Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Deep Space Nine relaunch - sága pokračuje v knihách

ne 15. listopadu 2009      autor: omi      přečteno: 17169x      komentáře: 14

Vložit nový komentář

kontraadmirál Tar-ara_Istandil
Tar-ara_Istandil - ne 15. listopadu 2009 - 02:42
moc pěkný článek: To je ale pěkný článek :-D. Jen se klidně do budoucna rozepisuj a hodnoť :).

S kánonem jsem měla vždycky problém, resp. s ne-kánonem, nicméně knihy na mě působily tak lákavě, že jsem se přece rozhodla, že si je nenechám ujít. A přestože mám trochu problém s tím, jak se na to dívat a jak to "cítit" v rámci ST světa, čtení prostě stojí za to :). Zvláště, pokud si můžu říct "jo, takhle by to mohlo být" :).

Na Avatara se furt chystám, ale furt se k tomu nějak nemůžu dostat :-/. Mám tedy ještě stále dosti velké mezery, ale já se polepším :).

A to bych nebyla já, abych nenapsala něco o A Stitch in Time aneb hezky si to přečtěte, protože to stojí za to :). Mmch., věnuje se to v největší části životě Elima Garaka před DS9 (i když ve dvou menších liniích i dále). Psané formou dopisu od něj Julianovi.

K případnému shánění knih (zvlá
kontraadmirál Tar-ara_Istandil
Tar-ara_Istandil - ne 15. listopadu 2009 - 02:45
A děkuji, díky článku jsem si uvědomila, že jsem si nepozorností spojila dvě série v jednu, resp. 6 ve 3 knihy (zmatení v názvu Terok Nor a Fall of Terok Nor) a koukám, že Terok Nor nedělá čachry s časem. Už tedy koukám, kde si ji koupím :-).
bez hodnosti Kodiak
Kodiak - ne 15. listopadu 2009 - 12:37
Zaujimavy clanok.Ds9 mam najradsej.Piccard mi to raz odpusti,ze TNG vystriedala na spici prave DS9 :)
kadet Feidias
Feidias - ne 15. listopadu 2009 - 13:19
No je toho tedy opravdu požehnaně:), což je dobře:). Jsem zatím u druhé série ds, tak akorat čučím jak má vypdat Jake Sisko a některý postavy ani nepoznávám:). Spoilery samozřejmně nebudu číst a jestli následující série budou jen trochu tak dobré jak očekvám, určitě si alespoň některé knihy nenechám ujít. Ta s Garakem nezní vůbec špatně:). Ale vše postupně:).
kadet Feidias
Feidias - ne 15. listopadu 2009 - 13:20
Jinak zajímaly by mě i komixy. Četl jsem některé během pobytu v anglii a třeba tos komix od autora Babylonu 5 byl hodně dobrý. Určitě se v tom někdo z Vás vyzná:).
poručík Yakuzza
Yakuzza - ne 15. listopadu 2009 - 13:56
Left Hand of Destiny jsou výborné knížky, a čtenář nutně nemusí být milovník Klingonů, aby to ocenil...
Terok Nor si chystám pořídit... Už poměrně dlouho :-)
komodor William Kirk
William Kirk - ne 15. listopadu 2009 - 15:44
Supr článek :-) je prima, když knihy navazují na seriál nebo film. Já mam takhle nejraději knihu The Fearfull Summons, která navazuje na Star Tre VI a mohla být skvělou sedmičkou, od Denny Martin Flynna. A pokud jde o DS knihy, tak si asi také nějakou pořídím :-)
"Slow but sure, that´s the story of my life." - William Shatner
admirál flotily omi
omi - ne 15. listopadu 2009 - 19:05
Avatary jsou naprosto vyborne. Teda pokud clovek prijme fakt, ze DS9 koncila tak trochu finalne, takze nektere postavy se tu nevyskytuji a jsou tu nove. Ale cte se to vyborne. Tesim se na dalsi knihy S.D.Perry, ktera psala i Unity a druhe dva Terok Nory.

Na prvni Terok Nor bych rad napsal recenzi, i kdyz je to trochu tezsi knizka, kdyz se tam moc nevyskytuji zadne zname postavy. Ale milovnici Bajoranu by si to proste nemeli nechat ujit, ze :) A hlavne jsem zvedavy na tu navaznost.

A stitch in a time bych si rad pujcil, kdyz uz se neda sehnat O:)
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
Mrtvý praporčík - ne 15. listopadu 2009 - 22:56
Přepis: bože...bože...proč u nás nevyšel knižní přepis aspoň jedné z těch knížek?:-(
admirál flotily omi
omi - po 16. listopadu 2009 - 10:48
@svita: Vydání knih, které přímo navazují na seriál, který u nás nebyl ani celý odvysílán, bych opravdu neočekával. Zvláště, když je tolik dobrých knih, které mohou zaujmout širší záběr čtenářů. Já osobně pořád doufám, že se podaří vydat přepis nového filmu, s jehož koupí originální verze pořád otálím. Přestože totiž dnes opravdu není problém získat a číst anglické knihy, v češtině je to stále příjemnější zážitek.
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kontraadmirál Tar-ara_Istandil
Tar-ara_Istandil - po 16. listopadu 2009 - 19:10
Doufám, že ani milovníci Cardassianů :).

A Stitch in Time jsem neviděla, že by se někde prodával (a narážela jsem akorát na povzdechy nad tím, že je vyprodaný). Tedy nový. Občas ho vidím na Ebay, většinou ale za dráž a v nepříliš dobré kondici. Osobně jsem si ho vytiskla a svázala.

A dnes jsem začla konečně s tím Avatarem :-).
 berkas1
berkas1 - út 1. prosince 2009 - 20:36
žádost: děkuji za článek

ještě bych chtěl požádat ty, co ty knížky četli od (alespoň) ST:Unity - dál, jestli byste mohli napsat, co se potom stalo s Jakem a Korenou a ještě, jestli se Ben Sisko po návratu z "nebeského chrámu" vrátil zpět do Hvězdné flotily.

Děkuji

podporučík Wornos
Wornos - st 30. března 2011 - 19:08
Tak uz som si objednal Twist of Faith a som velmi zvedavi
kadet Talas
Talas - čt 16. února 2012 - 00:22
Uf, vyčerpávající článek, ale konečně jsem se trochu něco dozvěděla. Většinou to pracně lovím na Wiki. Moc díky.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG