roce 2000, kdy to vydali na dvd...
díky tomu, jsem verzi s efekty na dvd bral jako první...

hd verzi mám, ale ještě jsem ji neviděl, nečekal jsem totiž, že tam budou nějaké změny oproti dvd, kromě hd rozlišení...tak sem ji zatim nechal ležet, ale po přečtění koukam, že se mam na co těšit... a to nejen u tmp, ale zřejmě i u dalších aspoň 6 následujicích moviesů...

tady je vidět, jak se po celý ty léta ke star treku přistupuje, opět...žádné překvapení, ale samozřejmě to bylo kvůli penězům, jako vždy... díky malému rozlíšení se zkrátil čas renderingu a všech postprodukčních prací, na dvd to stejně nemohlo bejt ve větší
praporčík rampa.mekkvak
rampa.mekkvak - st 21. října 2009 - 10:52
ím rozlišení a prodejem se jim ve finále vrátí víc peněz... bylo to krátkozraké...

ještě, že se rozhodli to teď remasterovat na blu-ray, taky by mohlo po dalších 9 letech z toho celuloidu zbejt jen půlka:)...
čili zase udělali jen půl práce...i když nikdo neříká, že zrovna dvd verze s doplněnými efekty musí bet právě ta jediná, ona ta originální má taky něco do sebe... i když třeba remasterované války 1997 vs. ty původní 1977, je rozdíl jako prase, big prase:)

všim sem si i z jinejch bluray edicí, že jsou spíš původnější než dvd verze, a myslel sem si že to je tim, že chtěl na blu-ray přenést původní verzi filmu, abychom si to staré dílko mohli připomenout v hd, ale jak je vidět jsou v tom zase prachy, protože asi více studií dělalo úpravy pro dvd jen v max rozlišení dvd formátu 720x576 nebo tu americkou normu...
kadet lagga_VortaVor
lagga_VortaVor - st 21. října 2009 - 13:12
nemůžu si pomoct, ale z přiložených porovnávacích snímků mi je stále bližší DVD verze - není to jen v tom že Telemachus ten rozdíl ohledně výbavy vydání a práce na filmu skvěle rozlišil, ani z patriotismu - HD obrázky sou koukatelnější, nenutí člověka tolik zaostřovat, jenže vypadají všichni jako by byli počítačově generovaní ! jako omalovánky !
IMHO prostě DVD verze vede a to i se staršími efekty
"What you think about and thank about, you bring about."
kadet Wotan
Wotan - pá 23. října 2009 - 16:10
Hodně zavádějící článek: Z autorova článku je patrná jedna věc - má rád režisérovu verzi z DVD. Já mu to neberu, ale nemělo by to ovlivnit objektivitu recenze. Rozdělme si ji na obraz a zvuk. Nové efekty DVD verze roku 2000 autor vychvaluje do nebes, bohužel v reálu to s nimi není tak horké. Přes počáteční proklamace, že se to vše bude dělat postupy z roku 1979 se snahou o maximální udržení jednotného stylu to velmi brzy šlo do kytek. Místo postupů tak nakonec z roku 1979 bylo využito hlavně jen storyboardů a projekt zlevnil na moderní CGI efekty ještě navíc renderované pouze do rozlišení DVD. A podle toho to ve výsledku vypadá, z filmu se stal kočkopes, kde se spolu různě staré efekty tlučou. Holt nebylo tolik peněz a chutě, co věnoval Lucas staré trilogii Star Wars, kde také přidal nové efekty (ovšem s patřičným filmovým rozlišením), ale zároveň digitálně vylepšil i ty staré, aby to vypadalo stejně. Nejsem žádný zarytž fanda Star Wars
kadet Wotan
Wotan - pá 23. října 2009 - 16:23
DVD verze měla mít vyčištěný obraz, možná to technologiemi roku 1999 bylo dostatečné, výsledek byl ale nic moc. Ve spoustě zejména trikových scénách byl silný šum. A pak je to sama kvalita DVD přepisu s prokládaným obrazem, pozdější filmy už dopadly lépe. Nemůžu si pomoct, ale i z přiložených obrázků je jasně vidět, že má blue-ray edice lepší obraz. Druhou kapitolou je zvuk, který recenzent překvapivě opomněl, ačkoliv zde právě DVD exceluje díky novému zvukovému mixu a dodělání ruchů, na které v roce 1979 nezbyl čas. Pochopitelně je zde jen v DD.
Volba je na každém, kdo chcete nejlepší obraz, jednotný styl a původní verzi, jděte do BD (ale oželte české titulky - opět vám děkuji, šikovní (ne)obchodníci z MagicBoxu), kdo chcete svižnější střih a lepší zvukový mix, jděte do DVD.
Ještě dotaz, z recenze jsem pochopil, že na BD není původní sestřih, odkud to víte? Nikde jsem to nenašel, a
kadet Wotan
Wotan - pá 23. října 2009 - 16:30
ale rád se nechám poučit. Na VHS nemusí být kino sestřih. Je to zvláštní. Třeba na VHS verzi pilotu Enterprise jsem objevil asi patnáctisekundovou scénu, která nebyla na DVD:-)

Vzkaz pro adminy: Nefunguje správně počítání limitu použitých znaků, ukouslo mi to konce obou příspěvků, psáno ve Firefoxu 3.5.3.
kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - ne 25. října 2009 - 20:55
to Wotan:: Zvuk je DD mix 5.1 a ano, absenci DTS pokládám za zbytečnou informaci, protože lidí, kteří mohou a dokáží rozlišit DTS a AC3 je minimum.
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - ne 8. prosince 2013 - 03:14
A já zrovna přemýšlel o tom, že bych si tu Blu-ray verzi se všema šesti filmama s Kirkem a jeho posádkou koupil... Teď s tím asi nebudu zase tolik spěchat a půjdu nejdříve do DVD a až potom do té Blu-ray verze. První Star Trek film mi je ze všech ST filmů nejbližší a tak či onak bych ho chtěl mít na obouch nosičích.. ;)
" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG